مجله رویداد

هشدار پلیس در مورد کلاهبرداری در پوشش آگهی مسکن

مدیر مرکز تشخیص و پیشگیری از وقوع جرایم سایبری پلیس فتح ناجا به شهروندان متقلب تحت عنوان دریافت وام مسکن در آگهی منزل هشدار داد.

سرهنگ آریمو حمدرجبی در گفت وگو با مجله آنلاینوی گفت: “با توجه به وضعیت بازار مسکن ، مجرمان فضای مجازی نیز می توانند از این وضعیت استفاده کرده و با درج آگهی های خرید یا اجاره با قیمت های کمتر نسبت به منطقه ، شهروندان را فریب دهند.” بازار مسکن.

رجبی در ادامه گفت: “اساتید سایبری در سایتهای کارگزاری اینترنتی برای اجاره یا فروش املاک جعلی تبلیغاتی را اعلام می کنند و قیمتهای جذاب و پایینی را اعلام می کنند.” این موضوع توجه کاربران را به خود جلب کرده است ، که باعث تماس با این افراد می شود ، اما مجرمان از کاربران می خواهند که برای تماس های مکرر سایر شهروندان به عنوان ودیعه پرداخت کنند نه اینکه با دیگران برخورد کنند.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از وقوع جرایم سایبری پلیس فتای ناجا گفت که این روند می تواند برای تماس گیرندگان متعدد نیز تکرار شود. پول را به عنوان سپرده واریز نکنید زیرا آنها می توانند در دام کلاهبرداران بیفتند و فقط پول خود را از دست بدهند.

رجبی با بیان اینکه پلیس فتا با نظارت بر فضای مجازی به این گونه حوادث رسیدگی می کند ، افزود: “در صورت برخورد شهروندان با چنین حوادثی ، از آنها می خواهیم پلیس فتا را مطلع کنند.”

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا