مجله هنری و فرهنگ

واکنش محمد علی نجفی به نسخه سینمایی «سربداران »

محمدعلی نجفی که خود را برای ساخت فیلمی به کارگردانی محمدرضا عرب آماده می کند ، درباره ساخت نسخه سینمایی سریال «سالواداران» صحبت می کند. “رهبران” به نمایش درآمد.

به تازگی محمدرضا بلزی اعلام کرده است که نسخه فیلم 92 دقیقه ای سریال تاریخی “سالواداران” به تهیه کنندگی محمدعلی نجفی را گردآوری کرده است. در کنار جشنواره فیلم فجر امسال.

نجفی ، اکنون رئیس هیئت مدیره خانه سینما ، در گفت وگو با مجله آنلاین ، گفت: “من هرگز فیلمی ندیده ام. رهبران) باید این کار را انجام دهند. همچنین این یک مشکل است زیرا من به او اعتماد دارم. فکر نمی کنم بنابراین ، من جزئیات را نمی دانم. من بسیار آگاه بودم که آیا آنها می گویند که می خواهند این کار را انجام دهند یا اگر می گویند که این کار را انجام می دهند.

آیا او از دیدن این فیلم زودتر متنفر است؟ او گفت: “حقیقت را بپرسید.” برای آن چرخه ، آقای عالمی ، ما خیلی تلاش کردیم تا خدا به او رحم کند و با هم روی آن کار کردیم. در واقع ، گاهی اوقات در ایران چیزی 10 بار پخش می شود ، به راحتی تغییر می کند ، موقعیت صاحب معنوی اثر مورد بحث قرار نمی گیرد و تصمیم گیری برای دیگران بسیار آسان است. چرا ترجیح دادم در مورد همه چیز سکوت کنم؟

بسته به اینکه آیا نجفی نگران است که جریان اصلی و تفکر کار او با نسخه فیلم تغییر اساسی کرده باشد؟ وی گفت: وقتی شما کتابی می نویسید و سپس دیگران قسمت هایی از آن را جدا می کنند و آن را جداگانه می نویسند ، دیگر کتاب از آن شما نیست. من همچنین سعی کردم به جای زندگی با گذشته به آینده فکر کنم. آقای برزی فردی سخت کوش و علاقه مند است که بسیار به “سالواداران” وابسته است و می گوید هر چه آموختم از این مجموعه بود. من نیز نمی خواستم احساسات او را بر هم بزنم ، اما اگر شما صاحب اثر هستید ، به ویژه اگر تهیه کننده و کارگردان آن ، مشاور نویسنده باشید و علاوه بر همه ، من هیچ احساس خاصی در مورد آن ندارم این ایده قبلی شما بود اگر این کار را در قالب یک انقلاب انجام دهید و سپس آن را در قالب یک “رهبر” بعد از انقلاب انجام دهید ، انتظار دیگری به وجود می آید. به عنوان مثال ، شما یک تلفن از رادیو یا تلویزیون دارید ، شما صاحب روشنفکری این اثر هستید و از حقوق فکری برخوردار هستید ، و همچنین در هر نقطه از جهان که تصمیم به نمایش پس از ساخت فیلم گرفته شده است. انتظار می رود گفته شود. سالهاست ، صاحبان این حق را دارند ، اما اگر این موارد در اینجا ارائه نشود ، بدین معناست که با مقوله فرهنگ یا هنر بیگانه هستند. بنابراین هیچ گفتگویی وجود ندارد و من صحبت نمی کنم.

معمار و کارگردان فیلم های “چان عصار” و “عش طاها” که طراحی صحنه های “قرمز” و “Ceda” را نیز بر عهده داشت ، درباره پروژه سینمایی جدید خود “Couje Malvi” صحبت کرد. “این فیلم را محمدرضا کارگردانی می کند. عرب ها آن را می سازند و من تهیه کننده آن هستم و تمام هدف ما این است که در پاییز فیلم بسازیم ، خدا راضی است.

بسته به اینکه آیا فیلم خود را برای حضور در جشنواره فیلم فجر آماده می کند؟ وی افزود: “نمی دانم آیا به جشنواره فیلم می روم یا نه ، حتی به آن فکر هم نکرده ام ، اما به دلایلی در حال آماده شدن برای شروع فیلمبرداری در پاییز هستم.”

رئیس هیئت مدیره خانه سینما درباره واکسیناسیون اعضای خانه سینما نیز گفت: فعلا منتظر اعلام هستیم. “

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا