مجله رویداد

ضرورت اخذ مجوز برای جابجایی موتورسنگین

معاون آموزش و فرهنگ پلیس راهور تهران بزرگ تاکید کرد که صاحبان موتورسیکلت های بزرگ باید برای جابجایی آن مجوز بگیرند.

سرهنگ علی همکانی در گفت وگو با مجله آنلاین وی در مورد تخلفات سنگین موتورسیکلت و ترافیک در جاده ها گفت: مجوزهای این نوع موتور تحت تأثیر قرار می گیرد.

وی افزود حتی در هنگام حمل این موتورسیکلت ها نیز باید از قطعات یدکی ویژه استفاده کرد. دارندگان موتورسیکلت های سنگین باید تحت شرایط خاصی مجوز حمل و نقل را دریافت کنند که تنها برای جابجایی از مکانی به مکان دیگر استفاده می شود. ذکر شد که مجوز کسانی که با این وسایل نقلیه رانندگی می کنند شرایط خاصی نیز دارد.

همکانی گفت: “برخی از موتورسواران سنگین در روزهای تعطیل در جاده های عمومی تهران رانندگی می کنند ، اما این قاچاق از چشم پلیس دور نمی ماند. پلیس بزرگراه تهران بزرگ با دوربین های نظارتی و خارج نشینان بر جاده ها نظارت می کند. دوچرخه های بزرگ مجوز ندارند. تاکنون چندین خودرو بزرگ توقیف شده است.

به گفته معاون آموزش ، حمل و نقل و پلیس پلیس راهور تهران بزرگ ، این موتورسواران پس از توقیف خودرو به مرجع ذیصلاح ارجاع داده می شوند و قوه قضائیه وضعیت آن را مشخص می کند.

وی همچنین شایع ترین تخلفات موتورسیکلت های بزرگ را شرح می دهد: “اکثر تخلفاتی که ما در این دوچرخه ها در شهر مشاهده می کنیم از نوع سرعت و سبقت است و مهمتر از همه ، این رانندگان را از راحتی و آرامش سایر رانندگان محروم می کند. و باعث ایجاد اضطراب ، ایجاد خطر به دلیل سر و صدای وحشتناک ، و تمرکز رانندگان دیگر را کاهش دهید.

وی از شهروندان خواست تخلفات و ترافیک سنگین موتورسیکلت را از طریق سامانه 110 به پلیس گزارش دهند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا