مجله نشاط

گلزن‌ترین هافبک‌های حال حاضر دنیای فوتبال

گزارش شده شفافوظیفه اصلی مهاجم به ثمر رساندن دروازه تیم است ، اما سایر بازیکنان در هر موقعیتی می توانند همین کار را انجام دهند. همه تیم های بزرگ اروپایی حداقل یک مهاجم در تیم خود دارند.

علاوه بر به ثمر رساندن مهاجم ، داشتن یک هافبک مداوم گلزن یک مزیت بزرگ برای تیم است. آنها معمولاً بازیکنان ماهری از نظر فنی هستند که به اندازه طراحی حملات در گلزنی مهارت دارند.

من تعداد زیادی هافبک گلزن در تیم های اروپایی دیده ام ، اما پس از مدتی روند گلزنی برای این بازیکنان متوقف شد. با این حال ، برخی از هافبک های بار هنوز بار گلزنی تیم را به دوش می کشند.

این گزارش به بررسی عملکرد هافبک هایی که 5 گل در دنیای فوتبال به ثمر رسانده اند ، می پردازد.

1-برونو فرناندز-منچستریونایتد

برونو فرناندز این یکی از بهترین خریدهای لیگ برتر در سال های اخیر است. تیم ضعیف اوله گونار سولسشر با ورود به اولدترافورد به یکی از بهترین تیم های لیگ برتر تبدیل شد.

شیاطین سرخ به بازیکنی نیاز داشتند که بتواند جرقه های خلاقانه را به وسط تیم اضافه کند. فرناندز این کار را کرد و کارهای بیشتری برای تیمش انجام داد. او نه تنها کار فوق العاده ای در ارائه پاس عالی به مهاجمان منچستریونایتد انجام داد ، بلکه به عنوان اولین ضربه پنالتی زن منچستریونایتد نیز موفق شد.

هافبک پرتغالی همچنین دارای رکورد گلزنی قابل قبولی است که در دیدارهای مهم شیاطین سرخ گلزنی کرد.

او از نظر تعداد گلها بهترین هافبک در پنج لیگ معتبر اروپا است. این بازیکن 26 ساله در 58 بازی در فصل 2021 تا 2020 در 28 بازی 28 گل به ثمر رسانده و 17 پاس گل داده است.

2-توماس مولر-بایرن مونیخ

توماس مولر اغلب در پست مهاجم دوم یا هافبک مهاجم باواریایی بازی می کند. وظیفه اصلی این بازیکن 31 ساله اطمینان از این است که روبرت لواندوفسکی زمان و فضای کافی برای شروع گلزنی را دارد.

مولر مزاحم است که بازیکنان دشمن باید با یک سوم دفاعی کنار بیایند. او یکی از باهوش ترین بازیکنان فوتبال روی کره زمین است و مدام سعی می کند حواس مدافعان حریف را منحرف کرده و به فضای پشت سرش نفوذ کند. تیم ملی آلمان نیز یک رهگذر عالی است.

مولر در فصل 2021-2020 در بایرن مونیخ 15 گل به ثمر رساند و در 15 بازی 24 پاس گل داد. با این حال ، او در یورو 2020 عملکرد ناامید کننده ای داشت.

مولر پس از دو سال وقفه به تیم ملی آلمان فراخوانده شد. او در چهار بازی برای تیم ملی خود موفق به گلزنی یا پاس گل نشد. آلمان در شانزدهمین دور یورو 2020 حذف شد.

3-پدروگون کالوس-اسپورتینگ لیسبون

وقتی اسپورتینگ لیسبون برونو فرناندز را به منچستریونایتد فروخت ، به نظر می رسید که باشگاه بدون او دچار مشکل شده است. فرناندز یک بازی ساز خلاق و یک گلزن با تجربه است. با این حال ، اسپورتینگ به زودی پدرو گونکاروس را پیدا کرد که ویژگی های مشابهی با فرناندز داشت.

گونکاروس در حال حاضر یکی از بالاترین هافبک ها در جهان است. در فصل 2021-2020 ، او 37 بازی در اسپورتینگ لیسبون انجام داد و 23 گل به ثمر رساند.

این بازیکن 23 ساله فصل جدیدی را در زمان های اوج آغاز کرد و در دو بازی سه گل به ثمر رساند. او در ارسال پاس و به پایان رساندن دروازه حریف بسیار خوب است و ممکن است همیشه مورد توجه یکی از باشگاه های بزرگ اروپا قرار گیرد.

4-مارکوس یورنته-اتلتیکو مادرید

مارکوس لورنت یکی از بهترین بازیکنانی است که در چندین پست بازی کرده است. او نه تنها می تواند در هر جایی از خط هافبک بازی کند ، بلکه می تواند به عنوان بال یا مدافع کناری نیز بازی کند. لورنت پس از پیوستن به اتلتیکو مادرید و ترک رئال مادرید زیر نظر دیه گو سیمئونه در سال 2019 عملکرد خوبی داشته است.

در فصل 2021-2020 ، لورنته در 45 بازی 13 گل به ثمر رساند و 12 پاس گل داد. او یک هافبک همه کاره است و حضور خستگی ناپذیر او می تواند مزاحم حریفانش باشد.

توانایی ریورنته به عنوان هافبک دفاعی ستودنی است. او همچنین در به دام انداختن توپ و ضربات خوب بسیار خوب عمل می کند و این باعث می شود او بازیکنی باشد که همیشه مراقب مرحله یک چهارم نهایی و محیط اطراف آن است.

5. کوین دی بروین-منچسترسیتی

کوین دی بروین در حال حاضر یکی از بهترین هافبک های فوتبال جهان است. بدون شک این بازیکن یکی از بهترین هافبک های دنیای فوتبال است.

دی بروین نیروی محرکه منچسترسیتی تحت هدایت پپ گواردیولا است. توانایی او در ارسال پاس هایی که هیچ بازیکن دیگری به آن فکر نکرده است ، او را به بازیکنی خطرناک تبدیل می کند.

فصل 2021-2020 بهترین فصل دی بروین از نظر گلزنی نبود. با این حال ، در 40 بازی این فصل ، او موفق به زدن 10 گل و 18 پاس گل شد.

دی بروین توانایی شوت با هر دو پا را دارد و کنترل دروازه های حریف برای دروازه بان حریف کار آسانی نیست.

دکمه بازگشت به بالا