مجله تندرستی

توان فعلی سیستم درمانی در اکسیژن‌رسانی به ۷۰ هزار بیمار به طور همزمان

معاون توسعه تجارت ، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت گفت: “در حال حاضر ، مکان های کمی در کشور بدون مراکز بهداشتی و سربازان نظام سلامت وجود ندارد.”

به گزارش مجله آنلاین ، دکتر سعید شتر تقوی نژاد در مراسم تجلیل و تشکر از خدمات دکتر سعید نمکی شرکت کرد. دکتر عینوراهی و وزیر سابق بهداشت در جمع مدیران ارشد وزارت بهداشت گفت: “خوشبختانه اقدامات زیادی از سوی وزارت بهداشت در برابر کرونا انجام شده است.” به عنوان مثال ، قبل از کرونا ، امکان تامین اکسیژن برای 20000 بیمار به طور همزمان وجود داشت ، اما اکنون می تواند اکسیژن مورد نیاز برای 70،000 نفر را تامین کند.

وی افزود: “ما در این مدت موفقیت های بزرگی در توسعه مراکز بهداشتی و تخت های بیمارستانی ، به ویژه واحدهای مراقبت های ویژه داشتیم و باید از تلاش های عوامل وزارت بهداشت در این مدت تشکر کرد.” یکی از نگرانی های دکتر نمکی معیشت همکارانش در سیستم مراقبت های بهداشتی بود.

تقوی نژاد گفت: وی افزود: امروزه میانگین حقوق همکاران رسمی ما نسبت به اولین روز ریاست جمهوری دکتر نمکی حدود 2.5 برابر افزایش یافته است و برای اولین بار در سال گذشته ، رکورد تخصیص اعتبار 160 برابر ، با درصد و اعتبارات هزینه دانشگاه افزایش یافته است. 116 Incre افزایش یافته است. پزشکی از نظر درآمد عمومی ملی منحصر به فرد بود.

معاون توسعه مدیریت ، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت گفت: یک رویداد منحصر به فرد در قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده رخ داده است. این قانون حدود پنج ماه است که اجرا می شود و 1٪ از 9٪ مالیات بر ارزش افزوده مستقیماً به وزارت بهداشت و 20000 تومان از این محل در سال آینده بدون ذکر سازمان بودجه برنامه پرداخت می شود. .. این منابع پایدار داشت ، اما ما می توانیم سیستم بهداشتی خود را ارزان تر کنیم.

وی تأکید کرد که: وی در آخرین روزی که دکتر نمکی وزارت بهداشت را ترک کرد ، با 53000 شغل در ماههای اخیر و اقدامات بسیار ارزشمند در زمینه های آموزش ، درمان ، بهداشت و دانش آموزان برداشته شد. شما باید حقوق دستیار خود را افزایش دهید.

تقوی نژاد افزود: “در دوران دفاع مقدس ، هرچه خطرناکتر بود ، افراد بیشتری برای خط مقدم داوطلب می شدند.” همان نمونه ایثار و شجاعت رزمندگان را امروزه در سیستم بهداشت ملی می توان یافت. امروزه نیروهای بهداشتی خود را برای نجات جان هموطنانمان به خطر می اندازند. اگر خدمات جمهوری اسلامی مقدس است و بخش پزشکی مقدس تر است ، دکتر نمکی در یکی از سخت ترین دوران سیستم پزشکی مسئولیت های حساس و مهمی را پذیرفته است. کشور.

وبدا ، معاون توسعه تجارت ، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت ، گفت: این وزارتخانه رمز موفقیت ما فرماندهی در این منطقه بود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا