مجله رویداد

هشدار پلیس درباره تماس‌های درخواست کننده کد تایید

مدیر مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتح ناجا نسبت به کلاهبرداری های مدنی با پوشش تماس های صوتی و اعلام اینکه آنها در مصاحبه ها برنده خواهند شد ، به عنوان مهمان دعوت می شوند ، توسط دوستان معرفی می شوند و موارد دیگر هشدار می دهد.

سرهنگ آریمو حمادرابی در مصاحبه با مجله آنلاین ، وی گفت: “در حالی که کلاهبرداران و کلاهبرداران از هر روش و فرصتی برای فریب شهروندان برای فریب شهروندان با تماس های صوتی استفاده می کنند ، تماس با کاربران یکی از این روش ها است.” به این ترتیب ، کلاهبردار به طور تصادفی یا تصادفی یک شماره از پیش تعیین شده را انتخاب می کند و قبل از آن ، بررسی می کند که آیا کاربر دارای این شماره تلفن به نرم افزار انتقال پول متصل است یا موارد مشابه.

“سپس ، این افراد از طریق نرم افزار تماس صوتی و تماس مستقیم با شهروندان تماس می گیرند ، برنده قرعه کشی رادیویی می شوند ، در برنامه های تلویزیونی ظاهر می شوند ، توسط دوستان معرفی می شوند و … به بهانه های مختلف با آنها همراه می شوند. من شروع به صحبت کردم. چند دقیقه پس از کسب اعتماد ، من از کاربر می خواهم کد چند رقمی ارسال شده در یک پیام متنی را بخواند. ذینفع همچنین توضیح می دهد که چرا ، تأیید هویت شخصی ، جایزه. پشت صحنه همان کد چهار رقمی در واقع مجوز دسترسی به حساب یک شهروند است در برنامه هایی مانند بانکداری تلفن همراه و شبکه های اجتماعی.

رجبی گفت که افراد درآمد معمولاً با شماره های ناشناس تماس می گیرند ، افزود: شهروندان نباید گول چنین تماس هایی را بخورند و به محض شروع صحبت باید تماس را قطع کنند. با این حال ، در صورت انتشار کد 4 رقمی ، باید بلافاصله حساب بانکی یا رمز شبکه اجتماعی خود را تغییر دهید و در صورت برداشت غیر مجاز از حساب خود ، باید با پلیس تماس بگیرید.

مدیر مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم اینترنتی پلیس فتای ناجا گفت: افراد سودجو می توانند طعمه های خود را از میان افراد مسن و میانسال انتخاب کنند. لطفاً این موارد را ارتقا دهید.

“همچنین ، با توجه به اینکه بسیاری از این افراد با استفاده از نرم افزار WhatsApp تماس برقرار می کنند ، کاربران باید توجه داشته باشند که هیچ دستگاه دولتی برای این نرم افزار مانند بانک ها ، وزارتخانه ها و رادیوها وجود ندارد.” وی از آن برای برقراری تماس تلفنی استفاده نمی کند. تماس بگیرید ، این نشان می دهد که رفتار آنها کلاهبرداری است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا