مجله جامعه

چرا ۵۰میلیون دز واکسن برکت تولید نشد؟/ آغاز به‌کار ۵ بیمارستان صحرایی هلال‌احمر

به گزارش خبرگزاری مجله آنلاین ، در پی رهبری دلتا کرونا در کشور و در نتیجه روند صعودی بیماریها و مرگ و میرها ، و متأسفانه به گفته وزارت بهداشت ، 625 بیمار مبتلا به کووید 19 یک شبه در داخل کشور زندگی می کنند. آنها به دلیل این بیماری دست دادند.

همچنین امروز ، رکورد تعداد مبتلایان به این بیماری در داخل کشور شکسته شده است و از دیروز تا امروز ، در 17 اوت 1400 ، 50228 بیمار جدید کووید 19 بر اساس معیارهای تشخیصی قطعی در داخل کشور شناسایی شده اند که از این تعداد 5163 نفر در بیمارستان بستری شده اند.

بنابراین ، در حال حاضر 359 شهر در کشور با رنگ قرمز ، 59 شهر به رنگ نارنجی و 30 شهر به رنگ زرد وجود دارد.

شروع به کار 5 بیمارستان صحرایی هلال احمر

این روند صعودی در گسترش ویروس در کشور باعث شده است که سیستم پزشکی بیمارستان های صحرایی بسازد.

دبیرکل صلیب سرخ بین المللی اعلام کرده است که پنج بیمارستان صحرایی برای این انجمن در ایالت های اصفهان ، خراسان شمالی ، خراسان رضابی و همدان تاسیس می کند. بیماری قلبی.

محمد حسن گوسیان مقدم گفت: پنج بیمارستان صحرایی هلال احمر در مشهد و سبزوار (دو بیمارستان در مشهد و سبزوار) ، همدان ، اصفهان و شمال کلاسان عملیات خود را برای مدیریت بیماری کرونا قلب در کشور آغاز کرده اند.

قوسیان مقدم تاکید کرد: اگر دانشکده پزشکی دولتی ضرورت تأسیس بیمارستان صحرایی را اعلام کند یا نیاز به دانشکده پزشکی دولتی اعلام شود ، از دستورات رئیس جمعیت هلال احمر پیروی کنید. ایجاد بیمارستان صحرایی (RDH) ، جمعیت هلال احمر اجباری و البته آماده است. تأسیس این بیمارستان

چرا پیک پنجم شدیدتر شد؟

مسعود یونسیان ، استاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران در پاسخ به این س whyال که چرا شیب قله پنجم نسبت به سایر قله ها تندتر است؟ با ویروس اولیه ، به طور متوسط ​​، هر بیمار 3 نفر را آلوده می کرد و با ویروس انگلیسی که در قله 4 روبرو شد ، این تعداد به حدود 4-5 رسید و قله بسیار تند بود. در حال حاضر ، نوع دلتا به طور متوسط ​​6 دارد 8 بیمار در هر بیمار

البته اپیدمیولوژیست ها با اشاره به اینکه با گسترش ویروس ، تعداد موارد جدید و شیوع بیماری افزایش می یابد ، گفتند: “اگر بخش قابل توجهی از مردم کشور ما واکسینه شوند ، این واکسینه خواهد شد. می توان انجام داد.” کاهش بیماری و تعداد موارد.

“در کشورهایی که میزان واکسیناسیون بالایی دارند ، تعداد موارد افزایش قابل توجهی نداشته است ، اما این امر به طور ناگهانی در کشور ما اتفاق می افتد زیرا فقط بخش هایی از جامعه ، از جمله افراد مسن ، واکسینه می شوند. این یک تپه است.” ما با این بیماری برخورد کرده ایم و شاهد آلوده شدن جوانان به آن بود.

آیا این درست است که کمیته علمی کرونا امسال برگزار نشد؟

در همین حال ، انتقاداتی مبنی بر عدم تشکیل کمیته علمی کرونا در این مدت وجود داشت ، اما امروز مقامات وزارت بهداشت این موضوع را رد کرده اند.

عاطفه عابدینی ، دبیر کمیته علمی Covid-19 گفت: ترکیب این کمیته تغییر کرده و فعالیت های آن در قالب 13 کمیته فرعی تخصصی ادامه دارد. جلساتی برای بحث درباره جزئیات درمان و مشکلات مربوط به سلامت روان ، زنان ، بارداری ، کودکان و غیره برگزار می شود و نتایج آن در قالب دستورالعمل های درمانی در قالب مجموعه ای از نتایج منتشر می شود.

عابدینی ادامه داد: یک سری س questionsالات روز و روش های درمانی وجود دارد که باید به روشنی بیان شوند ، مانند عوارض جانبی واکسن و اطلاعات لازم در مورد واکسن که به نوبه خود منتشر شده و به مرکز درمانی ارسال می شود. ما قصد داریم یک سایت دیگر برای کمیته علمی یا یک صفحه Webda داشته باشیم که ارتباط با متخصصان و افراد را تسهیل کند.

او اضافه کرد: تریبون اصلی کمیته علمی خود وزارت بهداشت است که تصمیمات و دستورالعمل ها را منتشر می کند. یکی از مشاغل ما ارتقای قابلیت های علمی کادر پزشکی و خدمات پرستاری و پزشکی است و در این زمینه با همکاران و کادر پزشکی در تماس هستیم.

کدام واکسن بیشتر در ایران تزریق می شود؟

همچنین امروز ، آمارهای فردی از مصرف واکسن داخلی ویروس کرونا تا 17 آگوست منتشر شد.

اولین نوبت Sinofarm: 10586529

دور دارویی ملی چین 2: 3248707

اولین پیچ آسترا زنکا: 3079424

دور 2 آسترا زنکا: 861480

برکت اولین نوبت: 1596287

نعمت دوم: 188901

اسپوتنیک 1: 444935

دور دوم اسپوتنیک: 361395

ادویه جات Nobt First: 59384

ادویه جات Nopt: 542184

توضیحات رئیس گروه دارویی برکت در مورد اینکه چرا 50 میلیون دوز واکسن به دست نیامده است

در همین حال ، بسیاری انتظار داشتند که در اواسط تابستان ، بیشتر سبدهای واکسیناسیون کشور واکسن های داخلی باشند.

رئیس هیئت مدیره گروه دارویی دادسرا در برنامه تلویزیونی در پاسخ به این س thatال که 50 میلیون واکسن پیگیری تا پایان ماه سپتامبر به مردم داده و تزریق می شود ، چرا این 50 میلیون اتفاق نیفتاد. وی اظهار می دارد: در روزی که بحث واکسن آغاز شد ، نیاز کشور به صورت عددی بود و این نیاز 150 میلیون بود ، و اگر بخواهیم سه دوز را بشماریم ، کشور به بیش از 200 میلیون دوز نیاز داشت. دفتر مرکزی اعلام کرد که قصد دارد 50 میلیون بار تا پایان ماه سپتامبر تولید کند. لطفا شرایط را در نظر بگیرید. پنج تا شش کشور تقریباً با همه زیرساخت ها واکسن تولید کرده اند.

رئیس گروه دارویی برکت گفت: “امروز ما در مرحله 1 به مرحله تولید 3.5-4 میلیون دستگاه رسیده ایم.” ظرفیت تولید فاز 2 7-8 میلیون و 100٪ آماده است. تزریق ویروس در این مرحله چند روز پیش آغاز شد و شب گذشته سلول ها در یک بیوراکتور بزرگ تولید و کشت داده شدند. چندین روز. آینده تولید فاز اول 2 نیز می تواند انجام شود.

۴۷۲۳۷

دکمه بازگشت به بالا