مجله تندرستی

واکسنی که ایمنی بدن در برابر کرونا را تقویت می‌کند

مجله آنلاین / خراسان رضوی گروهی از محققان در کالج امپریال لندن در تلاشند بفهمند که واکسنهای saRNA تا چه اندازه بر روی Qovid م ،ثر است ، به ویژه به عنوان تقویت کننده در دهه آینده.

طبق گفته دولت ، اکنون جهان دسترسی نابرابر به واکسن ها دارد. این بدان معنی است که سویه های جدید و قدرتمند ویروس تا زمان واکسیناسیون اکثریت جمعیت به جهش خود ادامه خواهند داد.

محققان اثرات فنی واکسن های مختلف را در 192 نفر در سنین 18 تا 45 سال بررسی کردند. آنها دریافتند که 87٪ از گروه با دریافت saRNA پاسخ آنتی بادی قوی دریافت می کنند.

واکسن saRNA چه نوع واکسنی است؟

واکسن های RNA خود تقویت کننده (saRNA) همان فناوری واکسن های RNA پیام رسان مانند Pfizer و Modern را دارند. استراتژی saRNA ها ساختن پروتئین های سنبله ای در سیستم ایمنی بدن و ارسال دستورالعمل های افزایش سن ویروس در بدن است. سیستم ایمنی بدن سنبله ها را به عنوان یک خطر عمده تشخیص می دهد. بنابراین ، آنتی بادی علیه خود تولید می کند.

در حقیقت ، این روش از یک کد ژنتیکی به نام RNA خود تقویت کننده (saRNA) استفاده می کند که دستورالعمل هایی برای ساختن پپلومرها در خارج از ویروس کرونا ارائه می دهد.

آیا واکسن Covid saRNA با واکسن mRNA متفاوت است؟

واکسن Kovid SaRNA را می توان در دوزهای کم تزریق کرد. بنابراین ، واکسن های کمتری می تواند جمعیت بیشتری را تحت پوشش قرار دهد.

فناوری saRNA با دوز بسیار پایین توانایی محافظت در برابر سایر بیماریهای عفونی مانند هاری و تب خونریزی دهنده ابولا را دارد. جالب اینجاست که محققان بر این باورند که از این واکسن می توان برای درمان بیماری های دیگر مانند سرطان نیز استفاده کرد.

آیا واکسن های saRNA عوارض جانبی دارند؟

این مطالعه در مراحل ابتدایی است و هنوز در بررسی های همسالان تأیید نشده است. طبق یک نظرسنجی پیش از چاپ ، عوارض جانبی مانند لرز و دردهای عضلانی خفیف است و هیچ واکنش آلرژیک وجود ندارد. با این حال ، حد بالای مطالعه 45 سال بود. این بدان معنی است که واکنش افراد مسن و آسیب پذیرتر ناشناخته است.

پروفسور رابین شاتوک گفت: “با توجه به ظهور واکسن کشنده SARS-Cov-2 و انتظارات برای تقویت ایمن سازی ، تقاضای جهانی برای واکسن Covid طی دهه آینده افزایش می یابد.” ما نشان داده ایم که فناوری saRNA بی خطر است و می تواند پاسخ ایمنی ایجاد کند.

وی افزود: “ما در حال حاضر سیستم عامل saRNA امپریالیستی را برای تولید واكسن برای انواع دیگر بیماری های عفونی تغییر می دهیم.”

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا