مجله جامعه

آغاز کار بزرگترین سیستم جمع‌آوری زباله برای پاکسازی اقیانوس

به گزارش Transparent ، به نقل از Gizmog ، پروژه پاکسازی اقیانوس که در سال 2013 برای تصفیه پلاستیک از اقیانوس آغاز شد ، طراحی سیستم های جمع آوری زباله را متحول کرد. آخرین نمونه های این سیستم ها ممکن است از اهمیت بالایی برخوردار باشند زیرا محققان از طرح های مبتنی بر نیروی دریایی به طرح هایی که روش بسیار کارآمدتری را ارائه می دهند ، منتقل شده اند.

ایده پشت پروژه پاکسازی اقیانوس در ابتدا این بود که یک سیستم شناور بزرگ “U” در بستر دریا ایجاد شود که از جریانات اقیانوس برای جمع آوری زباله های پلاستیکی استفاده می کند. نسخه های بعدی بر اساس جریان ، امواج و باد ، با سرعت های مختلف بسته به ضایعات پلاستیکی ، به سیستم اجازه می دهد تا هنگام حرکت در زیر آب جمع آوری شود.

با این حال ، هنگامی که این روش را بر روی پچ زباله بزرگ اقیانوس آرام آزمایش کردم ، متوجه شدم که این طرح کاملاً کار نمی کند زیرا سیستم سعی می کند سرعت مورد نیاز برای جمع آوری آوار را حفظ کند. بنابراین ، محققان سیستم را ارتقاء داده اند. مهمترین آنها برای حفظ سرعت ثابت طراحی شده است.

اکنون محققان ایده سیستم های منفعل برای ارائه سیستم های مبتنی بر پیشرانه فعال را کنار گذاشته اند. ایده آنها این است که پلاستیک های جمع آوری شده را دورتر ببرند. مزیت دیگر پروژه پاکسازی اقیانوس این است که می توان آن را از نظر تجاری بیشتر گسترش داد.

سیستم جدید که Jenny نام دارد ، اولین سیستم در پروژه بزرگ تصفیه دریایی است. این سیستم برای اولین بار در این هفته در محل دفن زباله بزرگ در اقیانوس آرام مورد استفاده قرار گرفت و طی 60 هفته آینده 70 آزمایش فردی را پشت سر می گذارد. محققان نه تنها قصد دارند از آزمایشات برای تأیید طرح استفاده کنند ، بلکه نشان می دهند که طراحی تأثیر محدودی بر محیط دارد ، هیچ مشکل ایمنی ندارد و مقدار زیادی زباله را جمع آوری می کند.

دکمه بازگشت به بالا