مجله تندرستی

پیام تبریک سازمان بسیج جامعه پزشکی به مناسبت روز پزشک

در این پیام ، سازمان جامعه پزشکی ملی باشیجی ، ورود همه پزشکان فداکار و فداکار را در اول سپتامبر ، مصادف با روز پزشک ، تبریک گفت.

به گزارش مجله آنلاین ، بر اساس اعلام روابط عمومی سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور ، متن این پیام به شرح زیر است.

«ومناحیاها فکان مااحیاالن اسجمیعا
(به نظر می رسد کسانی که انسان ها را از مرگ نجات می دهند ، همه مردم را از مرگ نجات داده اند)
(سوره مائده آیه 32)

ورود در اول سپتامبر ، سالروز تولد پزشک مشهور ایرانی شیخ ابوعلی سینا ، فرصتی عالی برای یادآوری موقعیت جامعه ای از پزشکان سخت کوش و با استعداد در کشور است. و مفتخرم.

بی شک حضور باشکوه پزشکان در ایران اسلامی در سال دفاع مقدس فصلی فوق العاده است ، اما فداکاری جامعه پزشکی ما در برابر همه گیری کرونا ، فصل جدیدی از فداکاری را در ایران اسلامی باز می کند. ضربه خورد. نمی توان نقش بی بدیل پزشکان در تضمین سلامت را نادیده گرفت. دفاع پزشکان در خط مقدم مبارزه با بیماری عروق ویروس کرونا قلب به همه ثابت کرده است که از دست دادن هریک از این عزیزان یک ضرر جبران ناپذیر برای جامعه است. “پزشکان سخت کوش شبانه روز تلاش می کنند تا رنج و رنج بیماری را به درمان های شیرین تبدیل کرده و سلامت افراد دردناک را بازیابی کنند. از این نظر ، عمل آنها مقدس است.”

در بخش دیگری از پیام ، با توجه به شرایط دشوار اخیر در کشور و شیوع گسترده ویروس کووید 19 ، آمده است: و ایثار ایجاد می کند ، همانطور که در مواجهه با وبا ، طاعون ، آنفولانزا و بسیاری مشکلات دیگر دیده می شود. چنین بیماریهایی همانطور که در یک سال و نیم گذشته با وزارت بهداشت و آموزش و پرورش بحث شد ، جامعه پزشکی ملی را بسیج می کند. از طریق دستورالعمل اجرای طرح شهید حاجی قاسم سلیمانی (طرح مبارزه با ویروس کرونا و طرح ملی واکسیناسیون) ، کارکنان این سازمان در سراسر کشور مطلع می شوند و آماده رفتن در این مسیر دشوار هستند. من اعلام کردم که دوباره این کار را انجام می دهم.

به همه پزشکان ، روز محرم ، ماه ایثار و فداکاری ، در پایان این سازمان ، یاد و خاطرات شهید پزشکی را در هر لحظه مهم هنگامی که با ایثار و تزئین به درجه رفیع شهادت نائل شد ، گرامی می داریم. روز پزشک “جامعه پزشکی سخت کوش فرزانه و ایران اسلامی تبریک می گوید و آرزو می کند که همه پزشکان در خدمت به مردم در سلامت کامل موفق باشند.”

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا