مجله جامعه

هشدار نمکی درباره ورود مهاجران افغان/ چند برابر شدن نیاز بیماران کرونایی به دستگاه‌های اکسیژن‌ساز

متأسفانه در 24 ساعت گذشته ، 583 بیمار کووید 19 نفر را از دست داده اند و مجموع قربانیان این بیماری به 99،691 نفر رسیده است.

از دیروز تا امروز (17 اوت 1400) ، 39174 مورد جدید کووید 19 بر اساس معیارهای تشخیصی قطعی در کشور شناسایی شد که 5380 نفر از آنها در بیمارستان بستری شدند.

بنابراین ، 359 شهر کشور اکنون قرمز ، 59 شهر نارنجی و 30 شهر زرد هستند.

این وضعیت نیاز به ژنراتور اکسیژن برای بیماران کرونری ، مدیر بیمارستان سینا را دوچندان کرده است.

محمد طالب پور ، مدیر بیمارستان سینا گفت: “وقوع مجدد کرونا حدود 50 درصد تخت های بیمارستانی را به بیماران مبتلا به کرونا اختصاص داده است.” ما در حال حاضر شاهد بستری شدن بیماران جوانی هستیم که ویروس دلتا روی جوانان متمرکز شده است.

طالب پور گفت: “نیاز فوری به هوای تازه وجود دارد زیرا برخی از کادر پزشکی با وجود دوبار واکسیناسیون هنوز آلوده هستند و از چرخه درمان خارج شده اند.” خوشبختانه فرد آلوده. به لطف واکسن نمی میرد.

مدیر بیمارستان سینا گفت: طبیعی است که با توجه به تعداد زیاد بیماران وخیم مراجعه کننده به بیمارستان ، با کمبود وسایل اکسیژن مواجه شویم. نیاز بیماران به اکسیژن دو برابر شده است. امیدواریم مسئولین در اسرع وقت به این موضوع رسیدگی کنند.

توزیع رایگان 600 لیتر ریه مصنوعی برای بیماران مبتلا به بیماری عروق ویروس کرونا قلب

این امر باعث شده است که هیئت مدیره طی 24 روز 24 بیمار را با 24 ظرف 600 لیتری و ژنراتور اکسیژن ثابت به صورت رایگان درمان کند تا در درمان بیماران مبتلا به بیماری عروق ویروس کرونا کمک کند.

در حال حاضر ، به دلیل پنجمین اوج کرونا و گسترش گونه دلتا ، بسیاری از خواهر و برادرهای مبتلا به کرونا در طول درمان به ژنراتور اکسیژن نیاز دارند. بنابراین ، عرضه این دستگاه ها آنقدر ضروری و مهم است که افزایش تعداد بیماران منجر به صرفه جویی ارزی در درمان بیماران در دو روز گذشته ، 25 و 26 اوت 1400 شد. کووید 19 و اطلاعیه مرکز در زمینه تجهیزات کمبود اکسیژن ، 24 ژنراتور اکسیژن کانتینری توزیع شده و به صورت رایگان ثابت شده است. سیزده دستگاه آنها اکسیژن ساز قابل حمل یا قابل حمل هستند و 11 دستگاه اکسیژن ساز ثابت هستند.

اکسیژن رسانی بیمارستان ظرفیت زیادی دارد ، 24 ساعت شبانه روز کار می کند و برای درمان مداوم بیماران طراحی شده است.

وزیر بهداشت بر ضرورت تقویت پروتکل های بهداشتی تأکید می کند

سعید نمکی وزیر بهداشت درباره علت افزایش ویروس کرونا در کشور گفت: کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی منجر به بیماری های بیشتر شده است که طبیعی است. با این حال ، هنگام پیروی از پروتکل ، ویروس آنقدر قوی منتشر نشد.

“قبلا ، ویروس به مدت یک ماه و نیم به کشور حمله کرد ، اما ما آن را در چندین مکان متلاشی کردیم ، اما به محض اینکه به توصیه ما گوش ندادند ، سیل خروشان مردم حرکت کرد.” متأسفانه ، جمعیت سیال ویروس ، اما متأسفانه این تله پیدا شد.

هشدار نمک در مورد احیای کرونا در کشور با ورود احتمالی مهاجران افغان

وی همچنین درباره احیای کرونا در کشوری که مهاجران افغان می توانند به آنجا برسند هشدار داد.

وزیر بهداشت شیوع اضطراب و مهاجرت احتمالی شهروندان افغان را یکی از تهدیدهای زنده شدن کرونا می داند و می گوید: با توجه به اینکه Com مقصد بسیاری از این مهاجران خواهد بود ، این مهاجران باید وارد ایالت شوند و قوانین را به شدت رعایت نمی کنند. »ما شاهد عود مجدد این بیماری هستیم.

سعید نمکی در بازدید از Com در یک کنفرانس دولتی در ستاد مبارزه با فساد کرونا گفت: “جهش هایی در آینده در ویروس کرونا وجود دارد و احتمالاً ویروس های آینده واکسن ها را زیر سوال خواهند برد.”

وی با بیان اینکه واکسیناسیون 100٪ نمی تواند جامعه را کاملاً ایمن کند ، اظهار داشت: واکسیناسیون فرد را بدون محافظت نمی گذارد ، بنابراین تنها راه مبارزه با ویروس ، رعایت مراحل بهداشتی است.

وزارت بهداشت: پروتکل های بهداشتی توسط گروه های مذهبی دو برابر میانگین جامعه رعایت می شود

علاوه بر این ، گزارش دوم امروز توسط ناظران وزارت بهداشت ، سازمان های اجرای قانون و سازمان های تبلیغاتی منتشر شد. بر اساس این گزارش ، پایبندی نمایندگان به پروتکل های بهداشتی حدود 80 درصد یا دو برابر میانگین جامعه است. ..

بر اساس آمار ، تا پایان روز هفتم در محرم ، بیش از 2940 ناظر از 20977 هیئت بازدید کرده بودند که از این تعداد 14181 هیئت مذهبی در وضعیت خوبی بودند. علیرغم شرایط خوب ، هیئت 6241 در برخی موارد اخطارهای شفاهی دریافت کردند و 515 هیئت نیز اخطارهای کتبی دریافت کردند. یک هیئت 40 نفره نیز به کمیسیون انضباطی معرفی شد.

بر اساس گزارش و روند نظارت ، 84 درصد از هیئت هایی که توبیخ های شفاهی دریافت کردند ، روند اصلاح را آغاز کردند.

۲۳۵۲۳۷

دکمه بازگشت به بالا