مجله جامعه

«میش‌مرغ»، در خطر انقراض‌ترین گونه جانوری ایران

مدیر پروژه حفاظت از سرمایه گذاری مشترک گفت: جمعیت این گونه حتی کمتر از یوزپلنگ های آسیایی است.

مهدی نبیان در گفت وگو با مجله آنلاین او اضافه کرد: میش ها سنگین ترین و قدرتمندترین پرندگان جهان هستند. جمعیت جهان حدود 50 هزار نفر تخمین زده می شود و این کشور بزرگترین جمعیت اسپانیا و پرتغال است.

بر اساس آخرین سرشماری مربوط به مارس 2010 ، 19 بال مرغ در کشور مشاهده شده است و جمعیت این پرنده در کشور کمتر از 40 تخمین زده می شود. »

یک کارشناس ارشد تنوع زیستی گفت: “بر اساس گزارش های موجود ، 100 تا 200 مرغ در شمال کردستان ، بخشی از استان زنجان و استان آذربایجان شرقی ، قبل از انقلاب و اوایل انقلاب زندگی می کردند.” من آنجا بودم. “

او علت کاهش میش را توضیح می دهد: باعث مرگ مرغ می شود. و با تبدیل شدن تخم مرغ به پرندگان ، مرغ ها از زمین آبیاری می شوند.

ناویان افزود: “فعالیت کمباین قبل از رسیدن به توانایی مرغ در پرواز ، عامل دیگری است که جمعیت مرغ را تهدید می کند و باعث تلفات قابل توجه مرغ می شود.”

مدیر پروژه شریک حفاظت از گاو با بیان اینکه جنگ تحمیلی خسارت زیادی به جمعیت گوسفندان وارد کرده است ، گفت: بیش از دو سوم جمعیت در نتیجه جنگ تحمیلی جان باختند. و به کمتر از 50 پرنده می رسد.

به گفته وی ، جوجه ها در هر فصل پرورش 2-3 تخم می گذارند و معمولاً با 1-2 جوجه یافت می شوند.

وی افزود: “جمعیت مرغ بسیار کم است و در زیستگاهی در حومه بوچنگ ، ​​آذربایجان غربی زندگی می کند ، بنابراین باید توجه ویژه ای به این گونه شود.”

ناویان با بیان اینکه پرندگان از میش ها محافظت می کنند ، گفت: طی شش سال گذشته اقدامات متعددی توسط سازمان حفاظت محیط زیست و اداره محیط زیست آذربایجان غربی در چارچوب اقدامات ملی برای حفاظت از مرغ انجام شده است.
انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا