اقتصادی

اورژانسی که وضعیتش اورژانسی است

آنها یک درمانگاه دارند و در زمینه آسیب های اجتماعی کار می کنند. آنها وارد یک فوریت اجتماعی می شوند و معتقدند که این اورژانس محدودیت های زیادی دارد و در عین حال فاقد مجری قوی است.

“من به ندرت به اورژانس های اجتماعی مراجعه می کنم و چندین بار با آنها تماس می گیرم تا حوادث مربوط به چند سال قبل را ذکر کنم. کیسم کودک سوء استفاده کننده جنسی بود. پدر روانپزشک بود. من بیمار بودم و به فرزندانم ضربه می زدم. وقتی تماس گرفتم ، به یاد می آورم که آنها نمی توانند هیچ کاری انجام ندهید زیرا اورژانس اجتماعی قابل اجرا نبود. او آمد و با پدر فرزندش صحبت کرد ، و وقتی او رفت ، اوضاع بدتر شد. بدتر از قبل ، او شروع به مبارزه با جنجال کرد. سلام؟ شرایط اضطراری اجتماعی ترسناک است. خط بعدی. “دفعه بعد که پدر کودک از کودک بدرفتاری کرد ، مادر کودک با من تماس گرفت و من نتوانستم کاری انجام دهم. من به او گفتم با اورژانس اجتماعی تماس بگیرید. اما او قبلاً تماس گرفته و گفته بود که کار نمی کند.”

-چه اتفاقی برای بچه ها افتاد؟

– هیچ چیزی. پدر هر روز بچه ها را مورد آزار و اذیت قرار می داد ، بچه ها نیز برای یافتن اعصاب تلاش می کردند و موها به صورت گروهی می ریخت. مادر بچه ها واقعاً می خواست همسرش را در یکی از این مراکز روانپزشکی رها کند ، اما به پول نیاز داشت و او پول زیادی نداشت.

این چیزی است که سارا از مرکز حمایت از کودکان می گوید. او مددکار اجتماعی است و سالها در زمینه کاهش آسیب کار کرده است. او گفت: “مانند بسیاری از برنامه های دیگر ، فوریت های اجتماعی به خوبی تعریف نشده است.” هیچ مجری قدرتمندی وجود ندارد. “به عنوان مثال ، وقتی زنی که مورد خشونت خانگی قرار گرفته است با 123 تماس بگیرد ، چگونه یک اورژانس اجتماعی می تواند وضعیت او را تغییر دهد؟”

افرادی که دارای کلینیک هایی برای کمک به کودکان کار و کاهش آسیب های اجتماعی هستند معتقدند که کشور به وجود اورژانس اجتماعی نیاز دارد که برای این اورژانس کافی است. هیچ قدرت اداری وجود ندارد.

بیست و سه سال از وقوع فوریت های اجتماعی در ایران می گذرد و یکی از اهداف این اورژانس کمک به کاهش صدمات و دعاوی حقوقی است ، آیا این واقعاً م effectiveثر بود؟

سازمان های رفاهی اجتماعی با پیشنهاد و قرارداد سازمان بهزیستی به بخش خصوصی واگذار می شوند و به گفته برخی از مقامات کلینیک خصوصی ، این یک تجارت رفاهی به اصطلاح “tepel” است ، بنابراین هر کسی می تواند از این امتیاز برخوردار شود. من نمی توانم انجام دهید. .. البته کلینیک هایی که آن را تجربه کردند چندان خوشحال نبودند و گفتند هزینه این کار زیاد است و با محاسبه مالیات و بیمه های شخصی مقرون به صرفه نیست.

او گفت: “او 123 کودک کارگر را به خود جذب کرده است که در سالهای اخیر ادعا کرده اند که با فرزندان خود رفتار بدی نداشته و سرانجام در مراکز غربالگری توزیع می شود.” با این حال ، واضح است که فوریت های اجتماعی هیچ دولت یا قدرتی ندارند و به اندازه جمع آوری کودکان کار ، مشاهده ماشین ها در شهر و معرفی افراد بی سرپناه به سرپناه ها م effectiveثر هستند. اما وقتی زنی در معرض خشونت خانگی قرار گرفت ، “قوه قضائیه درگیر “حتی اگر او آن را 123 نامید.

شخص دیگری که حدود 17 سال با کیسه خواب و کودکان آسیب دیده کار کرده است ، گفت که در دو سال گذشته ، 50 کودک کار در فوریت های اجتماعی قرار گرفتند و شرایط اضطراری به خوبی با او همکاری می کنند. هر بار که او با آنها تماس می گیرد ، سرانجام در عرض 4 ساعت به درمانگاه او می آیند و فرزندان خود را به دنیا می آورند.

او دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی است و معتقد است که محدودیت های زیادی برای فوریت های اجتماعی وجود دارد. به عنوان مثال ، او نمی تواند بچه ای را بدون حکم دادگاه بگیرد. همه می دانند که در حالی که نام اورژانس مشخص است ، گرفتن دستور دادگاه زمان می برد و مجروحان باید در اسرع وقت از خطر نجات پیدا کنند. قضات بدون شواهد تصمیم نمی گیرند ، تصمیمات دشوار است و یافتن قاضی وظیفه در تعطیلات دشوار است. برخی از کلانتری ها و 110 مأمور پلیس غیرقابل توجیه هستند و دلیل جدا شدن کودکان از والدین خود را بیان می کنند. حالا یه کتک دیگه در نتیجه ، فوریت های اجتماعی اغلب باید مدت زیادی منتظر بمانند تا حکم دادگاه دریافت شود و در نهایت ما فرزندان خود را از دست دادیم. شما باید کاستی های این موضوع را برطرف کنید. 123 تحت قانون محافظت می شود و ممکن است م providedثر باشد به شرط اینکه قاضی شما را همراهی کند. یادم هست زمانی آگهی ای در تلویزیون بود که می گفت اگر شما شاهد سوء استفاده از بزرگان هستید ، با 123 تماس بگیرید. واقعیت این است که همه اینها در تبلیغات تلویزیونی زیبا است. 123 برای سالمندان چه کاری می توانید انجام دهید؟ “یا در مورد خشونت خانگی چه می تواند بکند؟”

فعالان اجتماعی وجود فوریت های اجتماعی را مثبت ارزیابی کرده اند و بیان می کنند: محدودیت های زیادی برای فوریت های اجتماعی وجود دارد و قانون ما ناقص است. “در واقع ، قانون ما از کودکان آنطور که باید محافظت نمی کند.”

-آیا پس از تحویل فرزندان سرنوشت آنها را دنبال می کنید؟

– عدد.

آیا بارها در شرایط اضطراری اجتماعی فرزند خود را به دنیا آورده اید؟

– عدد.

اینها برخی از نگرانی های فعالان اجتماعی است که معتقدند محدودیت های موجود باید در پاسخ به شرایط اضطراری اجتماعی برداشته شود.

محدودیت های فوریت های اجتماعی کوچک نیست و حتی کارکنان آنها از وضعیت کاری خود راضی نیستند. بسیاری از آنها کارکنان شرکت هستند ، بدون بیمه یا قرارداد کار کار می کنند و برخی از آنها ماه ها حقوق نمی گیرند. بسیاری از آنها از نظر مالی دچار مشکل هستند و شرایط زندگی آنها روز به روز بدتر می شود. آنها اضافه کاری ندارند. مهمتر از همه ، آنها ناامن بودند و در طول ماموریت خود بارها مورد حمله ، ضرب و شتم و تهدید به مرگ قرار گرفتند. اما این افراد با عشق به کار خود ادامه می دهند.

به گفته معاون اجتماعی وزیر بهداشت ، درمان و خدمات پزشکی ، بسیاری از کارکنان فعال در فوریت های اجتماعی در سازمان بهزیستی و پزشکی مشغول به کار هستند که برخی از آنها قرارداد رسمی دارند و برخی دیگر با سازمان ها قرارداد دارند. بنابراین ، برای حل این مسئله ، آنها با سازمان استخدامی اداری و شخص رئیس جمهور در دولت های 9 تا 12 ارتباطاتی برقرار کردند.

دکتر حبیب الله مسعودی فرید به مجله آنلاین گفت: “پیگیری های ما در سالهای اخیر انجام شده است و ما به این نتیجه رسیده ایم که برای انجام کارهای پایدار در مواقع اضطراری اجتماعی ، باید لایحه ای بنویسیم که به تصویب کنگره رسیده است. این همه است. این کار انجام شد ، به وزارت ارجاع شد رفاه ، سرانجام به کابینه ارسال شد ، و در حال حاضر توسط کمیته اجتماعی دولت در حال بررسی است. با تغییر دولت ، لایحه مورد بررسی توسط وزارتخانه ها و سازمان ها بررسی می شود. همچنین می گوید که این موضوع برای ما بسیار مهم است بنابراین ، باید توسط کمیسیون اجتماعی ترویج شود ، ادامه روند باید به پارلمان ارسال شود و باید فوراً قرار گیرد. یکی از مهمترین بندها بحث ثبات اشتغال است. قدرت کار در این زمینه باید پایدار و با انگیزه باشد. اگر نتوانیم افرادی را که در این زمینه کار می کنند تثبیت کنیم ، دولت متضرر خواهد شد. دوره های آموزشی مختلفی در این زمینه برگزار می شود تا افراد بی تجربه بتوانند وارد این منطقه شوند ، دوره ها را ببینند و تجربه کسب کنند و دیگران هنگامی که آنها این شغل را رها کرده و جذب می شوند. به جای. ما در حال از دست دادن هستیم. “در لایحه ، فعالان حوزه فوریت های اجتماعی از کار و فشار روانی زیادی رنج می برند ، بنابراین باید آنها را کاری سخت و مضر در نظر گرفت. حتی گفتم وجود دارد. ”

او توضیح می دهد: “فوریت های اجتماعی از سال 1378 ایجاد شده است ، در آن زمان دکتر شیرو تاباتا مدیر اداره رفاه اجتماعی و جراحت بود که این ایده را پیشنهاد کرد ، پس از آن دوستان دیگر و خط 123 اضافه شدند. شما می توانید اولین قطعنامه قانونی را تصویب کنید. «در سال 1392 تحت عنوان مقررات اضطراری اجتماعی. قوانین در مورد تعهدات سازمانهای رفاهی و سایر تجهیزات بحث می کند. یکی از موانع قانونی فوریت های اجتماعی ، ماده 80 برنامه ششم توسعه است که بر اساس آن سازمان های بهزیستی موظفند برنامه های فوریت های اجتماعی را در شهرهای بالای 50 هزار نفر در پایان سال اول ایجاد كنند. در حال حاضر ، فوریت های اجتماعی در 360 شهر وجود دارد. قانون دیگری که به ما کمک کرد ، قانون حمایت از کودکان و جوانان است که در سال 2013 در شورای مشورتی اسلامی تصویب شد. این قوانین دارای آیین نامه هایی است که توسط وزارت بهداشت تدوین و در نهایت به تصویب هیئت وزیران رسیده است. »

معاون امور اجتماعی آژانس خدمات رفاهی و درمانی گفت: “سایر قسمتها مربوط به تدارکات فوریت های اجتماعی از جمله خودروها تا رادیو است.” در حال حاضر 460 خودرو وجود دارد که 160 مورد از آنها خودروهای کرایه ای هستند. اورژانس های اجتماعی به عنوان یکی از مهم ترین اورژانس های کشور باید ناوگان حمل و نقل خود را تمدید کنند. موضوع دیگر توسعه منابع انسانی است که برنامه های مفصلی دارد. نکته دیگر نقش دستگاه های دیگر است. تنها در شرایط اضطراری اجتماعی نمی توان کاری انجام داد. بهزیستی چندین سال است که به قضات نامه می نویسد ، اما هنوز فوری است. آنها حتی از قضات و دادستان ها تماس می گیرند و با سازمان های اجرای قانون وارد عمل می شوند. لوایح فوریت های اجتماعی باید به سرعت بررسی و اولویت بندی شوند. این لایحه تا پایان سال 1400 تصویب می شود. این لایحه حدود 7 ماه توسط وزارت بهداشت و رفاه و حدود 4 ماه توسط وزارت بهداشت و رفاه مورد بررسی قرار گرفت و حدود 2 ماه به تصویب هیئت وزیران رسید. “در حال حاضر توسط کمیته اجتماعی دولت در حال بررسی است.”

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا