مجله نشاط

نتایج ناامیدکننده والیبال باعث سرخوردگی من و همه ایران شد/ نتیجه‌ در کار نباشد، همه حرف‌ها توجیه است

گزارش شده شفافولادیمیر رومانوویچ آرکنو ، سرمربی سابق تیم والیبال مردان ایران ، حضور خود را روی نیمکت تیم ملی المپیک 2020 توکیو توضیح داد: من قطعاً به دنبال نتایج بهتر بودم و صادقانه کار کردم ، اما تنها نتیجه این روند چهارمین حضور من در المپیک بود. شاید این نشانه دیگری باشد که من باید مربیگری را کنار بگذارم.

برای ژاپن ، برنامه ما کار نکرد و ما شکست خوردیم
آلکن ادامه داد. “ما باید در المپیک از گروه خود جلو می رفتیم ، اما یک بازی مهم مقابل کانادا را باختیم. کانادا در روز مسابقه از ما قوی تر بود. ما توانستیم مسابقه مقابل ژاپن را به پایان برسانیم و صعود کنیم. با این حال ، برنامه خوب پیش نرفت و من باختم

رئیس فدراسیون والیبال ایران جاه طلبی های بزرگ و بلند پروازانه ای داشت
سرمربی سابق تیم ملی ایران گفت: رئیس فدراسیون والیبال ایران آرزوهای بزرگ و بلند پروازانه ای داشت. آنها در مورد مدال های المپیک صحبت می کردند و مردم منتظر معجزه بودند. والیبال پس از فوتبال محبوب ترین ورزش ایران است و عموم مردم و روزنامه نگاران دیوانه این ورزش هستند. بازیکنان جوان ایرانی در حال تبدیل شدن به ستاره های والیبال هستند اما هنوز عنوان قهرمانی در جهان ندارند. این برای آنها یک نکته منفی است و باید بیشتر و بیشتر تلاش کنند.

ایران یک مشکل اساسی داشت که حل نشد
آلکنه در المپیک اول با نتیجه 3-2 لهستان را شکست داد: “شکست دادن لهستان بسیار دلگرم کننده بود ، اما همانطور که گفتم ، فشردن لیمو رب گوجه فرنگی نمی کند.” ایران مشکلات عمده زیادی داشت که در مدت کوتاهی حل نشد. بازیکنان ایرانی خدمات زیادی را هدر دادند. با هر بازیکنی صحبت کردم و تمرین کردم ، اما مشکل در طول مسابقه حل نشد و اشتباهات زیادی مرتکب شدم. دلیل باخت مقابل کانادا بسیار ساده بود: توپ دوم توسط تیم به گل نرسید و حریف از روی توپ بلند به گل رسید.

از بازیکنان باتجربه ایرانی انتظار بیشتری داشتم
وی در مورد موضوع پذیرش اولین تیم ملی ایران گفت: همه بازیکنان تیم ملی به جز میلاد عبادی پور در لیگ ایران بازی کردند. در نتیجه ، بازیکن دریافت کننده به یک سرویس ساده عادت کرده بود. دریافت خدمات بازیکنانی مانند لئون ، انگاپت ، میخایلوف و کوریوکا دشوار بود. من هم هزینه این کار را کردم. البته من از بازیکنان باتجربه تیم ایران انتظار بیشتری داشتم.

من با شروع تمرینات در ایران اشتباه کردم
سرمربی سابق روسیه می گوید: “من در شروع تمرینات در ایران اشتباه کردم.” فدراسیون از ما خواست تا آنجا که ممکن است بازیکنان بیشتری را به اردو دعوت کنیم. 30 بازیکن به مدت 10 روز در اردو حضور داشتند. بازیکنان شاغل در لیگ ایران کمابیش شبیه هم بودند و انتخاب بین آنها مشکل بود. ما زمان زیادی را صرف تماشای تمرینات کردیم ، اما شاید بهتر بود به آمار و تجزیه و تحلیل هایی که از فیلم های بازیکن دریافت می کردیم ، اعتماد کنیم. در هشت جلسه قبل از اعزام به توکیو ، 16 بازیکن در ارتش حضور داشتند. من واقعاً متأسفم که به من زمان ندادند تا بازیکنان دیگر توانایی های خود را نشان دهند. لحظه انتخاب لحظه سختی برای مربی است. مترجم حتی از من خواست تا اسامی بازیکنان محروم را اعلام کنم زیرا او نمی خواست درگیر شود. ایرانیان بسیار احساسی و مغرور هستند و تجربه چنین لحظاتی دشوار است.

