مجله هنری و فرهنگ

واکنش انجمن صدابرداران و صداگذاران سینما به طرح صیانت فضای مجازی

به گزارش خبرگزاری مجله آنلاین ، انجمن سینماگران و تکنسین های شنیداری با انتشار متن به برنامه های حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی در شورای اسلامی پاسخ داده است.

در ابتدای متن این اتحادیه آمده است: “تأثیر اینترنت و فضای مجازی در اعماق زندگی و مشاغل ما به طور غیرقابل انکاری بیشتر است. تأثیرات مثبت آن بیش از آنکه به راحتی قابل درک باشد.” من از زندگی افراد محروم یا محدود شده ام. من هستم. اینترنت در لایه های قابل مشاهده و نامرئی زندگی و جامعه بسیار گسترده است و تحولات چند سال اخیر ، به ویژه هجوم همه گیری های کرونا ، ثابت کرده است که هیچ کس نمی تواند از آن فرار کند. دیجیتالی شدن بسیاری از فعالیتها و دورکاری ناشی از آن. “در حقیقت ، اینترنت بین المللی و ارتباطات الکترونیکی سریع و ارزان برای همه ساکنان روستاهای جهان اهمیت بیشتری پیدا می کند.”

فیلمبردار و صدابردار در ادامه متن نوشت: “بدیهی است که تنها راه مدیریت این پدیده شاد و برقراری ارتباط سریع و سالم بدون مداخله مزاحم و جنایی ، توسعه آن از اولین روز اینترنت بود. قوانین و پروتکل های نظارتی. به طور معمول ، این قوانین حقوق عمومی ، حقوق کاربران را تضمین می کند. ، دسترسی آزاد به جریان اطلاعات و غیره و در نظر گرفتن منافع جامعه ، اما فرض کنید که با انتخاب مواردی که معتبر هستند. قرار دادن نام ، محدودیت در متن ایده بدی است. “به اصطلاح قوانین پنهان که از حقوق کاربران فضای مجازی محافظت می کند. “

در ادامه این متن می خوانیم: “عقل سلیم رفتار یا قوانین غیرقانونی را نمی پذیرد ، اما یک قانون بسیار خلاقانه مانند قانون حمایت نیست ، بلکه قانونی است که نیازهای جامعه را برآورده کند. محدودیت های مضر برای اکثر افراد جامعه.” به نظر می رسد که تدوین کنندگان چنین قوانینی صرفاً با هدف محدود کردن جریان آزاد اخبار و اطلاعات و دسترسی مردم به اینترنت بین المللی ، صرف نظر از نیازهای اجتماعی انجام شده است. برای دولت های دموکراتیک تعجب آور نیست که قوانین باید برای سهولت زندگی عموم مردم طراحی و تدوین شود تا در تجارت و زندگی آبرومند اکثر مردم دخالت نکند. به عنوان بخشی از جامعه صنفی فیلم ایران ، ما همچنین معتقدیم که بسترهای اجتماعی خارجی و موتورهای جستجوی بین المللی باید مطابق قوانین کشور ما عمل کنند ، اما واقعیت ایران این است که آیا آنها به شما این اجازه را می دهند؟ آیا این قانون فقط به منظور پرداخت مالیات و تعهدات است یا شامل محدودیت ها و مسائل دیگری از جمله مسائل امنیتی و حقوق بشر می شود؟ آیا علی رغم تحریم ها و مسائل مربوط به FATF ، هیچ گونه فعالیت قانونی بالقوه ای از سوی سازمان های بین المللی از جمله این بسترها در ایران وجود دارد؟ همه می دانند که لغو تحریم ها و رعایت قوانین FATF در ایران به سادگی قابل دستیابی نیست. “پس چرا این حداقل های موجود را از افراد دارای معلولیت های فراوان دریغ نکنیم؟ نمی توان به سرعت و به راحتی بر آن غلبه کرد.”

در پایان متن ، فیلمبردار و صدابردار گفت: شرایطی را که می تواند بر اساس دسترسی به اینترنت بین المللی مورد سوء استفاده قرار گیرد ، بدانید. بنابراین ، با توجه به این نگرانی ها و با نگاهی به آینده نزدیک آینده تاریک که به زودی بر سر ما خواهد آمد ، ما به شدت با برنامه های موسوم به حفاظت از حقوق کاربران فضای مجازی و همچنین سایر اقشار جامعه مخالفیم. “البته ، قبل از اجرای آن ، یک قانونگذار محترم این طرح را در اسرع وقت از دستور کار مجلس حذف می کرد تا برخی از رنج ها و نگرانی های بی پایان مردم شریف و صبور ایران را کاهش دهد. امیدوارم.”

۵۷۵۷

دکمه بازگشت به بالا