مجله رویداد

مردم در اطفای حریق جنگل‌ها پیش‌گام هستند؛ وظیفه‌شناسی دستگاه‌ها کجاست؟

سالهاست که جنگلها و مراتع کشور طعمه حریق شده اند ، اما با وجود همه هشدارهایی که از بهار در مورد وقوع این آتش سوزیها داده شده است ، این مناطق طبیعی هنوز در بسیاری از نقاط کشور وجود دارد. برخی از هموطنان خود می سوزد و می کشد به مدیر اداره آموزش ، انتشار و مشارکت سازمان های جنگلی گفت: “در صورت آتش سوزی ، ارتش مردم همیشه پیشگام همه تجهیزات است.”

به گزارش مجله آنلاین بسیاری از هموطنان دلسوز به محض وقوع آتش سوزی در جنگل یا علفزار ، برای رسیدن به خط مقدم مبارزه با آتش ، در امتداد جاده های مجهزترین مناطق ، گاهی دست خالی و دشوار ، لحظه ای درنگ نمی کنند. برای صرفه جویی در منابع طبیعی در سال های اخیر ، سازمان های مسئول منابع طبیعی و محیط زیست مجهز نبوده و هلیکوپتر برای کمک به ارتش مردم و دیگر مناطق آتش نشانی ، تأخیر و اطفاء حریق جنگل ها مورد استفاده قرار نگرفته است. جت های آبی برای کمک به اطفاء حریق در جنگل های جنوب این کشور در ترکیه مستقر شده اند.

سال گذشته ، البرز زارعی کهگیلویه و بویراحمد ، مختار خندانی کرمانشاهی ، بلال امینی ، یاسین کریمی و محمدجواد مختاری در فارس برای حفظ منابع طبیعی و اطفای حریق در جنگل زاگرس جان باختند. این رویداد امسال نیز تکرار شد و چهار هموطن دیگر خود را در استان فارس از دست داد.

حسین میرزایی- مدیر اداره آموزش ، انتشار و مشارکت سازمان جنگلها- وی در گفت وگو با مجله آنلاین ، قانون “حمایت قضایی و بیمه ای از افسران واحد حفاظت محیط زیست و جنگلداری” را نقل کرد. قوانین اجرایی این قانون همچنین بر تعریف سیستم به عنوان سیستم همکاری داوطلبانه تأکید دارد تا افراد بتوانند ثبت نام کنند.

در مورد پروژه “حامی طبیعت” سازمان جنگل ها ، زمین های مرتع و آبخیزداری ، “113000 نفر از ماه ژوئن سال گذشته در سیستم پشتیبانی طبیعت ثبت نام کرده اند و به عنوان یاور طبیعت آموزش و سازماندهی شده اند.”

مدیر اداره آموزش ، انتشار و مشارکت مدنی سازمان های جنگلی در پاسخ به س ISال مجله آنلاین دستورالعمل ها و رویه هایی در مورد وجود نیروهای مردمی در فعالیت های اطفای حریق دارد. وی گفت: “هم در قانون و هم در آیین نامه رفتاری که تدوین کرده ایم ، چگونه قدرت مردم در زمینه منابع طبیعی برای کمک به اطفاء حریق و کمک به افراد زخمی یا مجروح وجود دارد.” دپارتمان آموزش ، انتشار و مشارکت عمومی اداره جنگل تأکید می کند که آتش نشانان جنگل و مرتع در درجه اول باید به ما در پیشگیری ، اطلاعات و مسائل فرهنگی کمک کنند ، زیرا آنها به اطفای حریق اعتقاد دارند. برای دولت صادر شده است. این یک عملیات ویژه است که به تجهیزات نیاز دارد. آموزش حرفه ای و اطفاء حریق مهمتر از خاموش کردن آن است.

وی اظهار می دارد: “ارتش خلق می تواند آتش های کم خطر در جنگل ها و مراتع را خاموش کرده و در اولین لحظه قبل از گسترش آتش مهار کند ، اما با گسترش آتش ، امکانات ویژه ، آتش نشانی و تجهیزات آموزشی.” شما باید آتش را مدیریت کنید و ارتش خلق باید این وظیفه را به افسران واحد بسپارد.

آیا میرزایی به پرسش مجله آنلاین مبنی بر اینکه آیا همه 113000 مددکار طبیعت در زمینه اطفای حریق آموزش دیده اند؟ : نظرات: یاوران طبیعت به سه سطح تقسیم می شوند: یاری دهندگان طبیعت مروج ، یاران طبیعت دانش آموز و یاران طبیعت حفاظتی. مباحث کلی منابع طبیعی و اطفاء حریق.

مدیر اداره آموزش ، اشاعه و مشارکت مدنی سازمان جنگلها همچنان تأکید می کند که فعالیتهای ویژه اطفاء حریق باید توسط کارکنان سازمان جنگلها ، نیروهای دولتی ، نظامی و انتظامی انجام شود. طبق قانون: با این حال ، قلمرو منابع طبیعی وسیع است و ما با تعداد زیادی از افراد و گروه های هدف روبرو هستیم که به نحوی مستقیم با منابع طبیعی در تماس هستند ، بنابراین ما نیاز به آموزش نظامی عمومی داریم. بنابراین ، برای کاهش آسیب به مردم عزیز در زمینه منابع طبیعی ، آموزش باید به صورت کیفی و کمی توسعه یابد.

