مجله نشاط

تیم کشتی فرنگی جوانان ایران نایب قهرمان جهان شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین ، مسابقات جهانی کشتی جوانان در روزهای 29 ، 30 و 31 اوت در شهر اوفا روسیه برگزار شد. پنج مدال برنز توسط 63 کیلوگرم ایمان محمدی و 77 محمد حسین آذرمخت به دست آمد. محمد ناگوشی 82 کیلوگرم ، مرتضی الکوسی 97 کیلوگرم و امیر محمد بیات 130 کیلوگرم با 130 امتیاز در رده دوم قرار دارند.

در این مسابقات تیم روسیه با 183 امتیاز قهرمان شد و تیم آذربایجان با 101 امتیاز سوم شد.

نتایج کشتی گیران ژاپنی در این مسابقات به شرح زیر است.

در وزن 55 کیلوگرم امیررضا ده بزرگی در دور دوم پس از استراحت در دور اول از سد المیر علی اف در آذربایجان با نتیجه 5 بر 4 عبور کرد. وی در دور سوم و یک چهارم نهایی ، آدام اوزون ترکیه را با نتیجه 8 بر صفر شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. در این مرحله بیگ ده با شکست 6 بر صفر ایسکار کرباف از قزاقستان راهی فینال شد. وی در این دیدار علی مالدونگ عبدالله اف ازبکستانی را با نتیجه 3 بر یک شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 60 کیلوگرم ، سید اسماعیلیست ها در دور نخست ، ادموند نظریان ، قهرمان بزرگسالان اروپا را با نتیجه 2 بر 2 شکست دادند. وی در دور دوم مرت ایلبارس ترکیه را با نتیجه 8 بر صفر شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. در این مرحله اسماعیلیان با نتیجه 7-4 از سد نور سلطان بازاربایف قزاقستان گذشتند تا به مرحله نیمه نهایی صعود کنند. جناح اسماعیلی با نتیجه 8 بر صفر السا رمبک سریموف از لهستان را شکست داد و راهی فینال شد. او در فینال با نتیجه 7 بر 3 مقابل دینام اسلامی باماتوف روسیه شکست خورد و مدال نقره را از آن خود کرد.

در وزن 63 کیلوگرم ، ایمان محمدی در دور دوم پس از استراحت در دور اول با نتیجه 8 بر صفر راجوجای آمریکا را شکست داد. در دور سوم و یک چهارم نهایی ، او مقابل سیدباکایف روسیه با نتیجه 11-3 شکست خورد و محمدی در حالی که این حریف را در فینال داشت ، به گروه بازنده ها رفت. در این گروه ، او در این مسابقه به میدان رفت و ضیا باباشف از آذربایجان را با نتیجه 8 بر صفر شکست داد. وی در این دیدار مانوئل استویکا رومانیایی را 8 بر صفر شکست داد و به مدال برنز دست یافت.

وزن 67 کیلوگرم دنیل سورابی پس از استراحت در دور اول دور دوم ، از دور مسابقات کنار رفت و در دیدار مقابل دین کوشکار قزاقستان 10 بر صفر شکست خورد و کشتی گیر را در مرحله یک چهارم نهایی از دست داد.

در وزن 72 کیلوگرم ، امیر عبدی در دور اول مقابل یوجین ویدسوف از روسیه 5-3 شکست خورد و کشتی گیر در فینال بود ، بنابراین عبدی دوباره به گروه شانس برگشت. در این گروه او ابتدا لوکا مورباویچ از کرواسی را با نتیجه 8 بر صفر شکست داد و در دیدار دوم با نتیجه 10 بر صفر ولادیسلاو رادیموف از اوکراین را شکست داد تا راهی مرحله مقدماتی شود. وی با نتیجه 9 بر 6 مقابل آتیلا توسماگی از مجارستان شکست خورد و پنجم شد.

در وزن 77 کیلوگرم ، محمد حسین آذرمتو پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر واسیل کوجوک از رومانی را شکست داد. وی در دور سوم و یک چهارم نهایی مقابل آکسایوس موکوبو 12-4 از نروژ شکست خورد و صعود کشتی گیر به فینال باعث شد آذرمخت دوباره به گروه شانس برود. در این گروه وی با نتیجه 5 بر 2 از دیوار کریستوفر کارانی در مجارستان عبور کرد و در رده مسابقه قرار گرفت. در این دیدار آذرمخت با نتیجه 8 بر 4 از سد عماد ابولهلاته مصر گذشت و مدال برنز را از آن خود کرد.

با وزن 82 کیلوگرم ، محمد ناگوسی با نتیجه 9-5 در دور اول و ضربه فنی از فارس ، فرش را از مصر گرفت. در دور دوم هلندی ها با نتیجه 8 بر صفر مغلوب مارسل استارکنبرگ شدند و کشتی گیر راهی فینال شد ، بنابراین او نیز در گروه بازندگان شرکت کرد. ناگوسی این گروه ابتدا آدام گارگیولا از لهستان را با 9 نتیجه شکست داد. وی در نبرد بعدی با نتیجه 5 بر صفر امیرخان سهوف از روسیه را شکست داد تا راهی مسابقات شود. وی در این دیدار با نتیجه 11 بر 5 میکیتا اریکسیف از اوکراینی را پشت سر گذاشت و به مدال برنز دست یافت.

در دسته 87 کیلوگرم علی عابدی درجی حذف شد زیرا در دور اول مقابل آلت گوت کالمن سوئدی 4-3 شکست خورد و کشتی گیر در دور بعد حذف شد.

در دسته 97 کیلوگرم مرتضی القوسی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 5 بر 3 مقابل ایگناس بوکاسکاس لیتوانیایی به پیروزی رسید. در دور سوم و یک چهارم نهایی ، هایک کالبیان ارمنی را با نتیجه 2-1 شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. او در این دیدار مقابل پاول هلینچوک از بلاروس 10-1 شکست خورد و راهی مرحله پلی آف شد. القوسی در این دیدار با برتری 5 بر 3 مارکوس وارن از نروژ به مدال برنز دست یافت.

در دسته 130 کیلوگرم امیر محمد بیات پس از استراحت در دور اول دور دوم مقابل آذربایجان 2 بر 3 مغلوب شد و بیات به دلیل کشتی گیر در دور نهایی بازنده بود. در این گروه او توماس واورزینز از لهستان را 4 بر 1 شکست داد و در این دیدار به میدان رفت. در این دیدار بیات با شکست نیکلاس نتونیاس از یونان با نتیجه 6 بر 3 مدال برنز را از آن خود کرد.

رده بندی انفرادی و تیمی این مسابقات به شرح زیر است:

55 کیلوگرم: 1-امیررضا ده بزرگی (ایران) 2-علی مردون عبدالله اف (ازبکستان) 3-المیر علی اف (آذربایجان) و آکیلکات کلژیگیت اولو (قرقیزستان)
60 کیلوگرم: 1-دین اسلام باماتوف (روسیه) 2-سعید اسماعیلی (ایران) 3-نیهات ممدالی (آذربایجان) و مرت ایلبارس (ترکیه)
63 کیلوگرم: 1 ساید باکایف (روسیه) 2-دیگوچکیکوواز (گرجستان) 3-ایمان محمدی (ایران) و نیکلاس اورن (سوئد)
67 کیلوگرم: 1-حصرت جعفر (آذربایجان) 2-سهاک هوهانیسیان (ارمنستان) 3-اسلام ایمادایف (روسیه) و ماریا هولوبوفسکی (اوکراین) 3 23- دانیال سهرابی (ایران)
72 کیلوگرم: 1-یوجین بیداسوف (روسیه) 2-گرجستان چکیکواز (گرجستان) 3-آتیلا توسماگی (مجارستان) و شانت کچاتریان (ارمنستان) 5-امیر عبدی (ایران)
77 کیلوگرم: 1-اسلامی آریف (روسیه) 2-آکسیوس موکوبو (نروژ) 3-محمد حسین آذرمتو (ایران) و الکساندرین گوتو (مولداوی)
82 کیلوگرم: 1-مارسل استار کنبورگ (هلند) 2-کارن خچاتوریان (ارمنستان) 3-محمدوناگوسی (ایران) و صبا ماماراززه (گرجستان)
87 کیلوگرم: 1-عدلان عامی یف (روسیه) 2-تیرون استارکنبورگ (هلند) 3-الکساندر پریماچنکو (اوکراین) و تانسل اورتوزو (ترکیه) … 13- علی عابدی درزی (ایران)
97 کیلوگرم: 1-پل هلینچوک (بلاروس) 2-الکسی میلشین (روسیه) 3-مرتضی القوسی (ایران) و براکستون آموس (آمریکا)
130 کیلوگرم: 1-محمد باکیر (ترکیه) 2-سرخان مانمدوف (آذربایجان) 3-امیر محمد بیات (ایران) و ارمنچورکیان (روسیه)

رتبه بندی تیم ها: 1-روسیه 183 امتیاز 2-ایران 130 امتیاز 3-آذربایجان 101 امتیاز 4-ترکیه 87 امتیاز 5-گرجستان 81 امتیاز 6-ارمنستان 67 امتیاز 7-ازبکستان 52 امتیاز 8-اوکراین 48 امتیاز 9-هلند 45 امتیاز 10- بلاروس 39 امتیاز

دکمه بازگشت به بالا