مجله هنری و فرهنگ

درگذشت اسطوره سینمای رزمی ژاپن بر اثر کرونا

سونی چیبا ، بازیگر ژاپنی و اسطوره هنرهای رزمی که در فیلم های هالیوودی مانند “بیل را بکش” و “سریع و خشمگین” نیز حضور داشته است ، از سال 1960 به مدت 50 سال در سینما و تلویزیون فعال بوده است. او علاوه بر برخی از فیلم های محبوب آمریکایی ، در فیلم های بیشماری ژاپنی نیز حضور داشته است.

او که در 22 ژانویه 1939 در فوکائوکای ژاپن متولد شد ، تحصیل در رشته هنرهای رزمی را تحت هدایت استادان کاراته و در زمان تحصیل در دانشگاه علوم ورزشی دانشگاه نیهون در سال 1957 آغاز کرد. او در سال 1965 کمربند سیاه درجه یک را کسب کرد و در سه گانه “قهرمانان مرگ” ، “مبارزه با کاراته خرس” و “کاراته برای زندگی” به عنوان استادان خود در اواخر دهه 1970 ظاهر شد.

سونی چیبا فعالیت سینمایی و تلویزیونی خود را در سال 1960 با نام سانی چیبا آغاز کرد و اولین نقش او در برنامه تلویزیونی و ابرقهرمانی ژاپنی “ماسک هفت رنگ” بود. جایی که او جایگزین بازیگر اصلی شد. نقش اولین فیلم او در مجموعه ای از تریلرهای جنایی کارگردان ژاپنی کینجی فوکاساکو بود که او بارها با او همکاری می کرد. اولین فیلم بلند او تهاجم به فضا (1961) بود.

چیبا در اولین فیلم هنرهای رزمی خود ، کیبا کاراته ، در سال 1973 بازی کرد و نقش بین المللی او در سال 1974 ، Street Fighter بود که به دلیل خشونت های معروف در ایالات متحده منتشر شد.

فیلم کوئنتین تارانتینو “بیل 1 را بکش” نقش هانزو هاتوری را بازی می کند ، شمشیر بازنشسته ای که دارای رستوران سوشی است که تیغ های تیغ می سازد ، شخصیت اصلی اوما تورمن. در فیلم اکشن “Fast and Furious X3 Tokyo Drift” او در نقش سر یک یاکوزا به نام Kamada بازی کرد.

“قطار سریع” ، “StormRider” ، “کاراته رزمندگان” ، “پلیس دوورمن” و “نیروی دفاع از خود Sengoku” فیلم های شینیچی چیبا هستند که قرار بود قبل از همه گیری کرونا در فیلم “شیوع Z” ظاهر شوند. جسی ونتورا و وسلی اسنایپز. “بند عدالت: کیزونا” آخرین فیلم بلند او است و پس از مرگ او اکران می شود.

دکمه بازگشت به بالا