نماد سایت مجله آنلاین

هشدار سازمان جهانی بهداشت به گسترش کرونای دلتا در تمامی کشورها

هشدار سازمان جهانی بهداشت به گسترش کرونای دلتا در تمامی کشورها

دبیرکل سازمان بهداشت جهانی (WHO) هشدار داده است که گونه Corona Delta در 98 کشور شناسایی شده است و این سویه به سرعت در بسیاری از کشورها شیوع دارد.

به گزارش مجله آنلایندبیرکل سازمان بهداشت جهانی ، تدرس آدنوم در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: “دلتا ویروس کرونا ، که حداقل 98 کشور در سراسر جهان را در بر می گیرد ، به سرعت در بسیاری از کشورها به گونه غالب تبدیل می شود.”

به گفته دبیرکل سازمان بهداشت جهانی ، جهان در معرض خطر ابتلا به اپیدمی کوید 19 است که با ویروس های کرونا ویروس مانند Delta روبرو می شود. این سویه در بسیاری از کشورها به سرعت در حال تسلط است.

آدنوم افزود: “سویه دلتا خطرناک است و روند تکامل و جهش آن ادامه دارد ، بنابراین ما باید دائماً آن را ارزیابی کنیم و با واکنش به موقع روبرو شویم.” این ویروس در حال حاضر حداقل در 98 کشور جهان تأیید شده است و به سرعت در حال گسترش به کشورهای با واکسیناسیون گسترده است.

وی بر تساوی توزیع واکسن ها ، تجهیزات محافظتی و سایر اقدامات پیشگیرانه مانند استفاده از ماسک و مسافت های فیزیکی برای کنترل بیماری های همه گیر تأکید کرد.

دبیرکل سازمان بهداشت جهانی (WHO) از رهبران جهان خواسته است تا پایان ماه سپتامبر سال جاری 10٪ از جمعیت و تا پایان سپتامبر سال آینده 70٪ از جمعیت را واکسینه کنند. واکسیناسیون بهترین راه برای کند کردن پیشرفت بیماری ، نجات جان انسان ها ، بهبود اقتصاد جهانی و جلوگیری از ظهور سایر انواع خطرناک ویروس ها است.

انتهای پیام

خروج از نسخه موبایل