مجله تندرستی

کشف عملکرد متفاوت مغز افراد مبتلا به میگرن با کمک ترن هوایی!

بر اساس یک گزارش شفاف به نقل از Science Alertافرادی که از حملات میگرن رنج می برند بیشتر از دیگران به دلیل حرکت و سرگیجه حتی اگر در قطار باشند ، حالت تهوع پیدا می کنند. همچنین تفاوت هایی در فعالیت عصبی این افراد وجود داشت.

اگرچه پیوند بین میگرن و حالت تهوع ناشی از ورزش از مدت ها پیش مشخص شده است ، این رویکرد جدید می تواند هنگام تجربه این احساسات تصویربرداری دقیق (fMRI) از مغز بگیرد.

آرن می ، متخصص مغز و اعصاب از دانشگاه هامبورگ آلمان ، می گوید: “افراد مبتلا به سردرد میگرنی اغلب هنگام بروز علائم میگرن از سرگیجه و اختلالات تعادل شکایت می کنند.”

با شبیه سازی یک قطار هوایی ، متوجه شدیم که این مشکلات نه تنها به دلیل علائم میگرن ، بلکه به دلیل تغییرات در قسمت های مختلف مغز ایجاد شده است. با تشخیص و هدف قرار دادن این نواحی مغز ، می توانید سردردهای میگرنی را بهتر بشناسید و درمان های بهتری برای آنها پیدا کنید.

می و همکاران از 20 نفر مبتلا به میگرن و 20 فرد سالم در آزمایش استفاده کردند.

همزمان با اسکن مغز ، تصاویری از یک قطار هوایی صدا دار برای این افراد پخش شد.

این تجربه در هیچ یک از شرکت کنندگان باعث حملات میگرنی نشد ، اما 65 درصد از بیماران مبتلا به میگرن حالت تهوع را گزارش کردند. این آمار در گروه شاهد 30٪ بود. احساس تهوع در افراد مبتلا به میگرن طولانی تر و شدیدتر بود.

محققان اسکن MRI را بررسی کردند تا افزایش فعالیت در پنج قسمت از مغز افراد مبتلا به سردرد میگرنی را مشاهده کنند. دو مورد از این پنج حوزه وظیفه پردازش بصری را بر عهده داشتند.

اگرچه این مطالعه هنوز در مراحل ابتدایی است ، اما مقایسه مغز افراد مبتلا به میگرن با افراد سالم که علائم مرتبط با حملات میگرن را تجربه می کنند ممکن است برای دانشمندان مفید باشد.

بیش از 1 میلیارد نفر ، 15٪ از جمعیت جهان ، از سردردهای میگرنی رنج می برند و یافتن علت این سردرد و یافتن درمانی برای آن می تواند برای بسیاری مفید باشد.

دکمه بازگشت به بالا