مجله هنری و فرهنگ

مهم‌ترین جایزه ادبی استرالیا برای نویسنده ۷۴ ساله

به گزارش گاردین ، ​​آماندا لوهری نویسنده 74 ساله تاسمانیایی به دلیل همه گیری ویروس کرونا ویروس ، برای دومین سال متوالی جایزه ادبی 60 هزار مایل فرانکلین را دریافت کرده است.

داوران این جایزه ادبی ، رمان “هزارتوی” را “رمانی غم انگیز و غم انگیز” توصیف کردند. داستان این رمان درباره زنی است که به طور تصادفی فردی را کشته و به یک حومه دور افتاده سفر کرده تا به پسرش که اکنون در زندان است نزدیک شود. او به تدریج با همسایه خود آشنا می شود ، اما همیشه او را دوست ندارد تا زمانی که در یک ساختمان با پیچ و خم سنگی روبرو شود و سعی کند معنای از دست دادن و انزوا در زندگی را درک کند.

در مصاحبه ای پس از اعطای جایزه ، آماندری رالی گفت که کارهای اولیه او معطوف به مسائل سیاسی بود ، اما اکنون تحت تأثیر سفرهای درونی مردم در زندگی او قرار دارد.

آراویند ادیجا “فراموشی” ، رابی آرنوت “ماهی باران” ، دانیل دیویس وود “در لبه زمین” ، گیل جونز “سایه های ما” ، سوفی “لاگونا” “شکوه ابدی” ، “حیوانات در آن کشور” “لورا” جین مک کی ، “شانس” “اندرو پیپس” ، “کوه طلایی سنگ آسمانی” “میراندی ریوو” ، “فصل پنجم” “فیلیپ سالوم” ، “آهنگ ناردی” درون تمساح سیمپسون و مادلین است مرز وات ، نامزدهای دیگری برای جایزه ادبی مایلز فرانکلین در سال 2021 وجود داشت.

جایزه مایلز فرانکلین هر ساله به داستان نویسان با بیشترین ارزش ادبی در ترویج و شناخت زندگی و فرهنگ استرالیا اعطا می شود.

دکمه بازگشت به بالا