مجله هنری و فرهنگ

حضور ایران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن

به گزارش شفاف ، بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب پکن در 14 سپتامبر 2021 (فیزیکی و آنلاین) آغاز می شود و تا 27 سپتامبر 1400 (18 سپتامبر 1400) ادامه خواهد داشت.

خانه های کتاب و ادبی ایران با همکاری مشاور فرهنگی جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی از صنعت نشر در کشورمان در دو بخش فیزیکی و آنلاین نمایشگاه بین المللی کتاب پکن شرکت خواهند کرد و اعلام کردند که موفقیت آمیز بوده است. معرفی صنعت نشر در کشور ما.

بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب پکن از فناوری جدید و هوش مصنوعی برای ایجاد ترکیب مناسب تجربیات نمایشگاهی استفاده می کند. امسال ، در اولین سال ، به منظور تقویت ارتباط بین ناشران و غرفه داران شرکت کننده در نمایشگاه ، محلی برای ارتباط آنلاین با سایر غرفه دارانی که علاوه بر غرفه های فیزیکی غرفه های مجازی دارند ، فراهم می شود.

بسیاری از ناشران بین المللی در سراسر جهان به دلیل محدودیت های شدید پذیرش ، از جمله قرنطینه 14 روزه پس از ورود برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ، در نمایشگاه بین المللی کتاب پکن ثبت نام نکرده اند.

نسخه مجازی نمایشگاه کتاب پکن ، با نام “نمایشگاه زنده زنده” ، دارای قابلیت بارگذاری 50 کتاب ، برگزاری همایش های آنلاین با ناشران سایر کشورها برای نمایش آثار بیشتر و حق چاپ است. شامل قابلیت فروش ، گزارش بازدید از مجازی غرفه ها و پخش فیلم های تبلیغاتی غرفه مجازی اشاره کرد. شرکت در این دوره از نمایشگاه بین المللی کتاب مجازی پکن و فعال سازی بخشهای مختلف آن برخلاف سال گذشته رایگان نیست.

از جمله اقدامات انجام شده توسط کتابها و خانه های ادبی ایرانی (نمایشگاه Smat Live) ، ارائه جزوه ای که صنعت نشر ایران را معرفی می کند و بهترین نویسندگان در زمینه کودکان و نوجوانان را به زبان انگلیسی ، کار کودکان معرفی می کند. معرفی جوانان انگلیسی ، که به معرفی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و معرفی سایت کتاب ایرانی که شامل 1900 عنوان کتاب شامل خلاصه انگلیسی است. بخش رویدادهای مجازی آفلاین موسسه همچنین یک ویدئو کلیپ معرفی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و برنامه حمایتی آن را بارگذاری می کند. همچنین در اولین سال امسال ، آخرین آثار منتخب با دقت را در قسمت Light Center این نمایشگاه با هدف معرفی بهترین آثار صنعت نشر ژاپن بارگذاری کردیم.

بیش از 2200 ناشر از کشورهایی مانند نیجریه ، دانمارک و فنلاند در بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب پکن شرکت می کنند و حدود 300000 کتاب از کشورهای مختلف در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می شود.

پاکستان مهمان ویژه بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب پکن است.

دکمه بازگشت به بالا