مجله رویداد

ضرورت تهیه دستورالعمل هماهنگی عملیاتی فروریزش زمین

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران تهران بر لزوم تهیه دستورالعمل برای هماهنگی عملیاتی زمین لغزش و تعیین تعهدات دستگاههای ذیربط تاکید کرد.

به گزارش مجله آنلاین رضا کرمی محمدی در نشست اضطراری کارگروه سیل و شریان های مرئی بر لزوم تدوین دستورالعمل هایی برای هماهنگی عملیات رانش زمین در تهران تأکید کرد.

بر اساس این گزارش ، جلسه اضطراری کارگروه شریان های آب و سرزندگی تهران پس از لغو و تعمیر حادثه رانش زمین در جاده کلگرشامری در 23 سپتامبر با همکاری سازمانهای مرتبط تشکیل شد. شرکت فاضلاب. رضا کرمی محمدی ، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران تهران ، محمدرضا احمدی نسب ، دبیر کارگروه و نماینده شرکت گاز تهران ، معاون خدمات شهری و معاون فنی شهرداری ، شهر تهران ، نمایندگان دفتر مدیریت بحران شهر تهران ، مترو شرکت ، ارتباطات و پلیس فاتب برای بررسی موضوع و ارائه راه حل های مناسب ، هماهنگ و فوری برای جلوگیری از حوادث مشابه برگزار شد.

در این جلسه ، ابتدا شرکت آب و فاضلاب تهران گزارشی از مقیاس پرونده و کارهای اجرایی آن ارائه داد که با مشارکت موسسات تخصصی مرتبط انجام شد. سپس گزارشی مفصل از وجود جریانات آبی ، عامل اصلی رانش زمین ، توسط معاونت پیشگیری سازمان منتشر شد و در مورد علل وقوع حادثه و ارائه راهکار برای کارهای بعدی ، نظرات خود را رد و بدل کرد. ، ABFA تصمیم گرفته است که پیش نویس دستورالعمل هماهنگی عملیات زمین لغزش را تهیه و برای بررسی و تصویب ارائه دهد.

همچنین تصمیم گرفته شد سایر اقدامات اجرایی مانند تشخیص نشتی در خطوط لوله آب در مرکز تهران و سایر تاسیسات شهری و اسکن زیرزمینی شریان های بحرانی مورد بررسی قرار گیرد. در همان زمان ، تأکید شد که در آینده نیاز به مستندسازی کامل حوادث شهری مانند رانش زمین ، فرورفتگی و حذف مراحل است.

رضا کرمی محمدی رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در این نشست تاکید کرد که پدیده رانش زمین را نباید با رانش زمین اشتباه گرفت. زمین لغزش های ناگهانی و وجود آب در اعماق زمین حفره هایی با اندازه محدود در مرکز زمین ایجاد می کند که با گذشت زمان ایجاد شده و ناگهان با ریزش سطح ظاهر می شوند. مانند آنچه در چند سال گذشته چندین بار در نقاط مختلف تهران اتفاق افتاده است. با این حال ، فرونشست زمین یک فرونشست تدریجی در سطح وسیعی از زمین به دلیل افت سطح آب زیرزمینی است.

براساس گزارشی از پایگاه اطلاع رسانی شهر ، شرکت آب و فاضلاب تهران گزارش داد که حادثه رانش زمین که در دوم شهریور در خیابان کالگر شمالی رخ داد بلافاصله به عامل عامل شرکت آب و فاضلاب در منطقه 3 ارجاع شد. ، شهرداری های منطقه 6 ، و کلیه مناطق مربوط ، از جمله مدیریت بحران تهران ، آتش نشانی ، شرکت گاز تهران بزرگ و پلیس راهنمایی و رانندگی ، دارای ماشین آلات ، تجهیزات و تیم های مجهز مجهز هستند که در محل مستقر شده اند. با هماهنگی و مشارکت سازمانهای مربوطه ، این فروپاشی برطرف و با مواد مناسب در لایه های مختلف تعمیر شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا