مجله تندرستی

همه چیز درباره پیک پنجم و واریانت “دلتا”/چرایی عدم کنترل کرونا در کشور

مدیر مرکز تحقیقات ویروس شناسی در کالج پزشکی شهید بهشتی با اشاره به ویژگی های گونه های هندی جهش یافته های دلتا یا ویروس های کرونا ویروس ها و در تاج دلتا توضیح می دهد که چرا ویروس های کرونا در داخل کشور کنترل نمی شوند …

دکتر علیرضا جهانبک در گفت وگو با مجله آنلاین وی درباره وضعیت شیوع تاج در قله پنجم این کشور گفت: “شواهدی وجود دارد که کشور وارد موج پنجم شده است.” در هفته های اخیر ، تعداد شهرهای سرخ از 12 به 21 شهر افزایش یافته است. پس از 21 شهر به 32 شهر ، 63 شهر و 92 شهر سرخ رسیدیم. در عین حال ، گسترش این قرمزی به سمت مرکز مهم است. در حال حاضر ، در تهران ، شاه اسلامی ، بهارستان ، پاک دشت ، پردیس ، تهران ، دماوند ، ری ، شمیراناتو ، فیلوزوکو و کارچاک قرمز هستند و تعداد موارد در حال افزایش است.

ثبات مرگ و میر در موج چهارم تاج ایران

او افزود: “ما فهمیدیم که در موج چهارم که شرکت کردیم ، مدتی با نوسانات بسیار قوی و پایدار در حال حرکت بودیم. بنابراین ، در موج چهارم ، می توانیم تعداد متوسط ​​موارد جدید در روز را به 10000 کاهش دهیم. غیرممکن است ، بیشتر بیش از 100 هموطن هر روز به خاطر Quad می میرند.

چرا در کنترل تاج موفق نمی شوید؟

ناجی گفت: “دلیل آن این است که ما قوانین محدود کننده را اجرا نمی کنیم.” در حالی که ما در گسترش دامنه واکسیناسیون موفق نبوده ایم ، اما قوانین مدیریت Quid را به درستی اجرا نکرده ایم. درمان کرونا را می توان به درمان دارویی و درمان غیر دارویی تقسیم کرد. دوز گرفتن همان درمان بیماران بستری است که می توانند با موفقیت از طریق واکسن جلوگیری کنند.آنچه من فکر می کنم اما قسمت غیر دارویی از اهمیت بیشتری برخوردار است. این درست نیست که ما در برابر شیوع ویروس در برابر جامعه باز باشیم و فقط انتظار واکسن را داریم. این در هنگام تلقیح و تزریق واکسن موثر م isثر است ، اما در حال حاضر چنین نیست. هنوز هم محدودیت های اجتماعی را به موقع تحمیل نمی کند و به موقع شهرها را قرنطینه نمی کند. از این نظر نظم نداریم. در شهرهای جنوبی ، پس از قرمز شدن اوضاع ، آنها تصمیم گرفتند که این شهر را به مدت دو روز قرنطینه کنند. این یک شوخی است. اینها منجر به کنترل نمی شود. اگر روند خاصی در چرخش ویروس مشاهده می کنید ، به این معنی است که ما در مسیر اشتباهی قدم می گذاریم و در این مدت روند نزولی وجود نداشته است.

نوع غالب قله 5

نوع دلتا 60٪ قویتر از آلفا است

وی در مورد نوع غالب در قله پنجم تاج ، اظهار می دارد: “یکی از مهمترین موضوعاتی که اکنون با آن روبرو هستیم ، نسخه هندی همان نوع دلتا یا ویروس کرونا است.” البته ، ایران هر دو نوع دلتا و بتا ، آفریقای جنوبی را شناسایی کرده است. نوع دلتا با قدرت انتقال بسیار بالایی مشخص می شود که 60٪ بیشتر از نوع آلفا ، نسخه انگلیسی ویروس بیماری کرون است. همچنین ، میزان بستری در بیمارستان دو برابر رقم آلفا است.

ناجی ادامه داد: سناریوی موج چهارم را با یک نوع آلفا در نظر بگیرید. ما با انواع دلتا سروکار داریم که 60٪ قدرت انتقال بیشتری دارند. شواهد مربوط به افزایش تعداد شهرهای سرخ و افزایش تعداد بیماران بیمارستان این نوع را نشان می دهد. در حال حاضر ، تهران تعداد کمی تخت خالی دارد و تعداد بیماران سرپایی به طور قابل توجهی افزایش می یابد. این همه می تواند به دلیل دلتا باشد. ما نمی توانیم به طور قطعی بگوییم زیرا ما به طور منظم روی جهش ها برای نظارت بر ژن کار نمی کنیم.

تغییر رنگ در گوشه کشور

ناجی در ادامه گفت: “با توجه به اینکه ما محدودیتی در جابجایی افراد از ایالات آلوده به ایالات آلوده نداریم ، ویروس در حال گسترش است ، حداقل در شهرهایی که بزرگراه هایی هستند که مردم به آنجا سفر می کنند. شما باید این موضوع را در نظر بگیرید. ”تهران ، کرمان ، یزد و غیره ، جایی که اوضاع بدتر می شود و رنگ ها در هر گوشه کشور تغییر می کند. بنابراین ، منطقی است که فرض کنیم اینها انواع دلتا هستند.

عفونت مجدد عروق بیماری کرونا و افراد واکسینه شده

امن ترین گزینه فرار کرونا

وی اظهار داشت: موارد زیادی وجود دارد که افراد قبلاً بیمار شده اند یا واکسینه شده و مجدداً با Covid آلوده شده اند که با جهش های سرکوب کننده سیستم ایمنی همراه است. در حال حاضر ، امن ترین نوع قابل غلبه و غلبه در جهان ، نوع دلتا است. نوع دلتا یکی از خطرناک ترین انواع است که می تواند پس از نسخه بتا از ایمنی فرار کند. مصونیت در برابر عفونت ها یا واکسن های قبلی.

ناجی افزود: “همه گیری این زیرگونه با توجه به عدم واکسیناسیون فعلی در کشور ما چندان عجیب نیست.” انواع دلتا در حال افزایش است ، مانند ایالات متحده و انگلستان ، و همچنین کشورهای واکسینه شده. در هر صورت ، ما وضعیت بسیار بدی داریم و بدتر از آن ، تصمیمات درست و درستی نمی گیریم.

افزایش بروز بیماری شدید بیماری کرونا قلب در کودکان

وی گفت: “هر دو جهش دلتا و بتا بسیار مسری هستند و می توانند بیماری جدی تری ایجاد کنند.” البته بیشتر کشنده نباشید. در اوج پنجم ، پیش بینی می شود که انواع دلتا یا هند باشد. در عین حال ، می توان دریافت که این اوج برای کودکان مثر است و میزان بروز کودکان نیز در حال افزایش است. کودکان همچنین دارای بیماری شدید ریوی و ضایعات شدید ریه هستند. همه اینها به ویژگی دلتا مربوط می شود. البته ، هیچ اطلاعات صحیحی وجود ندارد زیرا ما ژن ها را به درستی کنترل نکرده ایم. لازم به ذکر است که انواع هند نیز می تواند باعث بیماری جدی در کودکان شود. همانطور که نوع انگلیسی گروه سنی را تغییر داد ، نوع دلتا نیز تغییر کرد. برای دیدن موارد عفونت مجدد …

آقای ناجی در ادامه گفت: “در همان زمان ، ما اعلام كردیم كه برای جلوگیری از بیماری های علامت دار باید واكسن تزریق شود ، اما با توجه به جهش هایی كه در حال حاضر وجود دارد ، واكسن های بیماری های جدی ، می گوید بستری شدن و مرگ و میر در ICU.” جلوگیری كنید. با این حال ، مشخص شد که برخی از افراد قبلاً به بیماری بیماری کرونا قلب مبتلا بوده اند و اکنون با ضایعات شدید ریوی در بیمارستان بستری شده اند. در نتیجه ، اکنون دنیا تولید واکسنهایی را که در برابر انواع جدید م effectiveثر هستند را به چالش می کشد. معتبری که در مورد واکسن ها می گوییم به این دلیل است که مربوط به نوع ووهان یا نوع اصلی ویروس است نه نوع دلتا …

آیا واکسن در برابر جهش های جدید بی اثر است؟

“البته ، واکسن ها در برابر انواع جدید بی تأثیر نیستند ، اما درصد اثر آنها در حال کاهش است ، و این انواع می توانند از واکسن فرار کرده و باعث فرار آن شوند.” البته ، بتا. یا نوع آفریقای جنوبی در این مورد بدترین است قابل توجه است ، اما نفوذ پذیری یا قدرت انتقال آن به اندازه انواع دیگر نیست.

وی گفت: طبق آمار رسمی ، بیش از 10 هزار مورد جدید در روز وجود دارد. در برابر آن مقاومت بیشتری دارد و افراد با زمینه های مختلف می توانند به طور جدی تحت تأثیر سطوح مختلف بیماری قرار بگیرند و حتی در برخی موارد می میرند.

قبل از وقوع باید با آنها برخورد شود

ناجی گفت: “اجازه ندهید ویروس قبل از اقدام گسترش یابد. چنین خصوصیاتی نباید ویروس را گسترش دهد و بیمارستان ها و پرسنل پزشکی را تحت فشار قرار دهد و باعث خستگی و از دست دادن آنها شود.” منبع سپس بیمار از یک بیمارستان به بیمارستان دیگر سرگردان می شود ، که خود می تواند منجر به شیوع بیشتر ویروس شود. بنابراین محدودیت ها باید زودتر اعمال می شدند. و اکنون ما باید محدودیت ها را با شدت بیشتری اعمال کنیم و واکسیناسیون را تسریع کنیم.

ایران با اولین موج و پنجمین قله کوید -19

وی در مورد اوضاع ایران در سراسر جهان گفت: “ما باید آگاه باشیم که هنوز در قله های اول و پنجم هستیم.” ما هنوز نتوانسته ایم امواج را کنترل کنیم. ما در موج اول هستیم و برخی قله ها را می دهیم. این تفاوت بین ما و کشورهای دیگر است و همه این موارد نشان می دهد که ایران قادر به مدیریت چهارگانه نبود. مدیریت آرام باید توسط دولت و وزارت بهداشت انجام شود. وزارت بهداشت همچنین باید قدرت لازم برای اعمال کنترل هایی را که ندارد ، داشته باشد. قسمت دوم به مقاومت و تلاش مردم در زمینه مدیریت برمی گردد. مردم نقاب نمی زنند و مهمانی ، عروسی و عزاداری برگزار نمی کنند. لطفا سفر نکنید اما این همه انجام شده است. به محض قرمز شدن شهر جنوبی ، ما کنسرتی برگزار کردیم و آن را قرنطینه نکردیم. چرا باید Covid را مدیریت کنم؟ آیا این بیماری شوخی ماست؟

ناجی گفت: “این قانون ویروس است.” قانون کنترل بیماری کوید همچنین شناخته شده است که در کشورهای موفق اجرا می شود: بهداشت عمومی و کنترل غیر دارویی ، محدودیت های اجتماعی و شهرهای قرنطینه ، حداکثر تشخیص موارد ، قرنطینه و قرنطینه ، درمان دارویی و واکسیناسیون شامل می شود. اکنون در همه این موارد شاهد نقصی در کشور هستیم. کادر پزشکی فقط در زمینه درمان با هزینه شخصی خود عمل می کنند. در غیر این صورت ، در بیشتر موارد ، مردم ما ماسک نمی زنند ، به مهمانی ها نمی روند ، به مسافرت نمی روند ، دولت محدودیتی اعمال نمی کند ، یا بسیار ناکارآمد و نامناسب عمل می کند ، ما واکسن ها پیشرفت زیادی نداریم. این پارادوکس هایی کاملاً طبیعی هستند که Covid را از کنترل خارج می کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا