مجله هنری و فرهنگ

ادامه کاوش‌ها برای کشف شهر گمشده «اوجان»

به گزارش شفاف ، به نقل از کمپین روابط عمومی در موسسه گردشگری میراث فرهنگی ، رحیم بلئاتی ، رئیس هیئت باستان شناسی منطقه ، گفت: طرح. بتوانید فضای کلی قلعه و دژ دولتی را شناسایی کنید. با توجه به پیشرفت سریع کار ، حفاری در دو قسمت انجام می شود ، ضلع غربی (ادامه فصل 2) و ضلع جنوبی (ادامه فصل 3).

وی با حفر چند حفره توسط کمیسیون باستان شناسی شهر تاریخی اوجان در سال 2016 مساحت و مساحت شهر را تعیین کرد و مهمترین آثار معماری شهر تاریخی اوجان را قلعه کرد. من اشاره کردم که فکر می کنم یک قلعه دولتی در شمال شهر و داخل حصار ..

ورایتی این ساختمان را برای کاوش در چهار فصل گذشته انتخاب کرد ، با کشف پایه های سالم قلعه ، ویژگی های این اثر و معماری منحصر به فرد مناسب بازدید و مطالعات محققان ، گردشگران و بازدیدکنندگان.

باستان شناسان ادامه دادند: ویرانه های این شهر باستانی در شمال اوجان از جنوب و شرق اولین شهر صنعتی تا غرب روستای اشرا فابرد در منطقه ای به نام “دریدرهوشی” امتداد دارد. از آثار مختلف این دوره.

وی اظهار می دارد: انواع سفال های اسلامی از قرن ششم هجری تا 14 هجری قمری (از سلجوقی تا قاجار) ، سکه های برنزی دوره ایلخانی ، فضا و ساختار معماری ابعاد مختلف سکونت و تداوم استقرار را نشان می دهد.

رئیس کمیته باستان شناسی قلعه اوجان و ارگ با اشاره به حفاری های انجام شده در فصل قبل گفت: در فصل اول پنج ترانشه 10 در 10 در قسمت شمالی قلعه انتخاب شد. اهمیت این فصل در حفاری می توانید قطعات سفال مربوط به دوران سلجوقی ، ایلخید ، صفوی و قاجار را مشاهده کنید.

به فصل 2 کاوش در قلعه یا قلعه دولتی شهر تاریخی پدرسالار اوجان ، که هدف آن آزادسازی دیوارهای شمال غربی و برجهای مدور است ، و یکی از نتایج حفاری در فصل 3 را ببینید. قلعه تاریخی شهر و دژ دولتی برج های سوم هستند.

شهر تاریخی اوجان یکی از مهمترین شهرهای دوران سلجوقیان-ایلخانان در آذربایجان شرقی است.

مکان دقیق شهر تاریخی اوجان توسط کمیسیون باستان شناسی دانشگاه تهران در مرکز باستان شناسی 1392 منطقه اوجان شناسایی و شناسایی شد. گفت بنای یادبود است.

دکمه بازگشت به بالا