مجله تندرستی

جدیدترین آمار جهانی کرونا / بیش از ۲۰۷ میلیون مبتلا تاکنون

تعداد کل مبتلایان به کووید -19 ناشی از کروناویروس جدید در جهان به 207 میلیون نفر رسیده است ، 5355.317 نفر ، 4 میلیون نفر ، 367 هزار و 259 نفر بر اثر این بیماری جان باخته اند ، 186 میلیون نفر. 32 نفر تایید شده است. 1184 بیمار بهبود یافته اند.

به گزارش مجله آنلاین ، بر اساس آمارهای جهانی ، ایالات متحده همچنان با بیش از 37.4 میلیون نفر آلوده و بیش از 637.000 قربانی در صدر فهرست کشورهای آلوده به کووید 19 قرار دارد.

هند با بیش از 32.1 میلیون مورد پس از ایالات متحده و برزیل با بیش از 20.3 میلیون مورد ابتلا به کووید -19 ، دومین بیماری عفونی در جهان است و امروزه سومین کشور بزرگ جهان است. تعداد بیماران بیشترین است. پس از ایالات متحده ، برزیل با بیش از 568،000 و هند با بیش از 431،000 بیشترین تعداد 19 قربانی را در کویت در فهرست جهانی دارند.

بر اساس جدول به روز شده در پایگاه داده جهان ، تعداد بیماران و قربانیان این بیماری در 10 کشور دارای بالاترین آمار تا امروز تا صبح امروز (یکشنبه) به شرح زیر است:

# نام کشور تعداد کل بیماران مجموع قربانیان
۱ آمریکا ۳۷ ، ۴۳۵ ، ۸۳۵ ۶۳۷ ، ۴۳۹
۲ هند ۳۲ ، ۱۹۲ ، ۵۷۶ ۴۳۱ ، ۲۵۳
۳ برزیل ۲۰ ، ۳۵۰ ، ۱۴۲ ۵۶۸ ، ۸۳۳
۴ روسیه ۶ ، ۵۷۹ ، ۲۱۲ ۱۶۹ ، ۶۸۳
۵ فرانسه ۶ ، ۴۴۹ ، ۸۶۳ ۱۱۲ ، ۶۱۲
۶ انگلستان ۶ ، ۲۴۱ ، ۰۱۱ ۱۳۰ ، ۸۹۴
۷ بوقلمون ۶ ، ۰۵۹ ، ۸۰۶ ۵۳ ، ۰۰۵
۸ آرژانتین ۵ ، ۰۸۰ ، ۹۰۸ ۱۰۸ ، ۹۳۶
۹ کلمبیا ۴ ، ۸۶۴ ، ۶۲۹ ۱۲۳ ، ۳۵۶
۱۰ اسپانیا ۴ ، ۶۹۳ ، ۵۴۰ ۸۲ ، ۴۷۰

بر اساس این فهرست ، روسیه با بیش از 169،000 نفر بیشترین تعداد قربانیان کرونا را در بین کشورهای اروپایی دارد.

با توجه به آمار فوق ، روسیه دارای فرانسه ، انگلستان ، ترکیه و آرژانتین است که پس از ایالات متحده ، هند و برزیل دارای بیش از یک میلیون نفر در 33 کشور جهان و دارای رکورد جهانی تعداد مبتلایان در جهان هستند. ، کلمبیا ، اسپانیا ، ایتالیا ، ایران ، اندونزی ، آلمان ، مکزیک ، لهستان ، آفریقای جنوبی ، اوکراین ، پرو ، هلند ، عراق ، فیلیپین ، جمهوری چک ، شیلی ، کانادا ، بنگلادش ، مالزی ، بلژیک ، سوئد ، ژاپن ، پاکستان ، رومانی ، پرتغال همچنین بیش از 1 میلیون مورد ثبت کرده است.

به گزارش مجله آنلاین ، این روند همچنان باعث افزایش شیوع بیماری کووید -19 می شود که در 220 کشور و سرتاسر جهان گسترده است و این بیماری همچنان قربانیان خود را در سراسر جهان دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا