مجله تندرستی

هزینه بهترین روش درمان کیست مویی چقدر است؟

هزینه جراحی کیست مو

موهای قسمت های مختلف بدن باید زیر پوست باقی بماند و باعث آکنه و عفونت شود. اینها معمولاً پس از مدتی ناپدید می شوند و مشکلی ایجاد نمی کنند.

این مورد در مورد کیست موی مقعد یا بیماری های پیلونیدال صادق نیست. کیست مو بیماریهایی هستند که در دنبالچه واقع در بالای مفصل ران ایجاد می شوند.

هنگامی که موها در این ناحیه به پوست بازگردانده می شوند ، سوراخ ها و حفره هایی در زیر پوست ایجاد می شود که مملو از عفونت ، مو و بقایا است و در نهایت منجر به آبسه می شود.

با پیشرفت عفونت ، این لوله ها به سطح پوست مقعد می رسند و پوست مقعد را سوراخ کرده و باعث ترشح و عفونت می شوند.

برای درمان این بیماری ، عفونت و زائده های زیر پوست باید کاملاً تخلیه و درمان شود. مردان جوان و افراد دارای موهای مودار بیشتر در معرض کیست مو هستند ، اما علت دقیق این عارضه هنوز مشخص نیست.

چرا بیماران به موقع مراجعه نمی کنند؟

یکی از دلایل پیشرفت عفونت و دشواری روند درمان ، عدم مراجعه به موقع برای درمان کیست مو است. بیماران به دلایل مختلف از جمله عدم آگاهی از بیماری ، ترس از جراحی و هزینه جراحی کیست مو مراجعه به پزشک را به تاخیر می اندازند.

بسیاری از بیماران همچنین سعی می کنند کیست پیلونیدال را با آنتی بیوتیک یا داروهای خانگی خود درمان کرده و از بین ببرند ، اما این معمولاً بی اثر است. این روشها فقط به تسکین موقت علائم بیماری کمک می کند و برای درمان نهایی باید جراحی و کیست لیزر موهای زائد انتخاب شود.

تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا به بررسی جامع این بیماری و راه های درمان آن بپردازیم:

علائم کیست مو چیست؟

شدت علائم کیست مو بستگی به حاد یا مزمن بودن عوارض دارد. با این حال ، شایع ترین علائم این بیماری عبارتند از:

 • برآمدگی را در بالای مقعد حساس به لمس ایجاد کنید
 • تورم و قرمزی در این ناحیه
 • درد و التهاب
 • گازهای خروجی و چرک
 • حرارت

چگونه می توانم بفهمم که این عارضه را دارم؟

کیست مو در مراحل اولیه و قبل از پیشرفت عفونت ممکن است بدون علامت باشد یا بیمار فقط یک یا دو مورد از علائم فوق را تجربه کند.

بنابراین ، اگر به مدت طولانی نشسته اید ، موهای مودار دارید ، اضافه وزن دارید ، لباس تنگ می پوشید یا هر یک از علائم فوق را دارید ، با متخصص و کیست های احتمالی مو مشورت کنید ، لطفاً جنس را بررسی کنید.

هزینه بهترین درمان کیست مو چقدر است؟

به کدام پزشک مراجعه کنم؟

انتخاب پزشک متخصص با تجربه کافی در درمان این عارضه بخش مهمی از درمان است. بنابراین ، قبل از انتخاب پزشک ، حتماً سابقه موفقیت آمیز بودن درمان وی را بررسی کنید. ملاقات با یک جراح عمومی متخصص در این زمینه انتخاب خوبی است.

طبق یک نظرسنجی ، برای معرفی شما به بهترین متخصصان He Assist در تهران ، ما یک کلینیک پایتخت را ارائه می دهیم که بیش از 90 درصد از مشتریان ما را راضی کرده است.

پس از بررسی ناحیه بیماری ، پزشک یک سری آزمایشات را در صورت نیاز برای پیشنهاد بهترین درمان برای بیماری تجویز می کند.

این بیماری معمولاً با آزمایشات آزمایشگاهی قابل تشخیص است ، اما ممکن است نیاز به آزمایش هایی مانند سونوگرافی یا اسکن برای تشخیص قطعی و تأیید مسیر سینوس تجویز شده توسط پزشک باشد.

جراحی کیست مو

جراحی کیست مو به دو روش لاپاروتومی ، بسته شدن و بیهوشی انجام می شود. اگر پزشک جراحی را توصیه کند ، بیمار معمولاً باید یک روز قبل در بیمارستان بستری شود.

در جراحی باز ، پزشک با استفاده از چاقوی جراحی برشی در سینوس ها ایجاد می کند تا عفونت از بین برود. هرچه عفونت بزرگتر باشد ، فضای بیشتری اشغال می کند ، برش بزرگتر است.

عمل جراحي

پس از برداشتن کامل کیست مو ، زخم بدون بخیه باز می ماند و با بانداژ پر می شود. دوره نقاهت پس از این جراحی حدود 2 ماه است که در این مدت جایگزینی پانسمان و ترمیم زخم جراحی مورد نیاز است.

پزشکانی که تخصص کافی در مورد کیست مو یا جراحی بسته شدن لیزر برای این عارضه ندارند ، معمولاً از روش باز استفاده می کنند. در جراحی بسته ، زخم پس از برداشتن کامل سینوس با بخیه بسته می شود. به همین دلیل است که به آن کیست مو بسته می گویند.

مراقبت های بعد از عمل

هر دوی این روش ها نیاز به مراقبت و پانسمان بعد از عمل دارند.

 • پانسمان کیست مو که بیمار نمی تواند در روزهای اول انجام دهد و برای انجام این کار باید به پزشک یا شخص دیگری مراجعه کند
 • برای جلوگیری از عفونت و درد ، طبق دستور پزشک آنتی بیوتیک و مسکن مصرف کنید
 • به محل عمل فشار وارد نکنید
 • با توالت و بالش دونات بنشینید
 • پاکسازی زخم و پانسمان به موقع تغییر می کند
 • از شوینده های معطر استفاده نکنید

درمان کیست مو با لیزر

جراحی کیست لیزری سرپایی تحت بی حسی موضعی به عنوان درمان قطعی این عارضه شناخته می شود.

با روش لیزر ، یک پرتو لیزر منفرد بر روی سینوس ها اعمال می شود تا یک برش کوچک ایجاد شود ، عفونت ها و مواد زائد از بین برود و نیازی به اقامت طولانی مدت در بیمارستان و دوره های بهبودی برطرف نشود.

به طور کلی ، جراحی لیزر مزایای زیادی نسبت به جراحی کیست مو دارد و بنابراین جایگزین اصلی جراحی است. این مزایا عبارتند از:

مزیت – فایده – سود – منفعت

 • در کمتر از یک ساعت بدون نیاز به بیهوشی کامل می شود
 • بدون نیاز به گذراندن دوره بهبودی طولانی ، بیمار می تواند روز بعد از عمل به زندگی روزمره خود بازگردد
 • درد و خونریزی بسیار کم
 • احتمال عود بیماری بسیار کم است
 • لیزر عوارض جانبی ندارد
 • نیازی به لباس پوشیدن نیست

جراحی کیست مو و هزینه لیزر

برای تعیین هزینه دقیق درمان کیست مو ، بررسی وضعیت کیست مو و شدت عفونت ضروری است. بنابراین ، بدون آزمایش ، نمی توان هزینه دقیق را به بیمار اعلام کرد.

بسیاری از بیماران هزینه لیزر کیست لیزر موهای زائد را بسیار بیشتر از هزینه جراحی می دانند ، اما با توجه به هزینه های ثانویه جراحی مانند بستری شدن ، دوره های بهبودی طولانی مدت و مراقبت های بعد از عمل ، اینطور نیست. شما می توانید مشاهده کنید که وجود ندارد

تنها تفاوت بین لیزر و جراحی این است که تامین اجتماعی هزینه جراحی کیست مو (در بیمارستان های دولتی) را بر عهده دارد ، اما هزینه جراحی بواسیر با لیزر فقط توسط برخی بیمه های مکمل تامین می شود.

* گزارش تبلیغات

دکمه بازگشت به بالا