رئیس فدراسیون ایران بدون مشورت با ما گائمی را به ارتش دعوت کرد!
الکن دعوت فرهاد قائمی به ارتش و ماجرای دیوار نگاری وی را چنین توصیف کرد: ما گرفتار شده بودیم. به عنوان یک ستاره ایرانی ، فضا بسیار سنگین بود و بازار تهمت و شایعات داغ بود. مشکل از آنجا شروع شد که رئیس فدراسیون فدرال ایران بدون مشورت با ما گائمی را به ارتش دعوت کرد و به او قول داد که جای او در تیم امن است. متخصصان زیادی در ایران بودند که می گفتند قائمی می تواند در دور اول به تیم کمک کند ، اما او چند ماه قبل از مسابقات ملی خداحافظی کرد و دچار مصدومیت قدیمی شد.

به گائمی گفتم وقت من و تو را تلف نکن
سرمربی سابق تیم والیبال ایران ادامه داد. من بلافاصله به او و دیگر بازیکنانی که در لیگ ملت ها حضور نداشتند گفتم که برای پیوستن به تیم ملی باید از بازیکنان دیگر بهتر باشد. در مورد قائمی ، پس از اولین جلسه تمرین ، مشخص بود که او اصلا آمادگی ندارد و به ما کمک نمی کند. بهش زنگ زدم و روبروش نشستم و گفتم وقت من و تو رو تلف نکن. او وقت نداشت که خود را برای المپیک آماده کند. ما با هم دست دادیم و خیلی موفق از هم جدا شدیم. اما او کلمات تندی به من و رئیس جمهور فدرال گفت. او گفت من یک عروسک هستم ، اما این معنی ندارد. من اگر دست نشانده بودم به درخواست داور او را در تیم ملی نگه می داشتم. قائمی به اشتباه فهمید که من او را به تیم ملی دعوت کردم اما او را دعوت نکردم. با ملاقات او موافقت کردم. او قرار بود بعد از این حادثه به طور رسمی از من عذرخواهی کند ، اما نکرد. این تنها اشکال کار من در ایران بود.

اگر نتیجه ای حاصل نشود ، همه حرفه ها موجه هستند
آلکن در پاسخ به این س ifال که آیا به والیبال ایران کمک کرده اید یا خیر ، گفت: “ما تیمی را تصاحب کرده ایم که بازیکنان آن حدود 10 سال با هم بازی می کردند و بازیکن جدیدی به آنها اضافه نشده است. بازیکن جدیدی که در تیم ملی پیشرفت های خوبی داشته است. معرفی شد. به عنوان مثال ، میثم سالچ پتانسیل بالایی برای یک بازیکن خوب دارد. به طور کلی ، اگر نتیجه ای حاصل نشود ، همه حرفه ها توجیه هستند ، فقط کلمات.

حد بالایی آرزوهای طرفداران والیبال در ایران فروکش کرده است
وی درباره خداحافظی از مسابقات کشوری سعید معروف گفت: “تیم ایران تیم دیگری بدون معروف خواهد بود.” می دانم که بسیاری از بازیکنان باتجربه این تیم به تیم ملی قهرمانی آسیا دعوت نشده اند. بهروز عطایی ، سرمربی جدید تیم ملی جوان می ماند. درست و ضروری است. حالا که آرزوهای طرفداران والیبال ایران فروکش کرده است ، او کارهای زیادی دارد.

شگفت انگیزترین رویداد در المپیک قهرمانی فرانسه بود
سرمربی سابق تیم والیبال ایران در مورد المپیک گفت: رویدادهای شگفت انگیز زیادی در بازی های المپیک رخ داد که بارزترین آنها قهرمانی فرانسه پس از یک شروع ضعیف بود. بعد از لیگ ملت ها ، لهستان ، روسیه و برزیل را اولین شانس خود برای قهرمانی در نظر گرفتم ، اما پس از شکست لهستان با تیم ایران ، متوجه شدم که این تیم وضعیت خوبی ندارد.

Engapet با تمام وجود در المپیک بازی کرد
آرکنو همچنین در مورد عملکرد خیره کننده ایروین انگاپت در المپیک در مقایسه با زنیت اظهار داشت: به نظر من ، بازیکنان ایده آل سرگئی تچوکین و ماکسیم میخایلوف هستند.

دکمه بازگشت به بالا