مجله تندرستی

انتظاراتی برای سفر عراق در ماه محرم

در آستانه ماه محرم ، کارکنان سازمان زیارت و زیارت مکه منتظرند ، هرچند “محدود” ، برای از سرگیری سفر عتبات.

به گزارش مجله آنلاین ، به نقل از مرکز اطلاع رسانی حجاج مکه ، در دیدار نماینده ولی فقیه در موضوع حج مکه و رئیس سازمان زیارت و زیارت مکه با آیت الله محمدی ریشاری ، وی گفت:

ریشالی ، که اکنون مسئول آستان عبدالعظیم حسنی (ع) است و نماینده سابق رهبر معظم در مسائل زیارتی و زیارتی مکه است ، بر لزوم شروع سفرهای زیارتی ، که به نظر من اجتماعی است ، فکر می کند در پر شدن شکاف فرهنگی م beثر خواهد بود.

علیرضا جهانبک ، رئیس سازمان زیارت حج ، پیشتر در نامه ای هفتگی اعلام کرده بود که وزارت بهداشت با اعزام زائران هوایی به اتبات آریات موافقت کرده است. وی با اعزام نماینده ای به عراق سعی کرد در روز علافا زیارت ایجاد کند ، اما به گفته رئیس سازمان حج ، مذاکرات برای اعزام حجاج ایرانی برای تعطیلات عید قربان در عراق قرار بود ادامه یابد.به آرامی بعد از تعطیلات

سازمان زیارت حج به سفرهای غیرمجاز که در حال حاضر بدون محدودیت و نظارت در عراق انجام می شود اشاره می کند و مدعی است که سفرهای سازمان یافته با رعایت پروتکل های بهداشتی می تواند این سفرها را بهتر مدیریت کند.

عراق هنوز برنامه زیارت در ماه محرم را اعلام نکرده است. سال گذشته ، این کشور اقدامات سختگیرانه ای را در ماه محرم اعمال کرد. دادگاه وقفی شیعه در عراق نیز اعلام کرده است که تا کنون هیچگونه دستورالعملی برای مراسم محرم داده نشده و منتظر تصمیم کمیسیون بهداشت عراق است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا