مجله رویداد

کلاهبرداری از فروشگاه‌های اینترنتی در پوشش نظافتچی

پلیس زنی را دستگیر کرد که وانمود می کرد نظافتچی است و یک فروشگاه آنلاین را فریب می دهد.

به گزارش مجله آنلاین ، در تاریخ بیست و هفتم آذر ماه سال گذشته ، صاحب فروشگاه اینترنتی به پایگاه 5 پلیس آگاهی تهران رفت و به افسران پلیس گفت: او یک میلیارد ریال از ما خرید. او برای ما تلفن همراه فرستاد و از ما خواست که مبلغ را در همان مکان پرداخت کنیم. در همین رابطه پیک شرکت کالای خریداری شده را به آدرس تئارانزا ارسال کرد.

شاکیان ادامه دادند: زن با معرفی آدرس داده شده به پیک ، تلفن را تحویل داد و پیک را تحویل داد تا چند دقیقه صبر کند تا کارت بانکی را بیاورد ، با این بهانه که کارت بانکی را نیاورد ، از پیک پرسیدم. در همین حین ، یک ماشین پژو پار سفید از پارکینگ خانه بیرون آمد. فکر کردم پیک متعلق به یکی از همسایگانم است. اما وقتی از خریدار خبری نیست ، متوجه می شود که خریدار با همان ماشین محل را ترک کرده است.

پس از طرح این معیار و شکایت ، مشکلی در دستور کار افسران پلیس قرار گرفت ، آنها ساختمان را مورد بررسی قرار دادند و دریافتند که ساختمان سه طبقه است ، افراد مسن در طبقه اول و سوم و طبقه دوم زندگی می کنند. تحقیقات ادامه داشت تا اینکه پلیس دریافت که فرزندان یک زن و شوهر مسن ساکن این ساختمان حدود 5 روز پیش با زنی تماس گرفتند که تایید کرد وی خریدار تلفن همراه است و از او برای تمیز کردن خانه مادرش دعوت کردند.

با بدست آوردن این اطلاعات مشخص شد که نازگل تحت عنوان نظافتچی وارد ساختمان شده و از آدرس محلی که تلفن همراه خود را خریداری کرده سو mis استفاده می کند. اما هیچ نشانه ای از او نبود. تحقیقات ادامه داشت تا اینکه چند روز پیش ، مأموران مخفیگاه یک زن در منطقه Thealanza را شناسایی کردند ، با هماهنگی مقامات قضایی ، وی را دستگیر و به مقر پلیس منتقل کردند.

پس از انتقال نازگل به کلانتری ، وی مورد بازجویی قرار گرفت و در این مدت اعتراف کرد که من آگهی را به عنوان نظافت منزل ثبت کرده ام. هنگام کار ، من و برادرم به خانه کارفرما رفتیم و ماشین او را به پارکینگ بردیم. من آدرس همان خانه را نیز به فروشگاه اینترنتی گفتم. وقتی سفارشی دریافت کردم ، منتظر کار در آن خانه و رفتن به خانه بودم ، اما به محض تماس با من ، وارد پارکینگ شدم و با برادرم از خانه خارج شدیم.

برادر زن دریافت کننده این اطلاعات نیز دستگیر شد. در جریان بازجویی ها ، این افراد به 11 کلاهبرداری از فروشگاه آنلاین تحت عنوان نظافتچی اعتراف کردند.

پلیس پایتخت که خبر را تأیید کرد ، اعلام کرد که برای متهم پرونده ای تشکیل شده و برای ادامه تحقیقات به دادستانی عمومی ارسال شده است. پلیس همچنین نفتا را از مراکز مورد تأیید انتخاب و به شهروندان هشدار داد که قبل از دریافت پول کالاها را به فروشگاه های آنلاین تحویل ندهند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا