مجله هنری و فرهنگ

پیش‌بینی برای فروش ۱۲۹ میلیارد دلاری

پیش بینی می شود درآمد حاصل از فروش کتاب در سال 2023 به 129 میلیارد دلار برسد ، اما بر اساس اطلاعات منتشر شده از کتاب های جهانی ، فروش این محصول فرهنگی در سال 2018 122 میلیارد دلار بوده است.

به گزارش مجله آنلاین ، بر اساس آمار منتشر شده توسط statista ، فروش کتاب در سال 2018 122 میلیارد دلار (ایالات متحده) بود ، اما از سال 2023 به 129 میلیارد دلار (ایالات متحده) ، بر اساس آمار انتشار جهانی کتاب. تعداد زیادی نیز می رسد.

البته منابعی که این مبلغ را برآورد کرده بودند قبلاً اعلام کرده بودند که درآمد نشر و فروش کتاب تا سال 2021 با وجود مثبت بودن این اعداد به 122 میلیارد دلار نخواهد رسید. حدود 1.2 درصد

علاوه بر این ، نمودار کل فروش بازار انتشارات کتاب در سال 2017 بر اساس کشور نشان می دهد که 30 درصد از فروش جهانی کتاب امسال در ایالات متحده است.

پس از ایالات متحده ، چین 10 درصد ، آلمان 9 درصد ، ژاپن 7 درصد ، فرانسه و انگلستان 4 درصد و ایتالیا و اسپانیا 3 درصد را تشکیل می دهند. و سرانجام ، هند و برزیل ، با 2 درصد سهم ، یکی از پردرآمدترین فروشندگان از نظر فروش کتاب در سال 2017 هستند.

این در حالی است که ایالات متحده در سالهای اخیر همواره در حال افزایش فروش کتاب نبوده است. بر اساس گزارش انجمن ناشران بین المللی ، ایالات متحده از سال 2014 تا 2015 با 2 میلیارد یورو به 24.9 یورو (27.8 میلیارد دلار آمریکا) افزایش یافته است ، اما از سال 2013 تا 2014 کاهش یافته است.

این کشور دومین کشور پرفروش در صنعت کتاب در جهان است ، اما تا کنون تنها از 10.6 میلیارد یورو به 10.5 میلیارد یورو کاهش یافته است.

اما وقتی از فروش جهانی 1 میلیارد دلار صحبت می کنید ، لزوما نباید صف های طولانی پشت کتابفروشی ها را برای خرید کتاب هایی مانند “هری پاتر” به خاطر داشته باشید.

در واقع گفته می شود که فروش کتاب در حال تغییر به سمت فروش آنلاین است. طبق آمار ، در حال حاضر حدود 55 درصد از فروش کتاب در ایالات متحده از طریق آمازون انجام می شود. حتی بزرگترین ناشران کتاب جهان با فروش نسخه های الکترونیکی کتاب ها و پلتفرم هایی مانند Kindle ، استراتژی های فروش خود را تغییر می دهند تا محصولات خود را به مشتریان جدید آنلاین برسانند.

بر اساس لیست BizVibe ، Pearson ، RELX ، Thomson Reuters ، Penguin Random House ، Hachette Livre ، HarperCollins ، McMillan Publishing ، Bertelsmann ، Scolastic Corporation و McGraw Hill Education در حال حاضر 10 شرکت برتر در صنعت نشر هستند.

در زیر لیستی از آخرین درآمدهای این شرکت ها آمده است.

اما صنعت نشر ایران از یک نظر شبیه جهان است و از نظر دیگر نه. درآمد کتاب ایران هنوز با شاخص های جهانی فاصله زیادی دارد ، اما بازار آنلاین در حال حاضر بازار کتاب ایران را تسخیر کرده است. علاوه بر شرکت های نوپایی که کتاب ها را به صورت الکترونیکی می فروشند ، بازارهای مختلف در کنار سایر محصولات ، کتاب نیز به فروش رسانده اند. این امر وجود شرکت های بزرگی را که به دلیل معایب بازار کتاب در فروش کتاب تخصص ندارند ، تهدید می کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا