مجله تندرستی

واکنش وزارت بهداشت به انتشار اخباری درباره خط تولید واکسن روسی در ایران

به گزارش شفاف ، دکتر کیانوش جهانپور سخنگوی ستاد ملی کرونا کلابهاوس عنوان را رد کرد و توسط چندین رسانه در پاسخ به انتشار خبری مبنی بر اینکه “اسپوتنیک خط تولیدی به ایران داد که به درد ما نمی خورد” انتخاب شد. محتوای متن سخنرانی دکتر آریلزا ریشی پس از خواندن عنوان عنوان می شود: “متأسفانه عناوین انتخاب شده در برخی رسانه ها هیچ ارتباطی با متن خبر یا سخنان سخنگوی محترم ستاد ملی در کرونا ندارد. وی شب گذشته در مصاحبه ای با باشگاه هاوس گفت: دلیل تأخیر را توضیح داد در واکسیناسیون در ایران به دلیل تأخیر در روند واکسیناسیون و البته گزارشی در مورد چگونگی و میزان پیش بینی های قبلی ، همچنین از روسیه و تأمین کنندگان واکسن از جمله واکسن سخنگوی وی ، ارائه شده است.

واکسن “Sputnik V” در واقع اولین واکسن ثبت شده علیه Covid 19 در جهان است و واکسن ارسال شده از روسیه در هفته های اول واکسیناسیون ، به ویژه در واکسیناسیون کارکنان پزشکی ، واکسن در ایران است. کمک به شروع واکسیناسیون و واکسیناسیون سلامتی و بسیاری از متقاضیان واکسن موفق به درخواست آن شدند. با این حال ، در هفته های اخیر ، به دلیل تولید کند و محدود واکسن Sputnik در روسیه و عود بیماری در این کشور ، تولید و تحویل این واکسن آنطور که پیش بینی و توافق شده است نبوده است.

جهانپور ادامه می دهد. وی افزود: “البته ، این مسئله فقط به واكسن” Spputnik V “محدود نمی شود و تقریباً هر سازنده ای در جهان به نوعی با آن تا حدودی روبرو می شود و دکتر رییسی معاون وزیر است. در بررسی اجمالی وزارت بهداشت و واکسیناسیون ، گزارش خود را ارائه دهید و آنچه در چند ماه گذشته اتفاق افتاده است و نگرانی های خود را بیان کنید.

وی در توضیح سخنان رییسی در مورد خط تولید مشترک واکسن اسپوتنیک در ایران ، افزود: وی (دکتر علیرضا رییسی) در مورد خط تولید مشترک واکسن اسپوتنیک در ایران گفت که راه اندازی این خط تولید و تأیید فنی و واکسن در روسیه به طور طبیعی ، این واکسن هنوز در مدار واکسیناسیون عمومی است. در نیست بنابراین تا زمان انتشار این واکسن برای واکسیناسیون عمومی در ایران مفید نخواهد بود. اما متأسفانه انتخاب عنوان از این طریق یک عنوان حدسی نیست و هیچ ارتباطی به گزارش ارائه شده یا اظهارات وی ندارد. انتظار می رود رسانه های دلسوز و محبوب در شرایط دشوار امروز با مردم و سیستم مراقبت های بهداشتی همکاری کنند تا از اطلاعاتی که می توانند باعث ابهام ، تنش و اضطراب در افکار عمومی شوند جلوگیری کنند.

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: “کرملین و مردم تمام تلاش خود را برای حمایت هرچه بیشتر از سیستم بهداشت و درمان ایران ، مبارزه با کرونا و آغاز واکسیناسیون و ادامه آن انجام داده اند.” ” و توسعه در ایران ، و یکی از مصادیق بارز آن ، همکاری در تولید مشترک است که شایسته تقدیر تحت مجوز واکسن Sputnik وی در ایران است. البته ، ورود به چرخه واکسیناسیون عمومی واکسن اسپوتنیک در ایران نیز وجود دارد. تصویب مراحل فنی نقش مهمی در ترویج و تسریع واکسیناسیون عمومی در ایران دارد.

دکمه بازگشت به بالا