مجله نشاط

اردن پل صعود ایران/ حضور بانوان هندبالیست در جام جهانی دور از تصور نیست

به گزارش مجله آنلاین ؛ مسابقات هندبال قهرمانی زنان آسیا از 15 سپتامبر تا 20 اکتبر به میزبانی اردن برگزار می شود. در همین راستا ، اخیراً کنفدراسیون فوتبال آسیا برنامه مسابقات را اعلام کرد. بر این اساس ، ایران در اولین دیدار 15 سپتامبر به مصاف کویت می رود.

هجدهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا با حضور 6 تیم ، 2 گروه و 12 تیم برگزار می شود. فدراسیون هندبال آسیا پیشتر اعلام کرده بود که با شرکت 12 تیم در مسابقات ، تعداد شرکت در مسابقات جهانی به 6 تیم افزایش می یابد.

تیم ملی هندبال بانوان ایران در گروه B مسابقات قهرمانی آسیا قرار گرفت و میزبان تیم اردن بود. ژاپن ، کویت ، فلسطین و سوریه از دیگر رقبای هندبالیست های ایران در این مدت هستند. .. روند.

20075_998ac01d-943e-4891-b383-53d66eb193dc

مسابقات قهرمانی آسیا دارای شش کوارتر جهانی است که می تواند بازیکنان هندبال ایران را به جام جهانی ببرد. در بین هم تیمی های ایران ، ژاپن یک قدرت بزرگ آسیایی است ، اما ایران می تواند با برتری بر سایر رقبا به جام جهانی برسد.

مربی هندبال پروانه کوهیان در گفت وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری مجله آنلاین ، در مورد حضور تیم ملی بانوان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: اردوی تیم ملی چندی پیش آغاز شد و این تیم زیر نظر کادر فنی به خوبی آموزش دیده است. به نظر می رسد او چند بازی دوستانه با تیم ملی قطر انجام داده است. این یک رویداد بسیار مثبت و م effectiveثر است. قرعه کشی برگزار می شود و گروه های ایرانی نیز مناسب هستند.

او ادامه داد: در پایان این مسابقات ، شش سهمیه جهانی توزیع می شود. اگر بازیکن هندبال بتواند نتایج دور قبل را قبل از کسب عنوان ششم تکرار کند ، فکر می کنم بتوانیم دوباره به این مهم دست پیدا کنیم. البته با توجه به شرایطی که از دید تیم در این مدت وجود دارد ، این امر چندان دور از ذهن به نظر نمی رسد. برای تیم آرزوی موفقیت دارم. امیدوارم بازیکنان پر از مسابقات برگردند.

کوهیان گفت: من فقط یک شکایت دارم. سالهاست که بیش از پنج بازیکن از تیم اصفهانی همیشه به تیم ملی دعوت شده اند اما اکنون فقط یک نفر دعوت شده است. این بازیکنان باید مورد حمایت قرار گیرند و حیف است که استعدادها را کنار بگذاریم. به دلیل عدم حمایت امسال ، ما به دسته اول تنزل کردیم ، اما این حق تیم ذوب آهن نبود.

1588

خدیجه قانع ، سرمربی تیم ملی هندبال بانوان نیز درباره حضور ایران در مسابقات قطر قبل از مسابقات آسیایی اظهار نظر کرد. جای تعجب نیست که هر تیم قبل از حضور در یک رویداد مهم ، یک بازی مهم آمادگی و تمرین تمرینی داشته باشد. خوشبختانه در این زمینه اردوی مشترک با قطر پیشنهاد شد و اکنون که مرحله نهایی اردو در ایران در 15 سپتامبر به پایان رسیده است ، من به قطر و از آنجا به اردن می روم. تورنمنتی برگزار خواهد شد.

او اضافه کرد: حضور تیم ملی هندبال در این رویداد حساس تقریباً ناگهانی بود ، بنابراین نتوانستیم تمرینات زیادی انجام دهیم. تا به امروز ، شش مرحله از اردو به اتمام رسیده و اردوی هفتم نیز در حال حاضر آغاز شده است. امیدواریم شرایط تیم خوب باشد و نتایج خوبی کسب کنیم.

قانع شانس خود را برای کسب سهمیه جهانی به شرح زیر توصیف می کند: ما با تیم هایی مانند ژاپن ، هند و اردن به تیم B تعلق داریم. تیم های ژاپنی که نیازی به معرفی ندارند ، تیم های اردنی و هند که از هر لحاظ میزبان هستند و از این مزیت استفاده می کنند تقریباً در سطح ما هستند و قطعا سعی خواهند کرد متفاوت به نظر برسند. پیش از این ، با شرکت 12 تیم ، 6 سهمیه جهانی توزیع می شد ، اما طبق آنچه در افغانستان اتفاق افتاد ، یک تیم کاهش یافته و افغانستان در گروه ما قرار می گیرد. در این شرایط ، قطعاً شش سهمیه در آسیا توزیع خواهد شد. .. من نخواهم کرد. پنج

دکمه بازگشت به بالا