مجله تندرستی

قصه درمانی؛ راه حلی ساده برای اختلالات تغذیه ای

اختلالات خوردن در کودکان می تواند مشکلات مختلفی را با پیشرفت آنها ایجاد کند. بنابراین ، تشخیص زودهنگام این اختلال و درمان سریع ناشی از آن به کودک در کنترل احساسات و کاهش این اختلال کمک می کند. درمان های مختلفی از جمله روان درمانی و بازی درمانی برای درمان اختلالات رفتاری و روانی در کودکان وجود دارد. حتی نقاشی های زیبا کودکان یکی از راه های درمان انواع اختلالات است. بنابراین ، می توانید در انتخاب بهترین درمان برای فرزند خود آگاهتر باشید.

علائم اختلالات خوردن در کودکان را بشناسید

والدین هرچه زودتر از بیماری روانی فرزند خود آگاه شوند ، می توانند آنها را به طور کلی کاهش داده یا از بین ببرند. شروع ناتوانی در کودکان از اولین سال زندگی شروع می شود و می تواند تا سه سالگی ادامه داشته باشد. شناخت این اختلالات و مشکلات می تواند دانش و آگاهی والدین را افزایش داده و از بروز این اختلالات در کودکان جلوگیری کند. بنابراین ، ما با هم کار می کنیم تا علائم واضح اختلالات خوردن را در کودکان جستجو کنیم.

کاهش وزن نوزاد

اگر کودک شما به طور ناگهانی وزن خود را کاهش می دهد ، ممکن است نشانه ای از اختلال خوردن باشد.

بیش از حد ورزش کنید

ورزش بیش از حد در کودک می تواند والدین را از مشکلات تغذیه ای کودک بخصوص در کودکان لاغر هشدار دهد.

غذای کودک سخت

اگر کودک لاغر رژیم سختی دارد ، باید نگران او باشید.

عادات غذایی غیر عادی

فرزند شما ممکن است عادات غذایی عجیبی داشته باشد. به عنوان مثال ، همیشه کالری مواد غذایی را بررسی کنید.

غذا را وارونه کرده و زیاد غذا بخورید

گاهی اوقات ، با پرخوری عصبی ، کودکان غذاهای مورد علاقه خود را پنهان می کنند و سپس پرخوری می کنند.

البته کودکان انواع مختلفی از اختلالات خوردن دارند. بی اشتهایی عصبی ، پرخوری عصبی ، پرخوری عصبی ، اجتناب و … یکی از انواع اختلالات خوردن در کودکان است. در نتیجه ، اختلالات مختلف خوردن در کودکان علائم زیادی دارد. اگر برخی از این علائم را در فرزند خود مشاهده می کنید ، سعی کنید به رژیم غذایی و برنامه های تغذیه ای او توجه بیشتری داشته باشید.

رنگ درمانی یکی از بهترین راه ها برای حل مشکلات تغذیه ای کودکان است

رنگ درمانی یکی از م treatmentsثرترین درمان ها برای بیماری های دوران کودکی است. اگر کودک شما آنقدر خسته شده است که نمی تواند از داروهای دیگر برای حل مشکلات غذایی خود استفاده کند ، می توانید با رنگ های اتاق خواب او را خوشحال کنید. حتی نقاشی هایی که ذکر کردیم زیر مجموعه ای از رنگ درمانی در قالب نقاشی درمانی است. کودکان دچار سوء تغذیه به دلیل کسالت و افسردگی می توانند از اختلالات خوردن رنج ببرند. در چنین شرایطی می توانید با از بین بردن موانع خود به روشهای ساده مانند نقاشی به او کمک کنید.

داستان درمانی ؛ راه حلی ساده برای اختلالات خوردن

چه چیزی باعث مشکلات تغذیه ای کودکان می شود؟

علت دقیق مشکلات تغذیه ای در کودکان مشخص نیست. مشکلات غذایی کودک ممکن است به طور مستقیم با مشکلات عاطفی مرتبط باشد یا ممکن است ناشی از مشکلات جسمی باشد. اگر فرزند شما نشانه هایی از اختلال خوردن دارد ، باید بتوانید همه جنبه های زندگی فرزند خود را بررسی کنید تا علت اصلی آن را بیابید.

داستان درمانی اختلال خوردن کودکان

برای کودکان کوچکتر ، داستان می تواند به آنها کمک کند تا با رژیم غذایی سالم هماهنگ شوند. برای کودک خود داستانی تعریف کنید که شامل توصیه های اخلاقی و نکاتی در مورد تغذیه مناسب باشد تا او را به خوردن غذای سالم و به موقع تشویق کنید. زیرا کودکان با شخصیتها و داستانهای داستانهای فرزندان خود برابر می شوند. این به شما امکان می دهد نکات و اقدامات زیادی را از طریق قصه گویی به طور غیر مستقیم به فرزند خود بیاموزید.

Volk یک محتوای کودکان است که شامل صدها درس کاردستی ، نقاشی کودکان و داستانهای کودکان است که می توانید با خواندن آنها برای کودکان در مورد موانع احتمالی کودکان مطلع شوید. این سایت است. این درمان را دریافت کنید. برای بازدید از وب سایت Volk و سرگرمی های آن به http://www.voolak.com مراجعه کنید.
* گزارش تبلیغات

دکمه بازگشت به بالا