مجله تندرستی

ورود محموله سرم تزریقی؛‌ به‌زودی/ جزئیات ثبت‌نام دیابتی‌ها برای تزریق واکسن کرونا

سخنگوی سازمان غذا و دارو اعلام کرد که وزیر بهداشت دستور خرید سرم تزریقی را داده و در اسرع وقت وارد زنجیره توزیع شده و نحوه ثبت نام بیماران دیابتی در سیستم واکسیناسیون وزارت بهداشت توضیح دادم.

به گزارش مجله آنلاین ، دکتر کیانوش جهانپور عدم سرم تزریق شده را اینگونه توصیف می کند: متأسفانه ، این محموله به دلیل دخالت جدی کشور در همه گیری کووید 19 نتوانست کشور را ترک کند.

وی افزود: “ظرف 48 ساعت گذشته ، وزیر بهداشت دستور خرید فوری سرم تزریقی از کشور ثالثی را که در سریع ترین زمان ممکن وارد زنجیره توزیع می شود ، صادر کرد.” علاوه بر این ، سرم تزریقی نیز برای استفاده در بیمارستان ها ، درمانگاه های سرپایی و اورژانس در داخل مدیریت می شود. در حال حاضر داروخانه های بیمارستانی این سرم ها را در اختیار بیماران قرار می دهند.

جهانپور تأکید کرد که محموله خریداری شده در مقادیر کافی ظرف یک یا دو روز وارد می شود و سپس از طریق شبکه داروسازی ملی توزیع می شود ، علاوه بر نیاز بیماران بستری و مراکز درمانی.

جهانپور با شروع ثبت نام بیماران دیابتی برای واکسیناسیون کرونا در سیستم واکسیناسیون وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: از شب یازدهم مرداد 1400 ثبت نام آنها در سامانه Salamat.gov.ir آغاز شد و ثبت می شود.
به گزارش کانال تلگرامی وزارت بهداشت و آموزش و پرورش (ببدا) ، وی گفت: از وب سایت https: // rda .behdasht.gov.ir لطفاً به نزدیکترین مرکز و پرونده مراجعه کنید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا