مجله نشاط

آشنایی با تیم آمریکا حریف دوم ایران در جام جهانی فوتسال

به گزارش شفاف ، تیم های فوتسال ایران و آمریکا دومین دیدار خود را در جام جهانی فوتسال از ساعت 19:30 روز جمعه 26 شهریور برگزار می کنند.

تیم آمریکا یکی از نمایندگان منطقه کونکاکاف در جام جهانی 2021 بود و تیم های گروه های 4 تا 6 احتمالاً یکی از ضعیف ترین تیم های لیتوانی هستند. این تیم در مسابقات Conca Funations Cup دوم شد و با میانگین سنی 29.11 وارد جام جهانی شد. آمریکا در فینال 3 بر 2 مغلوب کاستاریکا شد و دوم شد. این ششمین حضور ایالات متحده در جام جهانی است. این تیم آخرین بار در سال 2008 در برزیل بازی کرد ، زمانی که سومین (1989) و دومین (1992) جام جهانی در تاریخ این تیم ، فوتسال ، هنوز در فرم و فوتبال فعلی خود حرفه ای هستند. زمانی بود که من آنجا نبودم. بازیکنان نیز متعلق به تیم فوتسال بودند.

فوتسال در ایالات متحده از سال 2008 به شدت کاهش یافته است. همه بازیکنان تیم در یک فرایند سه ساله از ایالات متحده انتخاب می شوند و بسیاری از بازیکنان تیم ندارند. توماس پوندکا (19) ، روبرت دامرون (19) و دیوید اورتیز (20) جوانترین آنها هستند و هر 16 بازیکن برای اولین بار در جام جهانی شرکت خواهند کرد.

ایران تا کنون دو بار مقابل آمریکا به میدان رفته است که در نیمه نهایی جام جهانی 1992 4-2 و در جایزه بزرگ 2011 8-0 شکست خوردند.

ایالات متحده پیش از جام جهانی لیتوانی دو بازی دوستانه با اسلواکی انجام داد و در این دو بازی 3 بر صفر و 3 بر صفر شکست خورد. دوسین جاکیکا سرمربی این تیم از صربستان است و به گفته وی ، برخی از بازیکنان تیم ملی فوتسال آمریکا آماتور هستند ، به عنوان نجار ، پیک موتوری ، کارگر ، مسکن و غیره کار می کنند.

دکمه بازگشت به بالا