مجله هنری و فرهنگ

ایران درودی به کرونا مبتلا شد

نقاش ، نویسنده و کارگردان ایرانی ایران درودی تحت مراقبت یک پرستار در بیمارستان خانگی خود به دلیل بیماری عروق کرونا قلب قرار دارد و ریه های او نیز درگیر هستند.

این هنرمند آنقدر حوصله اش سر رفته بود که دو روز پیش نتوانست در روز تولدش صحبت کند. امروز سید محمد طباطبایی ، فعال فرهنگی و دبیر سابق شورای ارزیابی هنرمند ، نویسنده و شاعر کشور ، خبر ابتلای ایران درودی به کرونا را تایید کرد.

طباطبایی حسینی با اشاره به اینکه ویروس از نظر سیستم گوارشی بیشترین تاثیر را دارد ، وضعیت عمومی جسمانی درودی را به شرح زیر توصیف می کند: “ریه های او تا حدی درگیر هستند و کرونا به دستگاه گوارش امتداد می یابد.”

به گفته وی ، ایران درودی در دهم شهریور آزمایش شد و نتیجه این آزمایش در یازدهم شهریور منفی بود ، اما به نظر پزشک این آزمایش غیرقابل اعتماد بود و او کرونا قلب بود ، من بیماری عروق قلب داشتم. “در 4 سپتامبر ، وی تحت اسکن ریه قرار گرفت و متوجه شد ریه هایش عمیقا درگیر هستند و به بیماری عروق کرونا قلب مبتلا هستند.”

فعالان فرهنگی افزودند که این هنرمند باید در بیمارستان بستری شود: در حال حاضر تشخیص در حال انجام است. “این دلیل منطقی ارائه نشده است.”

۵۷۲۴۵

دکمه بازگشت به بالا