مجله نشاط

نامه AFC به فیفا علیه ایران و ۵کشور؛ کرونا و جنگ دارند، VAR ندارند

گزارش شده شفافاکنون ، دو ماه مانده به آغاز مسابقات مقدماتی جام جهانی در آسیا ، فدراسیون آسیا این موضوع را بهانه ای قرار داد تا نامه جدیدی را به فیفا ارسال کند.

مسئولان فدراسیون فوتبال ایران که در دور قبل به دیوان عالی کشور مراجعه کرده بودند و نتیجه ای نگرفتند ، متأسفانه بر خلاف منافع فوتبال ما در میزبانی عمده داخلی و باشگاهی و شاید در سازمان های فوتبال آسیا تصمیم گرفتند. در صورت تکرار ، همه مسئولیت ها در لابی سنگین عرب مدیر و گروه سابق فدرال نهفته است.

نامه AFC به ایران و 5 کشور به فیفا.آنها با کرونا جنگ دارند ، VAR ندارند

بدون شک ، مهدی تاج ، محمدرضا ساکت ، محمود اسلامیان و دیگر مدیران ارشد فدراسیون سابق نیز از فقر شدید این مرکز جهانی فوتبال روز برخوردار هستند ، اما مسئولیت پنج ماهه کادم است. از نظر او ، این پرونده می تواند به عنوان یک ملی مطرح شود نیاز داشتن. مقامات بالاتر بخاطر دستکاری نکردن آن توسط افراد شرور تیم ملی ایران امروز.

البته AFC ماه هاست که تلاش می کند تا فیفا را به میزبانی فینال مسابقات جام جهانی متقاعد کند. حتی دستکاری قدیمی در رده بندی تیم های آسیا به دلیل حضور عربستان سعودی و امارات متحده عربی در زمین عقب بود. .. و آنها با هم گروه نشده اند.

اولین تلاش ؛ شیوع سویه های جدید تاج
بهانه های AFC برای تقسیم میزبانی بین عربستان سعودی و امارات متحده عربی وجود داشت. شیخ سلمان بحرین ویروس کرونا را متهم کرد که در اولین تعامل خود با فیفا بر تغییر شیوه برگزاری بازی اصرار دارد. AFC معتقد بود که بیماری همه گیر ویروس کرونا در آسیا هنوز کامل نشده است ، موج جدیدی از ویروس در بسیاری از کشورها وجود دارد و رقابت در چنین کشورهایی خطرناک است. این ادعا خیلی دور از واقعیت نبود ، اما فیفا به سرعت آن را رد کرد و اعلام کرد که مسابقات مقدماتی جام جهانی در ماه سپتامبر برگزار می شود. در آن زمان ، شروع واکسیناسیون کشور را از نظر تاجگذاری و تیم ها بهبود می بخشد. پروتکل بهداشتی ، با مشکلی روبرو نخواهید شد.

بهانه دومجنگ سیاسی و نظامی ملی

کنفدراسیون فوتبال قاره پس از اولین موج فشار به فیفا منصرف نشد و اندکی بعد ارتباط خود را با فیفا از سر گرفت.

اکنون که اعلام شده کشورهایی که به مراحل نهایی مقدماتی جام جهانی رسیده اند در جنگ هستند ، انتقال سایر تیم ها به چنین کشورهایی خطرناک است. این بار فیفا درخواست AFC را رد کرده و اعلام کرده است که بازی عراق و سوریه با چنین شرایطی در موقعیت بی طرف برگزار می شود و لبنان شرایط خاصی در نظر گرفته نمی شود.

تلاش سوماین عملکرد VAR
این بار هواداران AFC سیستم کمک داور ویدئویی را هدف قرار داده اند و بر اساس ارتباط اخیر با فیفا ، شش کشور از 12 کشور مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی واجد شرایط VAR نیستند. اعلام شد. باید در VAR برگزار شود.

نامه AFC به ایران و 5 کشور به فیفا.آنها با کرونا جنگ دارند ، VAR ندارند

این بار فدراسیون ما نیز درگیر است. ایران ، سوریه ، لبنان ، عراق ، ویتنام و شاید عمان شش کشور بدون VAR هستند. کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) از ایران و پنج کشور دیگر به عنوان کشورهای FIFA فاقد سیستم داوری ویدیویی نام برد و ادعا کرد که آنها صلاحیت جام جهانی را ندارند.

همان بهانه ای که تابناک پیش از این با سکوت مدیریت ارشد فدراسیون ابراز نگرانی کرده بود.

در بخشی دیگر از نامه به فیفا ، کنفدراسیون فوتبال آسیا همچنین اظهار داشت که شش کشور به دلیل مدت زمان کمی که قبل از مسابقات باقی مانده است نمی توانند ورزشگاه های خود را به VAR مجهز کنند. این بار مسئولان AFC امیدوارند فیفا با برنامه های آنها موافقت کند و بازی به صورت متمرکز برگزار شود.

خوشبختانه AFC به تحریم های آمریکا علیه ایران و عدم توانایی در انجام تبلیغات و سیگنال از داخل ایران به دلیل امتناع شرکت های درگیر در قرارداد اشاره نکرد.

بازی ها به میزبانی فیفا کجا برگزار می شوند؟

برنامه AFC این است که با تأیید FIFA ، بازی همزمان با قبل متمرکز خواهد شد.

امارات متحده عربی کاندیدای میزبانی گروه اول و عربستان سعودی کاندیدای میزبانی گروه دوم است. به این ترتیب ، همه تیم ها در ماه های سپتامبر ، اکتبر ، نوامبر ، فوریه و آوریل آینده به امارات متحده عربی و عربستان سعودی سفر می کنند و در تاریخ های اعلام شده مسابقات را انجام می دهند (هر فصل دو مسابقه). من می روم و به ژاپن برمی گردم.

در همین حال ، استرالیا ، ژاپن و کره جنوبی به این مسئله علاقه مند هستند زیرا امارات و عربستان سعودی در مسابقات مقدماتی جام جهانی شرکت می کنند و به AFC پیشنهاد داده اند که در صورت وقوع این مسابقات تورنمنت را در قطر برگزار کند. .. با این وجود قطر میزبان جام جهانی از این رویداد بهره ای نبرده است و نسبت به هر 12 تیم بی طرف محسوب می شود.

شایعات عجیب و غریب در مورد اختلاف میزبانی بین عربستان سعودی و امارات متحده عربی

البته زمزمه هایی در مورد میزبانی بازی های گروهی ایران در عربستان و میزبانی بازی های گروهی عربستان در امارات وجود دارد. این حق ایران را برای بازی در کشورهای متخاصم نقض می کند زیرا تیم عربستان سعودی از بازی در ورزشگاه ایران منع شده است. به دلایل ساختگی.

آیا تیم های آسیای شرقی از برخورد با تیم ملی ایران جلوگیری می کنند؟

اشکال دیگر این سیستم این است که تیم های آسیای شرقی برای مدت طولانی و بارها به منطقه خاورمیانه نقل مکان می کنند. این می تواند تیم را در طول مسابقه خسته کند ، خصوصاً به دلیل اینکه این پروازها باید 5 بار تکرار شوند.

مسابقات رفت و برگشت و سفرهای خسته کننده به امتیازات همان مشکلاتی است که AFC اکنون باید حل کند ، این بار نه تنها به نفع ایران نیست ، بلکه شیخ سلمان باید با تیم های رقیب در شرق آسیا سر و کار داشته باشد. چرا ژاپن ، استرالیا ، چین و ویتنام نمی توانند به آسیای غربی بیایند تا با عربستان بازی کنند و تیم ملی عربستان را به خاور دور بفرستند؟

نامه AFC به ایران و 5 کشور به فیفا.آنها با کرونا جنگ دارند ، VAR ندارند

10 روز برای تصمیم گیری نهایی در مورد مجوز فیفا

سرانجام ، هنوز مشخص نیست که این بازی رفت و برگشت خواهد بود یا فیفا با شرایط AFC موافقت می کند و رقابت متمرکز است. طی 10 روز آینده ، گفتگوهایی بین کنفدراسیون فوتبال آسیا و 12 تیمی که در مسابقات مقدماتی جام جهانی شرکت کرده اند ، انجام می شود و نتایج نهایی اعلام می شود.

البته با توجه به شرایط فعلی ، وضعیت ایران مشخص نیست حتی اگر بین بازی ها رفت و برگشت کنید. کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) با بهره گیری از بهانه های تحریم ، مقررات گمرکی و عدم همکاری شرکای تجاری با سیستم های پشتیبانی از داوران رادیویی و ویدئویی ، از میزبانی تیم ملی خودداری می کند. آنها در آخرین نامه خود به مشترک المنافع ، حتی ادعا کردند که حق میزبانی کنوانسیون های ایران را که به میزبانی کشورهای دیگر برگزار می شود ، برای حمایت از شرکای تجاری اتحادیه محفوظ نگه داشته اند.

نویسنده: صادق لودریچه

دکمه بازگشت به بالا