مجله جامعه

گودرزی: وزیر پیشنهادی بهداشت در برابر اجرای مطالبات نمایندگان باید تضمین بدهد

نمایندگان مردم بروجرد در مجلس تاکید کردند: وزیر بهداشت پیشنهادی باید نماینده ای را برای اجرای پزشکان خانواده ، مبارزه بین مافیای دارو و تجهیزات پزشکی ، کمبود پزشک و ارتقای طب سنتی تضمین کند.

عباس گودرجی ظهر امروز در مجلس برخلاف وزیر پیشنهادی بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در مجلس گفت: در کمیسیون بهداشت ، چند سال پس از کمبود پزشک و بحران بعدی ، به وزیر پیشنهادی ، من در 11 سالی که کارمند شورای توسعه دانشگاه علوم پزشکی بود ، ظرفیت دانشگاه را افزایش ندادم. آیا او هشدار داد که در مقایسه با زمان ریاست جمهوری او کاهش یافته است.

وی گفت: “دسترسی به پزشکان و خدمات پزشکی ، انحصار ایجاد شده در ارائه خدمات پزشکی و تمایل پزشکان برای عدم مشاهده مناطق فقیرنگر نگرانی دیگری است که باید به طور جدی دنبال شود.”

نماینده مردم بروجرد در مجلس گفت: برای استخدام متخصصان ، باید از آنها بخواهیم که به منطقه محروم مراجعه کنند. مردم در صف تخلیه خدمات پزشکی در تهران و مراکز محلی هستند. چرا با وجود نخبگان و امکانات از ظرفیت استفاده نمی شود؟ متوسط ​​پزشک عمومی در ایران 11.7 در هر 10.000 نفر ، 30 نفر در 10.000 نفر در کشورهای بزرگ و 5.9 در هر 10.000 نفر در متخصصان است ، اما در کشورهای عمده این رقم 20-30 است. در مورد 10 هزار نفر. .. جمعیت دندانپزشکان 3.29 در 10000 است که در کشورهای توسعه یافته بسیار بیشتر است.

وی در ادامه تاکید کرد: ایجاد زیرساخت جدید در زمینه پزشکی از ملزومات مردم ایران است. چین که بالاترین میزان ابتلا به کرونا را داشت ، اعلام کرد که 92 درصد از کرونا را در طب سنتی سرکوب کرده است. او 14 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی کرونا دریافت کرد ، اما 1 دلار برای طب سنتی هزینه نکرد. طب سنتی ایران در حال سرکوب است. داروی سنتی را حداقل به یک اتاق در بیمارستان اختصاص دهید.

به هر حال ، او گفت: چرا صدای آزادی یک ساعت را صرف بحث در مورد طب سنتی نمی کند؟ آیا می خواهید محصولات تراریخته خود را برچسب گذاری کنید؟ وزیر بهداشت پیشنهادی از کنگره انتظار دارد که اقدامات انجام شده در مورد اجرای پزشکان خانواده ، فساد داروها و تجهیزات پزشکی ، کمبود پزشک و ارتقای طب سنتی را تضمین کند. اگر نه ، ما با او مخالفت می کنیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا