مجله نشاط

همه در انتظار مدال آوری ملی‌پوشان کشتی در توکیو

به گزارش مجله آنلاین؛ کشتی همیشه یکی از سنگین وزن کاروان المپیک ایران برای کسب مدال بوده است. اولین حضور کشتی فرنگی بین المللی ایران در المپیک 1948 لندن بود که منصور رئیسی چهارم شد. کشتی ایران مدال گرفته است زیرا نام کشتی گیران ایرانی از سال 1956 همیشه در میان مدال آوران المپیک دیده می شود ، اما با این وجود بهترین ها در این زمینه محبوب در ایران است. عملکرد بازی های المپیک 2012 لندن بود .. در این دوره از بازی ، کاروان ورزشی ایران علاوه بر مسابقات قهرمانی کشتی در بازیهای المپیک ، در بازیهای المپیک بعد از انقلاب نیز بهترین نتایج را در کشورمان کسب کرد. در این دوره ، ناوگان ایرانی با کسب 12 مدال طلا ، 5 مدال نقره و سه مدال برنز ، در مجموع با 12 مدال در المپیک ، در جایگاه 12 ایستاد. کشتی گیران آزاد ما سه مدال طلا در لندن کسب کرده اند و کشتی گیران آزاد نیز به بهترین شکل ممکن یک مدال نقره و دو مدال برنز کسب کرده اند. با کسب این مدال ها ، یکی از تاریخی ترین فصول المپیک ژاپن ثبت می شود.

مدال + مدال برنز + رضا + آتاری + _ + بازی + آسیا 2018 + جاکارتا

در المپیک ریو ، شش تیم ملی ایران در نتیجه تلاش تیم ایران در این رشته برای کسب دو مدال برنز پس از رقابت های کشتی شرکت کردند. سعید عبدوری وزن 75 کیلوگرم در دور نخست با یک تساوی استراحت روبرو شد. در دور دوم تیم ملی دانمارک شکست خورد. عبدوری کشتی گیر دانمارکی فینالیست شد و با شکست دادن دوباره ورزشکاران صربستانی در جدول رده بندی ، در یک دیدار رده بندی مقابل حریف مجارستانی پیروز شد و اولین مدال برنز ایران را از آن خود کرد. حمید سوریان اسطوره کشتی ایران نیز پس از تحمل دو شکست متوالی خداحافظی تلخی با المپیک داشت. سوریان پس از شکست در دور اول رقابتهای 59 کیلوگرم کشتی المپیک ریو با حریف ژاپنی و فینالیست شدن در این ورزش شگفت انگیز ، به گروه Chance پیوست. وی در این بخش با نتیجه 7 بر صفر از حریف خود مقابل تیم ملی قزاقستان به میدان رفت اما از ضربه فنی متعجب شد و با دست خالی از المپیک ریو خداحافظی کرد. سوریان در دسته بندی کلی وزن یازدهم بود. نماینده کشتی 130 کیلوگرم ایران ، باسیل باباجان زاده ، پس از استراحت در دور اول ، ابتدا چین را شکست داد ، اما مقابل یک ورزشکار آلمانی شکست خورد و این شکست فرصتی برای ادامه رقابت به او نداد. .. او در مجموع در رده دهم قرار گرفت. کشتی گیر ایرانی حبیب الله افراقی وزن 85 کیلوگرم در دور نخست مقابل سوئد به پیروزی رسید. وی در این جدول سامان طهماسبی ، شهروند ایرانی آذربایجانی را شکست داد اما در مسابقه بعدی مغلوب آلمان شد و با کسب 7 امتیاز در مجموع ، شانس کسب مدال برنز را از دست داد. امید نوروگیومید در وزن 66 کیلوگرم پس از تساوی برتر ونزوئلا ، مدال طلای ایران را از آن خود کرد اما پس از شکست مقابل حریف گرجی ، شانس کسب مدال را از دست داد. نوروز در رتبه بندی کلی این وزن در رتبه 10 قرار گرفت. پس از تساوی کااسم رضایی ، آخرین امید تیم ملی کشتی فرنگی 98 کیلوگرم شکست دادن تیم ملی ونزوئلا بود اما شکست دادن کشتی گیر کوبایی. رضایی با رسیدن حریف کوبایی اش به فینال دوباره به جدول شانس رسید. وی در مرحله کسب مدال ، تیم ملی چین را شکست داد ، در یک مسابقه رده بندی مقابل حریف سوئدی پیروز شد و دومین مدال برنز کشتی خود را بدست آورد.

82

کشتی آزاد نیز مانند فرنگی با شش نماینده در ریودوژانیرو رقابت کرد. این نتیجه یک کشتی گیر آزاد است که می خواهد یک مدال طلا ، یک مدال نقره و یک برنز کسب کند. کشتی گیر ایرانی در وزن 74 کیلوگرم حسن یزدانی پس از استراحت در دور نخست ، هائیتی ، ترکیه و قزاقستان را شکست داد و راهی فینال شد. وی در این دیدار مهم برابر تیم ملی روسیه مدال گرفت و 16 سال بعد در کشتی آزاد ایران به مدال طلا دست یافت. کامیرگاسمی کشتی گیر وزن 125 کیلوگرم ایران در فینال مقابل ترکیه به برزیل باخت اما اولین مدال نقره خود را در این مسابقات بدست آورد. وی پیش از این مسابقه با نمایندگانی از کانادا ، مصر ، جورجیا و ایالات متحده رقابت کرد و در فینال رقابت کرد. حسن رحیمی ، تیم ملی وزن 57 کیلوگرم ایران ، در دور نخست کشتی گیران ارمنستان و روسیه پس از یک استراحت به پیروزی رسید اما به تیم ملی ژاپن باخت. وی در دور مقدماتی با ورزشکاران کوبایی پیروز شد و مدال برنز المپیک را از آن خود کرد. میثم نصیری آزادکار وزن 65 کیلوگرم ایران در اولین مسابقه به حریف بلغاری باخت و فرصت حضور در جدول بازنده و کسب مدال برنز را نداشت. در مجموع او در المپیک در رده پانزدهم قرار گرفت. کشتی گیر وزن 97 کیلوگرم رضا یزدانی در دور نخست ترکیه را شکست داد. با این حال ، در مسابقه دوم ، او به یک کشتی گیر آذربایجانی باخت ، و در شانس دوم ابتدا کشتی لهستان را به دست آورد ، اما از نظر فنی توسط یک ورزشکار ازبکستانی مورد اصابت قرار گرفت و نتوانست مدال برنز را کسب کند ، در مجموع 7 در پایان . علیرضا کریمی: آزاد کار در وزن 86 کیلوگرم کشتی گیر مرحله اول کشتی های تونس پیروز شد و موفق شد تیم ملی بلغارستان را شکست دهد اما در دور سوم مغلوب کشتی گیر آمریکایی شد. هفتمین بار بود.

27

کشتی گیران ایرانی اکنون با پنج نماینده در مسابقات المپیک توکیو حضور دارند: علیرضا جهانبک ، محمدرضا گرایی ، محمدهادی ساروی ، علیرضا نجاتی و امین میرزاداده. در این دوره محمد بنا مسئول مربیگری کارگران غربی در ژاپن نیز بود. در واقع ، توکیو سومین بازی المپیک است که توسط غربی ها هدایت می شود. او قطعاً در این زمان به دنبال جبران خسارت است زیرا در المپیک ریو خوب پیش نرفت ، اما هنوز باید منتظر بمانیم تا ببینیم آیا می توانیم دوباره موفقیت های المپیک لندن را در توکیو بدست آوریم.

تیم ملی کشتی آزاد ایران در المپیک 2016 ریو یک مدال طلا برای حسن یزدانی ، نقره کامیرگاسمی و برنز حسن رحیمی کسب کرد. این بار تیم جدیدی از کادر فنی به سرپرستی غلامرضا محمدی و موسن نتایج به مراتب بهتری نسبت به کشتی به دست آوردند. انتظار می رود که کبه به عنوان سرمربی و مدیر فنی تکرار و پیشرفت کند. رضا آتاری ، مرتضی غیاسی ، مصطفی حسین خانی ، حسن یزدانی ، محمد حسین محمدیان و امیرحسین زارع شش کشتی گیر آزاد در ژاپن در سی و دومین دوره بازی های المپیک هستند که حسن یزدانی مدال طلای المپیک دوره قبل را در این مسابقات کسب کرده است. . و این بار هم همینطور است. یکی از فرصت ها قطعاً اولین بستر است. 5/5

دکمه بازگشت به بالا