مجله نشاط

پایان کار تیم منتخب کشتی آزاد ایران با کسب چهار مدال – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین ، مسابقات بین المللی کشتی آزاد الکساندر مدوجف از 10 تا 12 سپتامبر در مینسک بلاروس برگزار می شود و آخرین تیم ایران پیمان نعمتی و عباس فولیان در وزن 65 و 125 کیلوگرم نقره هستند. کیان محمودجانلو و امیرحسین مدال نقره را از آن خود کردند. فیروزپور 65 کیلو و 92 کیلوگرم برنز کسب کرد.

نتایج کشتی گیران در کشور ما به شرح زیر است:

در وزن 57 کیلوگرم ، مهدی ویسی پس از استراحت در دور اول دور دوم ، 1-0 از مسلمان سادارف روسی جلو بود ، اما به دلیل حضور این کشتی گیر ، این حریف مورد حمله قرار گرفت. در دور آخر ، او راهی مرحله مقدماتی شد. در این مسابقه او 6 بر یک از گرجستان مغلوب گوگاگیگوبا شد و پنجم شد.

در دسته 65 کیلوگرم کیان محمود جانلو در دور اول استراحت کرد و سپس در دور دوم با نتیجه 6 بر 6 از یوریکو ژوراکیسمام در گرجستان گذشت. با این وزن ، پیمان نعمتی ، نماینده دیگر کشورمان ، در دور اول استراحت کرد و سپس مصاف مصدف از تاجیکستان را در دور دوم 5 بر 4 شکست داد. دو نماینده از ژاپن در نیمه نهایی شرکت کردند و نعمتی با نتیجه 4 بر 3 به مرحله نهایی صعود کرد. نعمتی در فینال مقابل رمضان فرزاریف از روسیه با نتیجه 8 بر 8 شکست خورد و مدال نقره را از آن خود کرد. محمود جانلو نیز در مقابل نعمتی شکست خورد و در این دیدار به میدان رفت. وی در این مسابقه مصطفی آمدم ودام از تاجیکستان را 3 بر صفر پشت سر گذاشت و سوم شد.

در وزن 74 کیلوگرم ، موسن کوکنژاد به گروه بازنده ها رفت زیرا در دور اول مقابل آزات نوریکایو بلاروس 11 بر 2 شکست خورد و کشتی گیر در فینال حضور داشت. او بدون حریف بلاروس در این گروه ، در بازی برگشت برنده شد و به مرحله مقدماتی راه یافت. کوچ نژاد در این دیدار پنجم بود و از گرجستان مقابل دیمیتری گیووی با نتیجه 7 بر 5 شکست خورد.

در وزن 92 کیلوگرم ، امیرحسین فیلسپول در دور اول آرکادی پاهاسین بلاروس را با نتیجه 8 بر 2 شکست داد و در دور دوم با 10 بر صفر مقابل عمر حاجی محمدوف بلاروس شکست خورد. وی در این گروه ، آدران تاسوبیف از بلاروس را با نتیجه 12 بر 2 شکست داد و راهی دور مقدماتی شد. وی در این دیدار با غلبه بر سید احمدف از روسیه با نتیجه 15 بر 5 به مدال برنز دست یافت.

در وزن 125 کیلوگرم عباس فولیان در دور اول الکسی زورزوریانی از گرجستان را 6 بر صفر شکست داد. وی در دور دوم با برتری 13 بر 2 سولومون ماناشویلی از گرجستان به نیمه نهایی راه یافت. فروتن عصرزرو در این مرحله ویتالی پلاسنیاک از بلاروس را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد و راهی فینال شد. در این مسابقه او مدال نقره را از آن خود کرد و 7 بر 1 از بلاروس به دیانیس کرامیانکوف باخت.

دکمه بازگشت به بالا