مجله تندرستی

چه افرادی نیاز به انجام عمل آرتروسکوپی زانو دارند؟

چه کسی به آرتروسکوپی زانو نیاز دارد؟

وقتی بیمار از درد شدید زانو شکایت می کند ، این متخصص آرتروسکوپی زانو توصیه از آرتروسکوپی برای تشخیص علت درد زانو نیز استفاده می شود. این روش امکان تشخیص دقیق و قابل اعتماد را فراهم می کند. آرتروسکوپی زانو این یکی از بهترین و مثرترین راه ها برای تشخیص علت درد و درمان صحیح و ایمن عوارض این ناحیه است.

در افراد و موقعیت های زیر آرتروسکوپی زانو بیشترین استفاده شده:

 • شخصی که مینیسک زانو پاره شده است. در این حالت غضروف بین استخوان های این ناحیه آسیب دیده است.
 • هنگامی که کشکک یا کشکک جابجا شد. (این استخوان جلوی زانو است).
 • بروز کیست بیکر. کیست بیکر در واقع یک برآمدگی و تورم در پشت زانو است.
 • شکستگی استخوان زانو و درد شدید.
 • التهاب و التهاب سینوویال.
 • این روش برای درمان عفونت در هنگام رشد زانوی فرد استفاده می شود.

در بیشتر موارد ، افراد مبتلا به آرتروز زانو یا آسیب دیدگی شدید زانو می توانند به راحتی از این روش برای بهبودی استفاده کنند.

قبل از آرتروسکوپی زانو

قبل از جراحی آرتروسکوپی زانو معاینات بسیاری برای آماده سازی برای جراحی و بیمار ، بررسی سابقه پزشکی قبلی فرد انجام می شود. آزمایش خون و نوار قلب معمولاً برای بررسی وضعیت بیمار انجام می شود. اگر از نظر جسمی شرایط خوبی دارید ، پس از جراحی نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیستید. پزشک معالج باید بداند که فرد از چه نوع دارویی استفاده می کند.اگر از داروهایی مانند ژلوفن یا آسپرین استفاده می کنید ، باید این کار را چند روز قبل از جراحی انجام دهید آرتروسکوپی زانو متوقف کردن.

اقدامات کلی آرتروسکوپی زانو این دارو زمانی تجویز می شود که درمان غیر جراحی در کنترل درد و التهاب بی اثر باشد. آرتروسکوپی زانو توصیه شده توسط پزشک استفاده از این روش زمانی اجتناب ناپذیر است که انواع مسکن ها ، تمرینات ارتودنسی و … نمی توانند درد بیمار را تسکین دهند.

عواملی که پزشک برای آرتروسکوپی زانو تجویز می کند

آرتروسکوپی زانو این می تواند علائم دردناک غضروف آسیب دیده و مشکلات بافت نرم را تسکین دهد. در زیر خلاصه ای از روش آرتروسکوپی سنتی در ناحیه زانو آورده شده است.

 • در صورت پارگی مینیسک ، می توان آن را ترمیم یا برطرف کرد.
 • رفتار هنگام پارگی رباط صلیبی قدامی آرتروسکوپی زانو قابل تعمیر است
 • این روش می تواند بافت ملتهب سینوویوم را از بین ببرد و از شدت درد بکاهد.
 • به این ترتیب می توان غضروف مفصلی آسیب دیده را ترمیم و ترمیم کرد.
 • شکستگی و غضروف وجود دارد که می تواند باعث درد و ناراحتی در فرد شود.چه زمانی آرتروسکوپی زانو این ترکش های استخوان و غضروف ها را می توان برطرف کرد تا فرد از درد شدید نجات یابد.
 • چه زمانی آرتروسکوپی زانو مشکل کشکک حل شده است.
 • در بعضی موارد ، روماتیسم (روماتیسم) ایجاد می شود و آسیب جدی به زانو وارد می کند.وقتی دولت با عمل احیا شود آرتروسکوپی زانو جراحان ممکن است از این روش استفاده کنند. اما اگر مشکل بیش از حد پیشرفت کند و مفصل زانو کاملاً از بین برود ، مفصل زانو باید تعویض شود.
 • اگر دچار دررفتگی مکرر در زانوی خود شده اید و تاندون های اطراف زانو به شدت آسیب دیده اند ، می توانید کمک کنید. آرتروسکوپی زانو این مشکل را برطرف کرد

بعد از آرتروسکوپی زانو

بعد از دوره درمان بعد از عمل آرتروسکوپی زانو بهتر است دو روز بعد راه رفتن را شروع کنید ، زیرا کوتاه است و به راحتی می توانید در کمترین زمان به زندگی عادی خود برگردید. خم شدن و اصلاح زانو بعد از جراحی خوب است ، اما بهتر است در اولین روز پس از جراحی ، کشیدگی زانو کاهش یابد.

غالباً ، از نوع جذب برای بخیه زدن زخم استفاده می شود.

اگر زانو بعد از آرتروسکوپی تورم داشته باشد ، طبیعی است و پس از مدتی خود را برطرف می کند. اگر تورم بسیار دردناک است ، توصیه می شود با یک پزشک مشورت کنید.

عمومی آرتروسکوپی زانو این یک روش بسیار عملی ، کم خطر و بدون عارضه با کمترین مشکلات پس از جراحی است. این کار هم برای ورزشکاران و هم برای عموم مردم به بهترین شکل انجام می شود و می تواند افراد را به فعالیت های روزمره خود بازگرداند.

برای انجام آرتروسکوپی موفق ، باید به بهترین جراح مراجعه کنید. بازدید از دکتر آرتروسکوپی دکتر فرشید رای از تخصص وی در زمینه سلامت زانو بهره مند شده و به شما امکان می دهد سلامتی را دوباره تجربه کنید.

برای مشاوره و هماهنگی بیشتر با دفتر ونک از طریق شماره 02188778097 یا دفتر فتح با شماره 02166259130 تماس حاصل فرمایید.

دکمه بازگشت به بالا