مجله رویداد

پوشش سراسری حوادث نیازمند ۱۰۰۰ پایگاه امداد جاده‌ای/تماس با ۱۱۲ بدون سیم کارت هم امکان پذیر است

معاون سازمان امداد و نجات هلال احمر خاطرنشان کرد: حداقل 1000 ایستگاه امداد جاده ای در کشور وجود دارد و ایستگاه های امداد جاده ای موجود نمی توانند خسارت ملی حادثه را تأمین کنند.

به گزارش مجله آنلاین محمد باقر محمدی گفت: جمعیت هلال احمر مسئول حوادث جاده ای و رانندگی است. برای آزادی مجروحان با انجام عملیات فنی است. انتقال مصدومان در دستور کار قرار گرفته و شرایط فراهم شده تا مجروحان در بهترین شرایط ممکن به اورژانس منتقل شوند.

نماینده هلال احمر گفت: امروز ایستگاه جاده ای هلال احمر به جدیدترین وسایل نقلیه مجهز است که می توان از آنها برای رسیدن سریع به محل حادثه استفاده کرد. در صورت بروز حادثه در منطقه صعب العبور که سرویس های اضطراری در دسترس نیستند ، هلال احمر مجروحان را مستقیماً به یک مرکز درمانی منتقل می کند.

محمدی در ادامه گفت: “امروز جمعیت هلال احمر از امکانات برخوردار است و نمی تواند بیمه جهانی کند.” کوچکترین جمعیت هلال احمر برای پوشش دادن همه جاده های کشور است. نیاز به وجود 1000 پایگاه جاده ای و ایجاد پایگاههای باقیمانده نیز باید مجهز باشد. آمبولانس ها ، کیت های امداد و نجات و امکانات اولیه پزشکی حداقل نیاز ایستگاه های امداد جاده ای است.

سازمان امداد امداد گفت: “کمک های کنار جاده ای یک تعهد دولت است و با تأمین اعتبار لازم انتظار می رود دولت حمایت های لازم برای ارتقا quality کیفیت جمعیت هلال احمر را انجام دهد.” معاون مدیر امداد گفت.

وی در مورد سیستم تلفن 112 و ویژگی های آن گفت: “سیستم تلفن 112 در سراسر کشور در دسترس است و قرار است بیشتر حوادث خارج از شهر را مطلع کند.” بلایای طبیعی مانند سیل ، رانش زمین ، زمین لرزه ، کوه و حوادث جاده ای توسط شهروندان ایجاد می شود. در اینجا مواردی وجود دارد که می توانید از طریق این شماره کمک بخواهید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هلال احمر ، مسئولان هلال احمر گفتند: “حتی اگر تلفن همراه شما سیم کارت نداشته باشد ، می توانید با 112 تماس بگیرید ، یکی از رایج ترین شماره های اضطراری در جهان. قابل انجام است.” پس از تماس با این سیستم ، شهروندان به اولین مراکز EOC متصل می شوند که از طریق آنها اطلاعات دریافتی به نزدیکترین پایگاه نجات ارائه می شود و تیم نجات به محل حادثه اعزام می شوند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا