مجله هنری و فرهنگ

آیا طرح صیانت از حقوق کاربران برای تجارت بین المللی آسیب زاست؟

اعضای کمیسیون کشاورزی پارلمان می گویند برنامه های حفاظت از حقوق کاربران فضای مجازی و سازماندهی پیام های رسانه های اجتماعی به تجارت بین المللی محصولات کشاورزی ایران ضربه می زند.

ذبیح الله اعظمی در گفت وگو با مجله آنلاین ، از برنامه هایی برای حفاظت از حقوق کاربران فضای مجازی که پس از رای گیری در کنگره به گروه کار مشترک اختصاص داده شده و سازماندهی پیام های رسانه های اجتماعی اشاره کرد. ما اصرار داشتیم که شرایط زندگی مردم را دنبال می کنیم. هزار و یک مشکل در کشورهایی وجود دارد که می توانیم با آنها مقابله کنیم.

نمایندگان مردم ژیرفت پارلمانی و آمرآباد گفتند: این طرح هنوز نابالغ است. در لزوم سازماندهی فضای مجازی شکی نیست. مقام معظم رهبری نیز بر این موضوع تأکید دارند. هر کشوری در جهان فضای مجازی را سازماندهی می کند. به عنوان مثال ، توییتر بر اساس قوانین از پیش تعیین شده حساب دونالد ترامپ را بسته است.

او گفت: “راه اندازی یک موضوع مهم است.” وقتی با طراحان برنامه در مورد محدودیت ها صحبت می کنید ، آنها می گویند که آنها محدودیت ایجاد نمی کنند ، اما در پایان داستان ، می بینید که برنامه هایی برای محدود کردن اینترنت وجود دارد.

آقای اعظمی در مورد نحوه اعمال محدودیت برای پلتفرم های خارجی گفت: “این درست است که سکوهای خارجی نیاز به ایجاد دفتر رسمی در ایران در بازه زمانی مشخص دارند ، در غیر این صورت محدودیت ها بر اساس قانون اعمال می شود. اعمال خواهد شد.” من به همکارانم در حمایت از طرحی گفتم که این سکو به دلیل تحریم ها به ایران نمی آید ، اما واکنش آنها این بود که ما می خواهیم سکوی خارجی را پاسخگو بدانیم.

زیرساخت ها برای بستر خوب فضای مجازی ایران شکننده است

نمایندگان مردم ژیرفت پارلمانی تاکید کردند: به نظر من موضوع بستر داخلی مهم نیست. من شخصاً با خودکفایی فضای مجازی موافقم ، اما فضای مجازی ایران امکان پذیر نیست زیرا باید به کاربران وفادارانه ترین فناوری های روز دنیا را ارائه دهد و در زیرساخت ها عقب مانده است. از سوی دیگر ، بسیاری از اساتید دانشگاه حتی با وجود تصویب طرح فعلی ، به رساله دسترسی نخواهند داشت. به همین دلیل آذری جهرمی به این موضوع نپرداخت. نمایندگان مجلس نیز به او هشدار دادند ، اما نظر آنها این بود که طرح پیشنهادی ناکافی و ناقص است. به همین دلیل بار داستان را بر دوش نگرفت.

برنامه های حقوق کاربران فضای مجازی چگونه به تجارت بین المللی آسیب می رساند؟

یکی از اعضای کمیسیون کشاورزی ، آب ، منابع طبیعی و محیط زیست پارلمان گفت: “در بسیاری از موارد ، ما برای ارائه محصولات خود به یک بستر بین المللی نیاز داریم.” هنگامی که بستر ایرانی ایجاد شد ، چگونه باید خرما ، پسته ، برنج و گندم خود را به جهان معرفی کنیم و شاخص تجارت ایران را بالا ببریم؟ ایرانیانی که در روستاهای دور افتاده فرش تولید می کنند برای ارائه بازار فروش به اینستاگرام نیاز دارند. با وجود محدودیت های پلتفرم باید چه کار کند؟ برنامه های حفاظت از حقوق کاربران باید برای برآوردن خواسته های افکار عمومی اصلاح شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا