مجله هنری و فرهنگ

آغاز کار ۲ واحد فناور در دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد

رشید ریاحی در گفت وگو با خبرنگار گروه دولتی خبرگزاری آنا در شهرکرد ، از افتتاح دو واحد تخصصی در واحد توسعه شهرکرد مرکز توسعه فناوری سلامت دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد. تأسیس و شروع به کار در این زمینه کرد. در این واحدها ، برنامه هایی با موضوعات روانشناختی با قابلیت ارائه خدمات روانشناسی ، ارجاع و تعیین وقت روانشناسان و سایر خدمات در این زمینه ، برنامه های مشاوره ای و برنامه های مامایی طراحی ، راه اندازی و تجاری سازی شد.

در ژوئن 2016 ، پس از پیگیری های زیاد ، وزارت بهداشت و آموزش پزشکی با اصل ایجاد مرکز رشد فناوری سلامت موافقت کرد و تیم اجرایی مرکز رشد فعالیتهای مقدماتی را آغاز کرد. زیرساخت های مورد نیاز مانند فضا ، امکانات ، مجوزها و غیره بر اساس مأموریت و اهداف تعریف شده در این مرکز ، گیاهان دارویی ، تولید کیت های تشخیصی ، مهندسی بافت ، راه اندازی برنامه های مختلف ، خدمات روانشناسی ، خدمات پیراپزشکی ، تولید خوراک تشویق حیوانات خانگی ، مکمل های غذایی و تولید مواد تقویت کننده. آنها فعال هستند.

مدیر مرکز توسعه فناوری سلامت واحد دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد گفت: “یکی از امکانات منحصر به فرد مرکز ، یک مزرعه تحقیقاتی و آموزشی با مساحت 50 هکتار است. این مجموعه دارای مجموعه ای از گیاهان دارویی ، گلخانه ها ، مدیریت اسب سواری و شنا ، استخر جنسی است.” گیاهان دارویی تولید شده در این مزرعه امکانات شرکتی دانش بنیان ، زیر نظر استاد گروه گیاهان دارویی ، تحت استانداردهای بهداشتی برای کمک به سلامت جامعه. در اختیار بازار مصرف قرار می گیرد. واحد مهندسی بافت ، واقع در مرکز توسعه فناوری سلامت این واحد دانشگاهی ، مواد اولیه را برای مهندسی بافت تولید می کند. این راه حلی برای بسیاری از مشکلات پزشکی در مراکز دندانپزشکی و پزشکی است ، جایی که سنتز مواد اولیه و فرآیند تولید آن بسیار پیچیده است.

ریاحی در ادامه اظهار داشت: “سایر امکانات مرکز توسعه فناوری سلامت دانشگاه آزاد اسلامی ، شعبه Sharecords شامل خلبانان نیمه صنعتی در زمینه اسانس ، شیر پاستوریزه ، ترشی ، استخراج ترشی و تولید زردچوبه است. این یک فضای آموزشی است. با دوره های آموزشی و امکانات رفاهی.

وی صاحبان و سرمایه گذاران ایده ها و محصولات اولیه را به مرکز توسعه فناوری پزشکی واحد شهرکرد دانشگاه آزاد اسلامی دعوت کرد.

انتهای پیام / 4121/4062 /

دکمه بازگشت به بالا