نماد سایت مجله آنلاین

وضعیت ابتلا به سویه دلتای کووید ۱۹ در افراد واکسینه‌شده و نشده 

وضعیت ابتلا به سویه دلتای کووید ۱۹ در افراد واکسینه‌شده و نشده 

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای آمریکا (CDC) نتایج مطالعه ای را در مورد وضعیت بیماران مبتلا به بیماری عروق بیماری کرونا قلب در برنستابل ماساچوست منتشر کرده است. در این مطالعه که ماه گذشته (جولای) انجام شد ، در مجموع 469 بیمار مبتلا به کووید 19 شناسایی شدند. میزان واکسیناسیون برای ساکنان واجد شرایط در ماساچوست 69 بود.

به گزارش مجله آنلاین یکی از نکات برجسته این مطالعه این بود که 346 مورد ، نزدیک به 74 درصد موارد بیماری عروق بیماری کرونا قلب ، در افراد واکسینه شده رخ داده است. از این تعداد ، 301 نفر (87٪) به طور متوسط ​​مردان 42 ساله بودند. از مجموع 346 نفر ، 159 نفر واکسن mRNA Pfizer ، 131 واکسن mRNA مودانا و 56 نفر واکسن جانسون و جانسون را بسته به نوع واکسن دریافت کردند.

از 346 کووید واکسینه شده قبلی ، 274 نفر (79٪) علائمی مانند سرفه و سردرد را نشان دادند. همچنین ، از پنج بیمار مبتلا به کووید در بیمارستان ، چهار نفر قبلاً کاملاً واکسینه شده بودند.

توالی ژنوم نمونه ها از 133 بیمار نشان داد که 119 (89)) از آنها دارای سویه دلتا بودند.

نکته دیگر این گزارش ارزش Ct آزمایش RT-PCR بود. Ct که مخفف Cycle Threshold است ، یکی از پارامترهای مورد مطالعه در آزمایش RT-PCR است. مقدار Ct آزمایش کرونا RT-PCR ممکن است اندازه گیری سطح و بار ویروس را نشان دهد. به ویژه در آزمایش کرونا RT-PCR ، اگر مقدار Ct کمتر از 40 باشد ، آزمایش فردی کرونا مثبت است.

بنابراین ، در گزارشی که توسط CDC منتشر شده است ، مقادیر Ct از آزمایش RT-PCR در نمونه ای از 127 فرد واکسینه شده مشابه ارزش Ct 84 فرد واکسینه نشده است.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای آمریکا (CDC) توصیه می کند که همه ، از جمله افرادی که کاملاً واکسینه شده اند ، در محیط های سرپوشیده عمومی که عفونت های کووید شدید یا بحرانی هستند ، از ماسک استفاده کنند. همچنین ، به دلیل ماهیت بسیار مسری گونه های دلتا ، دو راهبرد اصلی برای مقابله با آن شامل رعایت شیوه های بهداشتی است که با رفتارهای فردی مطابقت دارد و تزریق موثر واکسن ها …

منبع گزارش: https: //www.cdc.gov/mmwr/volumes/70/wr/mm70331e2.htm#F2_down

انتهای پیام

خروج از نسخه موبایل