میرزایی می افزاید: در تبصره ذیل در ماده 47 قانون حفاظت و استفاده از جنگلها و مراتع تأکید شده است که در صورت وقوع آتش سوزی در جنگلها ، تمام سازمانهای دولتی و نظامی باید در اطفاء حریق کمک کنند. دستگاهها نیز تا حد امکان در این زمینه کمک می کنند ، اما در حقیقت مردم پیشگام همه دستگاهها هستند و متأسفانه در محل برای اطفای حریق ، مانند حادثه اخیر که در عشایر استان فارس مشاهده شد. محیط بانان و جوامع. محلی در محل حضور داشت.

او ادامه می دهد. “مردم همیشه در قلمرو منابع طبیعی هستند و در صورت آتش سوزی در جنگل ها و مراتع حضور دارند. منابع طبیعی همیشه به دلیل وجود آنهاست ، زیرا در هر کجا که باشند از آنها محافظت می شود. حتی امروزه برخی از استانهای زاگرس ، جایی که ارتش مردم بهتر سازماندهی شده است ، از کمترین میزان آتش سوزی برخوردار باشید زیرا افراد در حال انجام وظیفه هستند و به محض وقوع آتش به محل حادثه می رسند…

در صورت وقوع آتش سوزی جنگل که بر خلاف خواسته های جنگلداری است ، نیاز به همکاری و تأکید بر قانون در مورد نیاز به همکاری همه مقامات دولتی ، صرف نظر از نیروهای مسلح ، موضوعی نیست که توسط دولت شنیده شده باشد. آژانس ها … و موسسه امروز یا دیروز. این قانون ، به ویژه ماده 47 آن ، در سال 1346 ، بیش از 50 سال پیش تصویب شد ، اما هنوز پس از حدود نیم قرن هنوز به طور کامل اجرا نشده است.

آقای میرزایی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به ضوابط اجرای حفاظت قضایی و بیمه ای افسران واحد حفاظت محیط زیست و جنگلداری و ضوابط اجرایی ماده 20 قانون مدیریت بحران ، گفت: برای حمایت از این قربانی ها ، این سرویس قانونی را ایجاد کرده است که خانواده های داوطلب مجروح یا مرده تحت پوشش مالی و بیمه قرار می گیرند.

مدیر اداره آموزش ، اشاعه و شهروندی سازمان های جنگلی ، در پاسخ به این پرسش مجله آنلاین که آیا اداره منابع طبیعی و سازمان های جنگلی اطلاعات دقیقی از مردم منطقه برای اطفای جنگل ها و مراتع دارد. پاسخ: جزئیات همه افرادی که در سیستم Nature Helper ثبت نام کرده بودند ارائه شد و نحوه سازماندهی ارتش افراد نیز در ماه مه سال جاری در قالب مقررات به دولت اعلام شد. قوانین چهار گروه را مشخص می کند: پشتیبانی ، امدادرسانی ، آتش نشانی کم خطر و پیشگیری ، که به مردم اجازه می دهد قدرت خود را در قالب این گروه ها بر اساس توانایی های خود سازماندهی کنند. هر یک از این گروه ها دارای گروه خاصی هستند و از طریق این ارتباطات مشخص می شود که چه کسی در هر منطقه از چه قابلیت هایی برخوردار است. اما خارج از این دستورالعمل ها و دستورالعمل ها ، مردم هنوز مشغول به کار هستند ، بنابراین ما باید از این عزیزان به خاطر مسئولیت آنها در زمینه منابع طبیعی تشکر کنیم.

سرانجام آقای میلزایی در مورد ارائه تجهیزات و امکانات آتش نشانی به گروه و ارتش خلق گفت: سازمان. ما منابع طبیعی و استفاده کنندگان از منابع طبیعی را ارائه می دهیم ، اما در واقع افراد زیادی وجود دارند و در عین حال مساحت منابع طبیعی زیاد است ، بنابراین به لطف امکانات و تجهیزاتی که در اختیار داریم ، در چند روز آینده ، او توزیع می کند تجهیزات فردی برای گروه پایه. بر اساس مکاتبات با برخی ایالت ها ، نمایندگان کمیته های کوهنوردی و نمایندگان سازمان های مردم نهاد که به طور منظم وجود دارند می توانند در زمینه منابع طبیعی و دستکش اهدایی و مواردی از این دست معرفی شوند.

به گزارش مجله آنلاین ، مقامات سازمان جنگل ها ، از جمله مدیر دفتر آموزش ، انتشار و مشارکت مدنی سازمان ، از آموزش ، سازماندهی و تجهیزات ارتش مردم ، اما وسعت مناطق جنگلی کشور و آتش سوزی جنگل ها ، تلاش بیشتر مورد نیاز است و تجهیزات و آموزش لازم را با سرعت بیشتر به ارتش مردم ارائه می دهد.

این می تواند جان و سلامت ارتش خلق و داوطلبان را برای اطفای حریق نجات دهد ، اما آنها منتظر رسیدن تجهیزات و آموزش نمی مانند و حتی کوچکترین مقدار را نیز آتش می زنند. آتش سوزی در منطقه طبیعی در این میان ، این نهادهای دولتی هستند که به تعهدات قانونی خود عمل می کنند و می توانند جان و سلامت آنها را نجات دهند. تجهیزات مجهز به امکاناتی مانند هلیکوپتر و هواپیماهای دریایی و همچنین آتش نشانان حرفه ای و آموزش دیده باید به اطفاء حریق جنگل ها کمک کند تا هم از منابع طبیعی ارزشمند و هم از جان انسان ها محافظت شود. مردم پیشگام حفاظت از منابع طبیعی هستند ، اما انتظار می رود این دستگاه هلیکوپتر بفرستد ، در تامین کامیون های آب و اتومبیل برای حمل آتش نشانان کوتاهی کند و زمان را هدر ندهد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا