مجله رویداد

ماجرای سرقت محموله واکسن کرونا در تهران/ هرگونه جابجایی واکسن باید به پلیس اعلام شود

فرمانده پلیس در تهران بزرگ جزئیات سرقت محموله های 300 واکسن کرونا در تهران را اعلام کرد.

به گزارش مجله آنلاین سردار حسین رحیمی ، ناظر پروژه کاشف ، در پاسخ به سوالی در مورد نقش پلیس در اجرای پروژه واکسیناسیون کرونا به خبرنگاران گفت. پلیس راهها را بسته و کلاسها را محدود کرده است تا از نظم و ایمنی بیمارستان اطمینان حاصل شود و برخی از این موارد هنوز ادامه دارد.

او ادامه داد. “از آغاز پروژه واکسیناسیون کرونا ، پلیس مسئولیت خود را در این زمینه بر عهده گرفته است ، از جمله تأمین مراکز واکسیناسیون ، مراکز ذخیره سازی واکسن ، حمل و نقل و حمل واکسن های محموله. این با امنیت کامل به خوبی اجرا می شود.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در اخبار عمومی درباره سرقت خودروی واکسینه شده گفت: “این موضوع سه هفته پیش در ارتباط بود و شایعه ای در مورد آن وجود نداشت.” چندی پیش ، زنی با اجاره خودرو ، با درخواست 300 واکسن به یکی از مراکز نگهداری واکسن در جنوب غرب تهران رفت. متأسفانه ، او در این باره به پلیس اطلاع نداد ، بنابراین تصمیم گرفت برای انتقال واکسن یک ماشین اجاره کند.

وی ادامه داد: من نیز سارقان را از این مشکل مطلع کردم و آنها در تلاش برای سرقت این واکسن ها فرار کردند.

واکسیناسیون باید به پلیس گزارش شود

آقای رحیمی گفت که حرکت واکسن باید به پلیس گزارش شود ، “اگر پلیس این را می دانست ، مانند صدها مورد دیگر که کاملاً بی خطر بودند ، این تعداد واکسن پلیس بود. البته سرنخ های خوبی در در این رابطه و تحقیقات برای دستگیری این افراد ادامه دارد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در خصوص ادعای فروش واکسن کرونا در بازار آزاد گفت: واکسن ها شرایط نگهداری ویژه ای دارند ، بنابراین حتی اگر 1 درصد این ادعا درست باشد ، شهروندان شرایط نگهداری واکسن ضعیفی دارند. ”همچنین بیشتر این موارد کاذب است و ما آنها را درمان می کنیم. در برخی موارد ، سودآور آب مقطر و ویتامین ها به عنوان واکسن برای عموم استفاده می شود.

او به یک مرکز معتبر و دارای مجوز برای واکسیناسیون کرونا مراجعه کرد و از مردم خواست که فریب سود پردازی را نخورند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا