مجله نشاط

ده‌بزرگی فینالیست شد/ سه فرنگی‌کار به گروه بازنده‌ها رفتند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین ، در پایان پنج وزن نخست انتخابی ، 55 کیلوگرم امیررضا ده بزرگی به فینال رسید که 63 ، 77 وزن ایمان محمدی ، محمد آذرمخت و امیر محمد بیات 130 کیلوگرم گروه بازنده ها بودند.
نتایج کشتی گیران در کشور ما به شرح زیر است:

در وزن 55 کیلوگرم امیررضا ده بزرگی در دور دوم پس از استراحت در دور اول از سد المیر علی اف در آذربایجان با نتیجه 5 بر 4 عبور کرد. وی در دور سوم و یک چهارم نهایی ، آدام اوزون ترکیه را با نتیجه 8 بر صفر شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. در این مرحله بیگ ده با شکست 6 بر صفر ایسکار کرباف از قزاقستان راهی فینال شد. وی در این دیدار به مصاف علی مالدونگ عبدالله اف ازبکستانی می رود.

در وزن 63 کیلوگرم ، ایمان محمدی در دور دوم پس از استراحت در دور اول با نتیجه 8 بر صفر راجوجای آمریکا را شکست داد. در دور سوم و یک چهارم نهایی ، او مقابل سیدباکایف روسیه با نتیجه 11-3 شکست خورد و محمدی در حالی که این حریف را در فینال داشت ، به گروه بازنده ها رفت. در این گروه ، او با ضیا باباشوف از آذربایجان روبرو می شود و در صورت پیروزی ، در دیدار با مانوئل استویچا از رومانی ، مدال برنز را انجام می دهد.

در وزن 77 کیلوگرم ، محمد حسین آذرمتو پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر واسیل کوجوک از رومانی را شکست داد. او در دور سوم و یک چهارم نهایی 12 بر 4 مغلوب آکسایوس موکوبو از نروژ شد و صعود کشتی گیر به فینال باعث شد آذرمخت دوباره به گروه شانس برود. در این گروه او باید با کریستوفر کارانی از مجارستان کشتی بگیرد و در صورت پیروزی در این حریف ، به مسابقات مقدماتی می رود تا با عماد ابوراته مصری کشتی بگیرد.

در دسته 87 کیلوگرم علی عابدی درجی حذف شد زیرا در دور اول مقابل آلت گوت کالمن سوئدی 4-3 شکست خورد و کشتی گیر در دور بعد حذف شد.

در دسته 130 کیلوگرم امیر محمد بیات پس از استراحت در دور اول دور دوم مقابل آذربایجان 2 بر 3 مغلوب شد و بیات به دلیل کشتی گیر در دور نهایی بازنده بود. در این گروه او با توماس واورسینسیک از لهستان کشتی می گیرد و در صورت عبور از این حریف برای کسب مدال برنز مقابل نیکلاس نتونیاس از یونان صعود می کند.

مسابقات تغییر وزن فوق العاده فردا صبح و مسابقات رتبه بندی و نهایی فردا عصر (شنبه) برگزار می شود.

دکمه بازگشت به بالا