نماد سایت مجله آنلاین

نیاز هر چه بیشتر به کمپین های ایمنی و تصادفات جاده ای

نیاز هر چه بیشتر به کمپین های ایمنی و تصادفات جاده ای

کارشناسان ایمنی بر لزوم کمپین های ایمنی جاده ها و تصادفات جاده ای تأکید کردند و گفتند “مردم سراسر جهان نیز در تلاش هستند چنین کمپین هایی را انجام دهند.”

محمدرضا مرشد دوست ، در گفت وگو با مجله آنلاین وی گفت: “گاهی اوقات رویدادهای غم انگیز آغاز و تقاضای کمپین های ایمنی هستند.” به عنوان مثال ، یک خانواده در تصادف رانندگی یکی از اعضای خود را از دست می دهد و پس از یک زمان دشوار ، یک کمپین آگاهی بخشی و فرهنگی را راه اندازی می کند.

وی ادامه داد: در جهان علاوه بر تلاش دولت برای کاهش تصادفات جاده ای ، مردم نیز داوطلبانه در این زمینه فعالیت می کنند. این فعالیت ها اغلب با سازمان های مردم نهاد است و با همکاری انجام می شود. پس از برنامه ریزی برای اجرای این کمپین ها ، فراخوانی برای افزایش آگاهی در این زمینه اعلام می شود.

کارشناسان ایمنی گفتند که این کمپین ها برای حفظ خاطرات کسانی که در تصادفات جاده ای گم شده اند نیز برگزار می شود. همچنین باید در این الزامات گنجانده شود.

مرشد دوست می گوید: “این کمپین ها همچنین خواستار آموزش و پرورش فرهنگی است.” در این راستا سمینارهایی برگزار می شود و فرهنگ سازی می شود. طی چند روز گذشته کمپینی به نام ادوارد در خارج از کشور برگزار شده است. هدف این کمپین حذف حوادث رانندگی در یک روز است.

وی افزود: “افراد مشهور و سازمان های امدادی از میزبانی این کمپین ها در سراسر جهان استقبال می کنند.” به عبارت دیگر ، مردم این کمپین ها را انجام می دهند و گروه های امدادی و سایرین حمایت های لازم را ارائه می دهند. متأسفانه ، این حمایت در کشور ما بسیار زیاد و نامطلوب نیست. شاید یکی از دلایل عدم وجود چنین کمپین ایمنی این باشد که آنطور که باید مورد استقبال قرار نگرفته است.

کارشناسان امنیتی گفتند بهتر است مردم کمپین های امنیتی را انجام دهند و نهادهای دولتی نیز از آنها حمایت کنند.

انتهای پیام

خروج از نسخه موبایل