مجله تندرستی

مضحک‌ترین رژیم‌های غذایی در طول تاریخ

رژیم گرفتن یکی از مهمترین کارهایی است که افراد می توانند برای حفظ سلامت جسمی و سلامتی خود انجام دهند. با این حال ، رژیم همیشه حاوی مواد مغذی مفید نیست.

در طول تاریخ ، همیشه رژیم های غذایی عجیب و گاه وحشتناکی وجود داشته است که هرگز نباید آنها را دنبال کنید. این بدترین رژیم غذایی در طول تاریخ است:

۱-رژیم غذایی گرسنگی

در سال 1558 ، قبل از اینکه بشر اصطلاحات کالری و انرژی مورد نیاز بدن را درک کند ، یک اشراف ایتالیایی به نام لوئیجی کورنارو اولین کتاب در مورد تغذیه را نوشت. وی در این کتاب از طرفداران جدی محدودیت های سخت رژیم غذایی بود.

کورنارو روزانه فقط 342 گرم غذا مصرف می کرد و نوشیدنی خود را به کمتر از 400 میلی لیتر محدود کرد. وی این رژیم را از سن 35 سالگی آغاز کرد و گفته می شود که تا 102 سالگی با آن همراه بود.

پس از 460 سال ، مطالعات روی موش ها نشان داد که موش های گرسنه عمر بیشتری نسبت به موش های دیگر دارند. با این حال ، این را نمی توان به انسان تعمیم داد.

۲-از لاغر شدن از باتلاق خودداری کنید!

یکی از باورهای عجیب رابطه بین چاقی و زندگی در کنار تالاب است. یکی از نویسندگان ، توماس شورت ، در یافته های خود دریافت که افراد چاق معمولاً در کنار باتلاق ها زندگی می کنند. سپس با خلاقیت عجیبی گفت که تنها راه درمان چاقی ترک باتلاق است. بدیهی است که هیچ رابطه علمی بین این دو وجود ندارد. با این حال ، برخی شواهد نشان می دهد که زندگی در مناطق روستایی خطر چاقی را افزایش می دهد.

کودک

۳-ماسه داغ برای چربی سوزی!

شاید عجیب به نظر برسد ، اما در قرن هجدهم مردم سعی کردند بدن خود را با شن و ماسه داغ بپوشانند تا چربی های اضافی بدن را حل کنند. در واقع ، آنها معتقد بودند که گرمای ساحل می تواند باعث تخلیه عرق از بدن شود. با این حال ، در روند تعریق ، فقط آب و نمک از بدن دفع می شود. دیده می شود که کاهش وزن ناشی از تعریق نیز موقتی است و مصرف مجدد آب به کاهش وزن بازمی گردد.

۴-رژیم غذایی سرکه

سر بارون ، شاعر و سیاستمدار قرن نوزدهم انگلیسی ، احتمالاً اولین سلبریتی بود که بدون حمایت علمی وارد رژیم غذایی بیکر شد. وی برای زنده ماندن از لیموناد و بیسکویت برای نوشیدن سرکه و سرکه بیشتر برای کاهش وزن استفاده کرد. سرکه برای کاهش وزن توصیه می شود ، اما مصرف بیش از حد آن می تواند برای سلامتی شما خطرناک باشد. جای تعجب نیست که سر بارون پس از مدتی به مشکلات گوارشی مبتلا شد.

انتهای پیام /

دکمه بازگشت به بالا