نماد سایت مجله آنلاین

تلفات زلزله در هائیتی از ۱۴۰۰ تن گذشت/ تلاش برای نجات بازماندگان پیش از وقوع طوفان

صدها کشته در پی وقوع زلزله مهیب در هائیتی

امدادگران هائیتی برای نجات مصدومان و بازماندگان از زلزله 7.2 ریشتری روز شنبه در اسرع وقت کار می کنند ، زیرا نقشه های هواشناسی در مورد نزدیک شدن طوفان های فصلی به کارائیب هشدار می دهد.

به گزارش مجله آنلاین ، بر اساس آخرین اطلاعات ارائه شده ، شمار قربانیان زلزله شنبه در هائیتی به 1419 نفر رسید.

هواشناسان پیش بینی کردند که یک گردباد گرمسیری به نام افسردگی گریس به منطقه آسیب دیده از زلزله هائیتی برسد.

کارشناسان نگرانند که باران شدید ناشی از طوفان علاوه بر توقف عملیات نجات ، باعث لغزش زمین در مناطق زلزله زده شود.

بسیاری از جاده ها در حال حاضر صعب العبور هستند ، زیرا زلزله می تواند کف را پاره کرده و باران و طوفان می تواند همه راه ها را بشوید و آنها را به پایین دره ها برساند یا فرو ریزد.

در نتیجه ، گروه های امدادی که از مکزیک ، ایالات متحده ، شیلی و کوبا به هائیتی می رسند نگران تأثیر آب و هوا بر امدادرسانی هستند.

گروه های امدادی می گویند آب آشامیدنی و چادرها نیازهای اصلی زلزله زدگان است. این گروه گزارش می دهد که 30 هزار خانواده هائیتی در زلزله روز شنبه خانه های خود را از دست داده اند.

علاوه بر خانه ها ، مدارس و کلیساها که احتمالاً محل سکونت موقت بوده اند تخریب شده اند. برخی از بیمارستان ها شلوغ هستند و تخت و دارو ندارند. تا کنون گزارش شده است که 6 هزار و 900 مصدوم نیاز به درمان دارند.

به گزارش بی بی سی ، زلزله روز شنبه و طوفان شدید فعلی طی چند روز گذشته هائیتی ، یکی از فقیرترین کشورهای جهان را لرزاند. تصاویر پخش شده از این کشور نشان می دهد که مردم و امدادگران از ترس بیرون راندن قربانیان از زیر آوار مستأصل هستند.

انتهای پیام

خروج از نسخه موبایل